ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018/2019


19 czerwca 2019 r.
 
Wspaniałych, bezpiecznych, pełnych słońca wakacji, wielu okazji do zabawy i radości, wielu miłych chwil, udanych wyjazdów i szczęśliwych powrotów – życzy dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6
w Zamościu.

19 czerwca 2019 r.
WSPANIAŁY ROK SZKOLNY 2018/2019
 
W środę, 19 czerwca 2019r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Z wielu ważnych powodów był to rok dla naszej społeczności szkolnej wyjątkowej. Na uroczystym podsumowaniu roku szkolnego dyrektor Artur Waśko podziękował rodzicom za wspieranie działań placówki i nauczycieli. Każdemu członkowi społeczności szkolnej należą się słowa uznania.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 czerwca 2019 r.
ÓSMOKLASIŚCI NAJLEPSI w ZAMOSCIU
 
14 czerwca 2019r. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów, które przez trzy kwietniowe dni pisali ósmoklasiści w całej Polsce. To był pierwszy po wprowadzeniu reformy edukacyjnej – egzamin zewnętrzny przeprowadzony na zakończenie szkoły podstawowej.
[wyniki]

15 czerwca 2019 r.
XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-do
 
W dniu 15 czerwca 2019r.  we Wrocławiu odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-do. Udział w nim wzięło blisko 1500 zawodników z ok. 60 klubów z całej Polski. Po bardzo zaciętej rywalizacji srebrny medal zdobyła Malwina Gontarz w konkurencji kata indywidualne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 czerwca 2019 r.
Woj. Tur. Szach. w ramach XI Międzynarodowego TSz im. J. Zukertorta
 
W sobotę 15 czerwca w Lublinie odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy do 12,14,16,18 i OPEN w ramach XI Międzynarodowego Turnieju Szachowego im. J. Zukertorta . W zawodach wystartowało 76 zawodników. W kategorii do lat 14 Wiktor Kiełbiński wywalczył I miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 czerwca 2019 r.
„Rowerowy Maj 2019”
 
W piątek, 14 czerwca 2019r. na placu przed pałacem Zamoyskich podsumowana została tegoroczna kampania „Rowerowego Maja”. Projekt obejmował wybranych uczniów klas VI – VIII. Celem była promocja zdrowego stylu życia, popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego w tych kategoriach przewidziane zostały nagrody.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 czerwca 2019 r.
Z wizytą w polskim Sejmie
 
W piątek, 14 czerwca 2019 r. przedstawiciele klas VI naszej szkoły tj. Anna Dubiel , Julia Abraszek oraz Anna Reszczyńska pod opieką pani Marzeny Klempki reprezentowali naszą szkołę w Wyjazdowym Sejmiku Samorządowym Szkół Podstawowych w Zamościu do Warszawy, którego współorganizatorem był poseł na Sejm RP – Sławomir Zawiślak.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 czerwca 2019 r.
WIOSENNA LOTERIA
 
Harcerki z 57 Zamojskiej Drużyny Harcerskiej im. Stefana Milera „Orlęta” w dniach 14-16 czerwca 2019r. przeprowadziły wiosenną loterię fantową, z której dochód przeznaczą w połowie na cel charytatywny – pomoc Dawidowi, chłopcu choremu na raka - oraz na działalność drużyny. Loteria cieszyła się olbrzymią popularnością, zwłaszcza wśród młodszych dzieci.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 czerwca 2019 r.
NAJLEPSI UCZNIOWIE NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA M. ZAMOŚĆ
 
W czwartek, 13 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury Filmowej ,,Stylowy” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć za rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zebranych – uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół - przywitała dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość pani Agnieszka Kowal.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 czerwca 2019 r.
JEDNA Z SIEDMIU NAJLEPSZYCH W POLSCE
 
W czwartek, 13 czerwca 2019r. w Warszawie w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie 29. Ogólnopolskiego konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej. Do konkursu odbywającego się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej z całej Polski zgłoszono 302 opowiadania uczniów w kategorii klas IV-VI.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 czerwca 2019 r.
„Bohater mojej ulubionej książki” podsumowanie konkursu
 
W czwartek 13 czerwca 2019r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. ”Bohater mojej ulubionej książki” w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Konkurs odbywał się w ramach projektu „Magia Czytania”. Głównym celem projektu było propagowanie twórczości artystycznej dzieci.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 czerwca 2019 r.
Karta rowerowa 2019
 
