ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2017/2018

9 października 2017 r.
Lekcja przyrody w zamojskim zoo

W poniedziałek 09.10.2017r.uczniowie klas 4A, 4C oraz 4D wraz z p. Alicją Tarnowską i p. Dorotą Zwolan wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody w zoo.

7 października 2017 r.
„Puchar Roztocza” w szachach

„Zamość moim miastem” to innowacja pedagogiczna opracowana i realizowana przy współpracy z dr Jackiem Feduszka – starszym kustoszem Muzeum Zamojskiego - w klasie VIIc.

5 października 2017 r.
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z wieloletnią tradycją w czwartek, 5 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Od tego dnia do społeczności szkolnej należy 71 nowych uczniów.

5 października 2017 r.
„ZAMOŚĆ MOIM MIASTEM”

4 października 2017 r.
Powołanie Szkolnego Koła Wolontariatu „ Caritas”

W środę, 4 października 2017r. w naszej szkole, podczas uroczystego apelu, odbyło się otwarcie Szkolnego Koła Caritas. Z tej okazji gościliśmy ks. Adama Sobczaka.

4 października 2017 r.
Patriotyczne rocznice

W środę, 4 października 2017r. odbył się apel upamiętniający 73. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, a także przybliżający działalność Polskiego Państwa Podziemn.

30 września 2017 r.
Grand Prix Zamościa w szachach 2017/2018 - turniej I

30 września w ZCW "Szachy Świata" w I turniej Grand Prix Zamościa w szachach sezonu 2017/2018 nasi uczniowie zdobyli trzy medale.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

29 września 2017 r.
I MIEJSCE HANI W KONKURSIE „CZYTAM, BO LUBIĘ”

Lubię czytać, lubię książki! – z tymi słowami roześmiana i szczęśliwa Hania odbierała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie „Czytam, bo lubię”.

SŁODKI DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek, 29 września 2017 roku uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią Elżbietą Zakrzewską z okazji Dnia Chłopaka wybrali się do Zamojskiej Manufaktury Słodyczy.

28 września 2017 r.
PAMIĘTAMY! - 78. ROCZNICA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W środę, 27 września 2017r. dyrekcja i poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

26 września 2017 r.
Pocztówka z Roztocza – podsumowanie konkursu

We wtorek, 26 września 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się podsumowanie regionalnego projektu „Oblicza Roztocza”.

25 września 2017 r.
BLIŻEJ SŁOŃCA

Obserwacja kosmosu to zagadnienie z przyrody, które trudno zrealizować w szkolnej praktyce. Uczniowie klas: 6 A oraz 6 C w ramach lekcji przyrody przygotowali modele Układu Słonecznego.

23 września 2017 r.
Rajd „Miłośników Roztocza”

W sobotę 23.09.2017r. uczniowie klas IV c oraz VII b wraz z p. Katarzyną Adamczuk i p. Alicją Tarnowską wzięli udział w rajdzie pieszym do Rebizantów.

18 września 2017 r.
Scrabble powracają!

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy IVc mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach programu ,,Scrabble w szkole".

17 września 2017 r.
PAMIĘTAMY! - 78. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

17 września 1939 roku to pamiętna data w historii naszego Narodu. Związek Radziecki’’ wbił nóż w plecy Polsce’’ atakując ją bez wypowiedzenia wojny.

17 września 2017 r.
SZKOLNE OBCHODY 78. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

17 września 1939 roku, kiedy żołnierz polski toczył samotnie walkę z niemieckim najeźdźcą, wzdłuż całej naszej wschodniej granicy uderzyły bolszewickie hordy.

15 września 2017 r.
„Na ratunek Ziemi” – udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 24 akcji Sprzątanie Świata - Polska prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia.

9 września 2017 r.
Kolejne uroczystości obchodów 100 - lecia Harcerstwa w Zamościu

9 września 2017r. w nowej historii zamojskich harcerzy zapisze się jako szczególna chwila. O tym, jak 100 lat temu powstała pierwsza w Zamościu drużyna harcerska.

4 września 2017 r.
Było, minęło…Po wakacjach czas do szkoły!

Ponad dwa miesiące trwały wakacje. W poniedziałek 4 września 2017r. uczniowie wrócili do szkoły. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

1 września 2017 r.
78. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ

W piątek, 1 września 2017 r. w 78. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, Zamość uczcił pamięć ofiar wojny. Uroczystości rozpoczął ceremoniał wojsk.