We wtorek 12 czerwca 2019r. na terenie szkoły odbył się test praktyczny z jazdy na rowerze. Było to podsumowanie działań podjętych w roku szkolnym 2018/2019 w ramach edukacji komunikacyjnej na lekcjach techniki w klasach IV. W wyniku egzaminu teoretycznego i praktycznego uprawnienia do kierowania rowerem po drogach publicznych uzyskało 66 uczniów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 czerwca 2019 r.
PROGRAM „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”
 
Od kwietnia do czerwca 2019 r. w ramach zajęć świetlicowych został zrealizowany w naszej szkole międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego” promujący zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, który prowadziła pani Ewelina Sienicka.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 czerwca 2019 r.
10 LAUREATÓW SZÓSTKI W KONKURSIE CLICKONMANIAC
 
Dnia 11 czerwca 2019r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10-11 czerwca 2019 r.
PIENINY – SPOTKANIE Z GÓRAMI
 
W dniach 10-11 czerwca 2019r. uczniowie klas VI - oraz kilka uczennic z klasy VII - udali się na integracyjną wycieczkę w Pieniny .Mimo wczesnej pory wyjazdu (5.00) wszystkim od początku dopisywał świetny humor .Po przyjeżdzie do Krościenka nad Dunacjem odbyło się spotkanie z przewodnikiem a następnie udaliśmy się na spacer Wąwozem Homole.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 czerwca 2019 r.
Janów Lubelski – spotkanie z przyrodą
 
Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II „a” i II „c” pod opieką pani Anny Kogut, pani Elżbiety Ciszewskiej oraz pani Eweliny Sienickiej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Janowa Lubelskiego. Celem wyjazdu był Park Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to ogromny park rekreacji, który inspiruje, rozbudza ciekawość i zachęca do poznawania otaczającego świata.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 czerwca 2019 r.
Nagrody w konkursie na „Grę planszową promującą zdrowy styl życia”
 
W sobotę 8 czerwca 2019r w Lublinie na uroczystym podsumowaniu wyników konkursu cztery uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody w kategorii klasy IV-VI SP Wojewódzkiego Konkursu na „Grę planszową promującą zdrowy styl życia”, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 12 w Lublinie w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, pod Honorowym Patronatem Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 czerwca 2019 r.
Warsztaty przyrodnicze w Zwierzyńcu
 
W piątek, dniu 7 czerwca 2019r uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką nauczycieli: p. Alicji Tarnowskiej, p. Małgorzaty Spierzak oraz rodzica p. Ewy Grzyb uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Zwierzyńcu. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach pakietu działań edukacyjnych pn. „Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 czerwca 2019 r.
SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM
 
„Człowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać” – słowa te wypowiedziała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” podczas inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w obchody Tygodnia Czytania Dzieciom, którego hasło w bieżącym roku brzmiało: „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasistów
 
W czwartek, 6 czerwca 2019r. uczniowie klas ósmych, którzy kończą edukację w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu, spotkali się na Balu Ósmoklasistów zorganizowanym przez ich rodziców. W roku obchodów 90-lecia szkoły, po 17 latach przerwy, pierwszy po reformie rocznik klas ósmych, miał możliwość przeżyć swój uroczysty bal.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 czerwca 2019 r.
„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”
 
W pierwszych dniach czerwca 2019 roku uczniowie klasy 1a ,1b i 1c uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, w ramach realizacji Programu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 czerwca 2019 r.
LAUREATKA 38. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
 
W środę, 5 czerwca 2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzkiego 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. W finałowym koncercie laureatów wystąpiło 56 uczniów klas IV – VI z powiatów naszego województwa. Powiat zamojski w kategorii wiekowej klasy IV- VI reprezentowała uczennica naszej szkoły Magdalena Ciszewska, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Rozmowa z kamieniem”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 czerwca 2019 r.
„SADZIMY DRZEWA”- CZYLI JAK UCZNIOWIE DBAJĄ O ŚRODOWISKO
 
Dzielni obrońcy przyrody z klasy VII a podjęli się wyzwania ratowania Ziemi i wystąpili z inicjatywą zasadzenia drzew na terenie placu szkolnego. Uczniowie postanowili zrekompensować przyrodzie wyrządzone wcześniej nieświadomie szkody. Czasami coś dzieje się spontanicznie, niekoniecznie jest to przemyślane, zapewne ktoś zwrócił uwagę: „nie niszcz”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 czerwca 2019 r.
Uczniowie podjęli WYZWANIA CZYTELNICZE
 
W dniu 5 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród uczestnikom projektu edukacyjno-czytelniczego „Wyzwania czytelnicze” . Od października do maja uczniowie klas 4-5 zmagali się z realizacją wymagań ujętych w projekcie: zadaniem uczniów było przeczytanie każdego miesiąca książki spełniającej wyznaczone przez n-la bibliotekarza kryterium.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 czerwca 2019 r.
ROZCZYTANA KLASA –podsumowanie
 
W bieżącym roku szkolnym, w celu zachęcenia uczniów do czytania książek, biblioteka po raz kolejny ogłosiła w naszej szkole rywalizację międzyklasową o tytuł „Rozczytanej klasy”. Co miesiąc, od października do końca maja, informacje o wypożyczeniach klas wywieszane były na drzwiach biblioteki. W czwartek, 6 czerwca nastąpiło podsumowanie wyników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 czerwca 2019 r.
Piknik klas pierwszych w stadninie „Pod Lasem”
 
W ramach obchodów Dnia Dziecka, 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami p. Elżbietą Zakrzewską, p. Barbarą Kołtun i p. Małgorzatą Czajkowską uczestniczyli w pikniku w stadninie „ Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej. Było to wymarzone miejsce dla zabawy, nauki i rozrywki na świeżym powietrzu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 czerwca 2019 r.
7 WSPANIAŁYCH W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX
 
Nasza szkoła od 6 lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 czerwca 2019 r.
„Aby zachować przyrodę dla przyszłych pokoleń”
 
W poniedziałek, 3 czerwca 2019r. uczniowie klasy VIb w ramach zajęć przyrody uczestniczyli w prelekcji „Zwierzęta zagrożone wyginięciem” prowadzonej przez panią Małgorzatę Grabek pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Zamościu. Celem zajęć było omówienie wybranych gatunków zwierząt na świecie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 czerwca 2019 r.
BEZPIECZNY NA CO DZIEŃ W SIECI I W SZKOLE
 
Klasa IIb 3 czerwca 2019r. wybrała się na spotkanie z funkcjonariuszem policji do zaprzyjaźnionej Książnicy Zamojskiej nr1 w Zamościu. O zagrożeniach, sposobach ich unikania i zachowaniu bezpieczeństwa w szkole i poza nią opowiadał asp. Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 czerwca 2019 r.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów w Trzciankach
 
W poniedziałek, 3 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami panią Renatą Czajkowską i panią Agnieszką Wojciechowską byli na wycieczce, podczas której zwiedzili urokliwe miasteczko położone nad rzeką Wisłą – Kazimierz Dolny. Po przyjeździe do Kazimierza Dolnego spotkali się z panią przewodniczką i zwiedzili Rynek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 czerwca 2019 r.
Prezent w Dniu Dziecka
 
Z okazji Dnia Dziecka w klasie 2 c został zorganizowany pokaz talentów. Chętni uczniowie zaprezentowali nam swoje różne umiejętności. Mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy, gry na keyboardzie, płynnego czytania w języku angielskim, pooglądać magiczne sztuczki z kartami oraz podziwiać talent plastyczny. Była to okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, uzdolnieniami i sukcesami.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 czerwca 2019 r.
Dzień Dziecka na rajdowym szlaku
 
Dzień Dziecka spędziliśmy w podróży. 01.06.2019r. uczniowie klas IV a oraz V c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Katarzyną Adamczuk wzięli udział w rajdzie pieszym „Czerwony Kapturek” do Tarnowoli organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Niektórzy rodzice też się dali skusić na aktywne spędzenie sobotniego przedpołudnia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 maja 2019 r.
Święto szkoły!
 
Rok 2019 jest dla naszej szkoły rokiem niezwykle ważnym i uroczystym. Właśnie teraz świętujemy okrągłą, dziewięćdziesiątą rocznicę utworzenia Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu! W związku z tym jubileuszem przez w trakcie roku szkolnego odbywały się różnego rodzaju akcje, którymi uczniowie świętowali, uczyli się o przeszłości szkoły i wspominali.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

30 maja 2019 r.
Laureatka konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego
 
W czwartek, 30 maja 2019 r. w sali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. Jak co roku i nasza szkoła może poszczycić się zdolnymi uczniami. W konkursie z języka angielskiego uczennica klasy VII a Marta Grajeta uzyskała tytuł laureata.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 maja 2019 r.
NASI FINALIŚCI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 
Rok szkolny 2018/2019 zakończy się dla naszych uczniów udanymi informacjami z zakresu wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tematycznych dla szkół podstawowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Wśród finalistów tych konkursów znaleźli się jak co roku uczniowie naszej szkoły: Nina Maciocha z klasy VIII a – finalistka konkursu z języka polskiego oraz Mateusz Bogiel z klasy VIII c – finalista konkursu z historii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 maja 2019 r.
Sukcesy w Ogólnopolskim Szachowym Konkursie SZACHMAKS
 
W 11 kwietnia 2019 roku odbył się pierwszy w Polsce szachowy konkurs przedmiotowy pod nazwą SzachMaks I. Wiktor Kiełbiński w kategorii SP7 (klasa VII szkoły podstawowej) wywalczył II miejsce w województwie, a VI miejsce w Polsce, natomiast Borys Artymiak w kategorii SP6 zajął III miejsce w województwie i zarazem XV miejsce w Polsce. Wręczenie przysłanych nagród i dyplomów odbyło się w szkole 30 maja 2019 roku.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 maja 2019 r.
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO SEZONU SZACHOWEGO 2018/2019
 
W czwartek 30 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyło się podsumowanie szkolnego sezonu szachowego. W roku szkolnym na zajęcia "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczęszczało 114 uczniów. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali świadectwa szachowe za rok szkolny 2018/2019, a najlepsi zawodnicy tradycyjne szkolne "HETMANY".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 maja 2019 r.
MAJ Z KSIĄŻKĄ
 
Maj to tradycyjnie miesiąc książki. Każdego roku biblioteka szkolna przygotowuje ciekawe propozycje, zachęcające uczniów do kontaktu z książką. 16 i 17 maja 2019 r. uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni do udziału w akcji „Wypożycz książkę w ciemno” . Czytelnicy wybierali książki nie znając tytułów ani autorów dzieł, nie mogli także sugerować się okładką, gdyż wszystkie książki zostały opakowane w papier.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 maja 2019 r.
STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
 
W bieżącym roku szkolnym w ramach realizacji projektu ph. „Uczniowie starszych klas czytają młodszym kolegom” , dzieci w świetlicy szkolnej miały okazję zapoznać się z twórczością pisarzy tworzących dla nich. W projekt zaangażowali się uczniowie klas starszych, którzy czytali swoim młodszym kolegom z klas 1-3 książeczki dobrane do wieku dzieci.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 maja 2019 r.
KILOMETRY DOBRA 2019
 
We wtorek, 28 maja 2019 roku w szkole odbyło się podsumowanie szkolnej zbiórki na rzecz Kampanii Kilometry Dobra. Zbiórka pieniędzy odbywała się już po szósty. Pieniądze zbierane były przez zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem tegorocznej akcji jest dofinasowanie adaptacji i remontów budynków Stowarzyszenia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27-28 maja 2019 r.
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH W PIENINY
 
Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, dlatego też, aby na własne oczy docenić ich piękno, w dniach 27-28 maja bieżącego roku uczniowie klas IV A, D, E wraz z wychowawcami panią Alicją Tarnowską, panią Moniką Sawicką, panią Renatą Sobczyńską i panią Eweliną Siennicką wybrali się właśnie tam na wycieczkę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 maja 2019 r.
Zamojska Szkolna Liga Szachowa - III miejsce dla SP6 Zamość
 
27 maja w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się finałowy turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Zespół SP6 w lidze szachowej zajął III miejsce w klasyfikacji końcowej finałowego turnieju. Nasza szkoła grała w składzie: Wiktor Kiełbiński (7b), Michał Sałapat (7a) i Borys Artymiak (7a).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 maja 2019 r.
HARCERSKA WYPRAWA
 
W sobotę, 25 maja 2019r. harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera uczestniczyły w hufcowej wyprawie do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie ogrodu botanicznego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Łazienek Królewskich, a maj jest najlepszą porą na odwiedzanie takich miejsc. Doznań zarówno wzrokowych jak i zapachowych było mnóstwo, zwłaszcza w szklarniach z roślinnością.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 maja 2019 r.
Kraków i Bochnia bez tajemnic – klasy piąte na wycieczce
 
W dniach 21-24.05.2019 uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce szkolnej. Pierwszym punktem programu była wizyta w parku trampolin Fly Park w Tarnowie. Po godzinie spędzonej na skakaniu, wspinaniu się i zjeżdżaniu ze zjeżdżalni udaliśmy się w dalszą drogę do Bochni. Odwiedziliśmy Kopalnię Soli, gdzie w czasie zwiedzania zostaliśmy przeniesieni w przeszłość aż do roku 1248.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 maja 2019 r.
Studenci pielęgniarstwa z prezentacjami o zdrowym stylu życia
 
Studenci I roku kierunku Pielęgniarstwo z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w dniach 24.05.2019, 30.05.2019, 06.06,2019 pod kierunkiem mgr Elżbiety Chmiel przeprowadzili pogadanki promujące zdrowie wśród uczniów naszej szkoły. Tematem pogadanek było „Zdrowe żywienie i walki z otyłością”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 maja 2019 r.
SCRABBLE Z OKAZJI „ 90- LECIE SZÓSTKI: 1929-2019”
 
W czwartek, 23 maja 2019 r. w naszej szkole zostały zorganizowane II Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble. Międzyszkolne rozgrywki odbyły się w ramach obchodów 90-lecia Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące 10 zamojskich szkół podstawowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 maja 2019 r.
STYPENDYSTKA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO
 
Już po raz kolejny Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne. Uroczystość ich wręczenia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami odbyła się 22 maja 2019 r. w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie. Stypendia przyznane przez władze województwa mają na celu nagrodzenie uzdolnionych przedstawicieli naszego regionu oraz wsparcie rozwoju umiejętności młodych artystów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 maja 2019 r.
Spotkanie z autorem – panią Renatą Piatkowską
 
We wtorek 21.05.2019r. uczniowie z kl. I b - wych. p. Barbara Kołtun, kl. I c - wych. p. Małgorzata Czajkowska, kl. III b - wych. p. Agnieszka Wojciechowska uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci. Spotkanie to odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W trakcie spotkania autorka opowiadała o bohaterach swoich książek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 maja 2019 r.
Finaliści konkursu geograficznego "Wędrujemy po mapie świata"
 
Uczniowie klasy VIII Nina Maciocha i Mateusz Bogiel otrzymali dyplomy Finalistów X Edycji Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego "Wędrujemy po mapie świata". Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w auli XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, była objęta honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 maja 2019 r.
POJEDYNEK KSIĄŻEK – turniej czytelniczo-sportowy
 
Maj to miesiąc poświęcony książce i czytaniu. Jest to wyjątkowo aktywny okres w działaniach promujących czytelnictwo, w bibliotekach odbywa się wiele ciekawych akcji i wyjątkowych wydarzeń. W każdej podjętej inicjatywie oczywiście w centrum uwagi znajdują się książki. Można je promować czytając, ale można też wykorzystać je w zupełnie inny, nietypowy sposób. Wyzwanie takie podjęła biblioteka naszej szkoły.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 maja 2019 r.
Medale na Międzywojewódzkiej Lidze Karate Tradycyjnego
 
W niedzielę 19 maja 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał Międzywojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego. W zawodach licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły reprezentujący Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego. Finał ligi był udany dla zawodników z Zamościa. Uczniowie SP6 Zamość zajmowali czołowe miejsca stając na wszystkich stopniach podium w swoich kategoriach wiekowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 maja 2019 r.
X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka
 
W sobotę 18 maja w Żółkiewce odbył się X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka. W zawodach wystartowało 55 zawodników, w tym reprezentujący SP6 Zamość i UKS Lider: Wiktor Kiełbiński (7b) i Dominik Pańko. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W kategorii juniorów starszych wywalczyli miejsca na podium: Wiktor Kiełbiński - I miejsce, a Dominik Pańko - II miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 maja 2019 r.
„Starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu..”
 
W piątek, 17 maja 2019 roku uczniowie klasy IIc: Zofia Łagoda i Piotr Sokoliński odebrali nagrody za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie…” zorganizowanym już po raz osiemnasty przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „ Wszyscy Razem”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16-17 maja 2019 r.
SENTYMENTALNA PODRÓŻ PO LWOWIE
 
W dniach 16-17 maja 2019 r. klasy ósme ( pod opieką wychowawców: M. Gac, M. Mazur i J. Stefanowskiej ) uczestniczyły w wycieczce do Lwowa. W czasie dwudniowego pobytu ósmoklasiści mieli okazję poznać bogatą historię, kulturę i najważniejsze zabytki tego niezwykłego miasta. W programie znalazł się m.in. Wysoki Zamek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 maja 2019 r.
„LICZBOWE ZMAGANIA KUBUSIA PUCHATKA”
 
Dnia 16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”. W konkursie uczestniczyły zespoły drugoklasistów z zamojskich szkół podstawowych. Matematyczne zmagania składały się z dwóch części: indywidualnego testu dla każdego ucznia oraz zadań do wykonania przez zespół reprezentujący daną placówkę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 maja 2019 r.
IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa SP Miasta Zamościa 2019
 
16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły oraz okazją do podsumowania 15 lat szachów w SP6. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników z kilku szkół Miasta Zamość oraz regionu zamojskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 maja 2019 r.
RECYTATORSKI SUKCES MAGDY
 
Dnia 15 maja 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Wystąpiło w nim 42 uczestników ze szkół naszego regionu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 maja 2019 r.
IV Otwarty Turniej o puchar Prezydenta M. Lublin - Szach Królowi
 
W niedzielę 12 maja odbył się w Lublinie turniej szachowy pod nazwą "IV Otwarty Turniej o puchar Prezydenta Miasta Lublin Cyklu 2019 Szach Królowi". W zawodach wystartowało 3 zawodników reprezentujących SP6 Zamość i UKS Lider Zamość. Na podium zawodów stanął Wiktor Kiełbiński zajmując I miejsce w turnieju do lat 14.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 maja 2019 r.
Sekrety dinozaurów
 
W środę 8 maja 2019 roku uczniowie klas IV b i IV c wraz z wychowawcami: panią Ewą Bałutą i panią Elżbietą Stęporą uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bałtowa. Czwartoklasiści zwiedzali Jura Park Bałtów. Poznawali tam sekrety dinozaurów, zwiedzając park tematyczny z naturalnej wielkości sylwetkami prehistorycznych gadów oraz oglądając w technice 3D podwodny świat w Oceanarium.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 maja 2019 r.
Dziewczyny lubią czytać
 
W środę, 8.05.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się finał regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…?”. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział 50 uczniów z 22 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 maja 2019 r.
Eliminacje BRD 2019
 
07 05 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Martyna Lipiak, Michał Sałapat klasa VII a oraz Olaf Lupa klasa VIa wykazała się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 maja 2019 r.
Program edukacyjny „Trzymaj formę! - Sięgnij po zdrowie”
 
Ogólnym celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów naszej szkoły poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wsparcie rodziców. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę, jest również uzupełnieniem treści podstawy programowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 maja 2019 r.
BIEG PO ZDROWIE
 
W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy IV e przystąpili do II edycji programu „Bieg po zdrowie”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Nadrzędnym  jego celem jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 maja 2019 r.
OBCHODY 228. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 
W piątek. 3 maja 2019 roku na Rynku Wielkim w Zamościu dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie klas szóstych i poczet sztandarowy w składzie: Anna Reszczyńska – klasa VI B, Lena Górska – klasa VI C, Bernard Waleczko – klasa VI A uczestniczyli w manifestacji patriotycznej z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 maja 2019 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
 
W czwartek, 2.05.2019 wybrani uczniowi klasy Vc wraz z wychowawcą reprezentowali naszą szkołę w uroczystych obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 10.00 wzięliśmy udział w wykładzie płka Marka Kwietnia pt. „Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w roku 100-lecia flag państwowych RP” w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 maja 2019 r.
ŚWIĘTA MAJOWE
 
Na początku maja obchodzimy kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne. Z tej okazji w naszej szkole została przygotowana okolicznościowa gazetka. Warto przypomnieć nasze narodowe rocznice oraz okolicznościowe świata majowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29-30 kwietnia 2019 r.
Klasy siódme w Warszawie
 
29 i 30 kwietnia 2019r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Teresą Wszołą, Aliną Lenart, Edytą Gomułka i panią pedagog- Marzeną Klempką uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem i spaceru po Cmentarzu na Wojkowych Powązkach, gdzie oddaliśmy cześć ludziom zasłużonym dla Ojczyzny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 kwietnia 2019 r.
AKCJA KARTA ROWEROWA 2019 JUŻ SIĘ ZBLIŻA
 
Uczniowie klas IV na samodzielnie przygotowanych makietach skrzyżowań ćwiczą zasady ustępowania pierwszeństwa przejazdu. Te praktyczne zabawy na stworzonych przez uczniów makietach mają za zadanie przygotować ich do testów na karty rowerowe i egzaminu praktycznego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 kwietnia 2019 r.
"Szach królowi – zostań Mistrzem" – turniej klasyfikacyjne w Lublinie
 
W sobotę i niedzielę 26-27 kwietnia odbył się w Lublinie turniej klasyfikacyjny pod nazwą "Szach królowi – zostań Mistrzem" na okręgowe i centralne kategorie szachowe. W zawodach wystartowało 2 zawodników reprezentujących SP6 Zamość i UKS Lider Zamość. Na podium zawodów stanął Wiktor zajmując III miejsce w turnieju na II kategorię szachową.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 kwietnia 2019 r.
Sukces naszych szóstoklasistek na UMCS
 
Wiktoria Sitarz oraz Paulina Bogiel z klasy VIa zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu ekologiczno-przyrodniczego „Chrońmy nasze gatunki”. Wiktoria zajęła II miejsce, a Paulina otrzymała wyróżnienie. Organizatorem Konkursu był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 kwietnia 2019 r.
Lublin, teatr i …
 
W czwartek, 25 kwietnia 2019r. uczniowie klas szóstych pod opieką pań: Jadwigi Kanarszczuk, Magdaleny Pyrczuk, Doroty Zwolan i Alicji Tarnowskiej uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie romantycznej, pełnej zabawnych perypetii sztuki Williama Szekspira "Wieczór Trzech Króli" w Teatrze im. Juliusza Osterwy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 kwietnia 2019 r.
Pamięć trwa - 79. rocznica Zbrodni Katyńskiej
 
W niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku dyrekcja i poczet sztandarowy szkoły w składzie: Maja Grabarz, Nikola Rajtar i Karol Komajda z klasy VII b uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Od 2008 roku – 13 kwietnia w Polsce obchodzony jest dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 kwietnia 2019 r.
Sukcesy na Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Oleśnicy
 
VII Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Oleśnicy to kolejny turniej, który odbył się  w dniu 06.04.2019r. Na tę imprezę sportowa, przybyło ponad 400 zawodników z Polski i Czech, którzy rywalizowali na trzech matach. Nie zawiedli zawodnicy reprezentujący Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego, a zarazem będący uczniami naszej szkoły.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 kwietnia 2019 r.
Kiermasz Wielkanocny Caritas
 
W dniach 3-5.04.2019r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbył się kiermasz zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Na kiermaszu znalazły się świece paschalne, wielkanocne baranki z białej czekolady z Caritasu oraz prace uczniów, rodziców i nauczycieli. Było bardzo dużo pisanek wykonanych różnymi technikami, świątecznych ozdób z papieru, stroików i kartek świątecznych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 kwietnia 2019 r.
Medale szachistów na VIII Zamojskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży
 
W VIII Zamojskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży wystartowało 180 zawodników i zawodniczek, w tym 19 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu. Wyśmienicie spisali się: Wiktor Kiełbiński (7b), który zajął II MIEJSCE w kategorii chłopców klas VII-VIII i III gimnazjum oraz Katarzyna Wasińczuk (3b), która wywalczyła II miejsce w kategorii dziewcząt klas I-III.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 kwietnia 2019 r.
„Dowiedz się więcej” - różnorodność krajobrazów Ziemi
 
„Dowiedz się więcej”- ten cel przyświecał uczniom klasy VIb podczas realizacji na lekcjach przyrody projektu „ Poznać różnorodność krajobrazów Ziemi”. Uczniowie zaprezentowali w bardzo ciekawy i zróżnicowany sposób wiedzę przyrodniczą dotyczącą warunków klimatycznych na kuli ziemskiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 kwietnia 2019 r.
UCZNIOWIE NA OTWARCIU HUBU PRZY PEOWIAKÓW
 
Dnia 04.04.2019 r. otwarto w Zamościu centrum przesiadkowe przy ulicy Peowiaków, zwane też „hubem”. Przy okazji zaprezentowano nowe autobusy MZK. Po oficjalnym otwarciu centrum przesiadkowego wystartowała kilkugodzinna impreza z Radiem ZET .
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 kwietnia 2019 r.
Znamy zwyczaje wielkanocne na Zamojszczyźnie
 
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Jak każdy region kraju, tak i Zamojszczyzna miała specjalne obrzędy związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Zwyczaje te poznawali uczniowie klasy 5c, którzy udali się w środę 3.04.2019 r. do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 kwietnia 2019 r.
Marta, Julia i Marta w drugim etapie konkursu „Czy znasz…?”
 
We wtorek, 2.04.2019 r. uczennice naszej szkoły: Marta Dmitroca (kl.3a), Julia Bortacka (kl.3a) oraz Marta Malicka (kl.3b) wzięły udział w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz…?” w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W konkursie wzięło udział 158 uczniów z 36 szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30-31 marca 2019 r.
III Turniej Klasyfikacyjny w SP6 Zamość
 
W sobotę i niedzielę 30 i 31 marca 2019 roku się III Turniej Klasyfikacyjny w SP6 Zamość. W zawodach wzięło udział 47 zawodników, w tym 20 uczniów SP6. W turnieju można było zdobyć normę na okręgową kategorię szachową. Zawodnicy walczyli także o puchary i medale. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i uzyskali normy na kategorie szachowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 marca 2019 r.
VI Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym
 
W dniu 30.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły reprezentujący Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego brali udział w VI Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym. W turnieju wzięło udział ponad 1200 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali na ośmiu matach. Bardzo dobry start zaprezentował Michał Kowalski (2a), który wywalczył złoty medal w konkurencji kata.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 marca 2019 r.
Spotkanie z literaturą fantastyczną
 
W czwartek, 28 marca 2019r. miłośnicy fantastyki z klas 5-7 spotkali się z Panem Tomaszem Łowieckim z Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Czerwony Smok'', by porozmawiać o literaturze fantastycznej. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję podyskutować na temat swoich ulubionych książek z literatury fantastycznej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 marca 2019 r.
,,Dzień z prawem w Sądzie" - udział w programie edukacyjnym
 
W piątek, 29 marca 2019r. klasa 7c odbyła wycieczkę do Sądu Okręgowego w Zamościu pod opieką wychowawcy klasy pani Aliny Lenart i pani pedagog Marzeny Klempki. W ramach projektu pt. ,,Dzień z prawem w Sądzie’’ uczniowie na początku spotkali się z kuratorem i mediatorem sądowym w jednej osobie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 marca 2019 r.
„Tacy sami, ale inni”
 
W czwartek, 28 marca 2019 r. klasa II b wraz z wychowawczynią p. Joanną Wcisło wybrała się do Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu. Zostaliśmy zaproszeni na lekcję biblioteczną pt. ”Tacy sami ale inni.” Lekcja miała na celu pokazać dzieciom jak żyją osoby niepełnosprawne: niewidome, niesłyszące.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 marca 2019 r.
Bądź Aktywny
 

Bądź Aktywny to konkurs towarzyszący VI edycji Szkolnego Skills Challenge "Mierz Wysoko", z którym to uczniowie naszej szkoły mierzyli się w listopadzie 2018r. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli tor przeszkód otrzymali dyplom i kalendarzyk aktywności, który wypełniali przez kolejnych 30 dni. Dodatkowo by wziąć udział w konkursie należało załączyć zdjęcie przedstawiające ulubioną aktywność.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 marca 2019 r.
Wędrujący teatr
 
27 marca 2019r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy Vb zorganizowała Paradę postaci mitologicznych. Aktorzy w kostiumach z rekwizytami spacerowali po szkole. Odwiedziliśmy klasy piąte, VIa i VIIc. Zaprezentowaliśmy dwie scenki pokazujące nowoczesną wersję znanych mitów greckich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 marca 2019 r.
Miłośnicy przyrody nagrodzeni w konkursie ”Sowy Roztocza”
 
Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie nagrodzonych uczestników międzyszkolnego konkursu plastycznego i fotograficznego „Sowy Roztocza” organizowanego w ramach IV zamojskiej „Nocy Sów” oraz ogólnopolskiej akcji ekologicznej stowarzyszenia Ptaki Polski przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 marca 2019 r.
Uczniowskie przedstawienie „Śnieżki”
 
W środę, 27 marca 2019 r. w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy IV D w ramach projektu, którego opiekunem była nauczycielka języka polskiego pani Renata Sobczyńska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 marca 2019 r.
"Światowy Dzień Wody"
 
W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas szóstych uczestniczyli w bardzo interesującym spotkaniu z Panią Małgorzatą Grabek z Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu. Tematem przewodnim spotkania była woda, a właściwie Światowy Dzień Wody ustanowiony decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pomimo tego, iż woda cały czas jest surowcem bardzo cennym, to niszczymy jej zasoby.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 marca 2019 r.
Życie przez całe życie
 
24 marzec to Narodowy Dzień Świętości Życia. W jego ramach odbyło się w Zamościu wiele imprez kulturalno- oświatowych połączonych ze zbiórką środków finansowych na rzecz budowy Domu Rodzinnego – kompleksu terapeutyczno- opiekuńczego dla dorosłych osób niepełnosprawnych w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 marca 2019 r.
Pola Nadziei 2019
 
Celem ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei jest propagowanie idei hospicyjnej wśród społeczeństwa oraz pozyskiwanie funduszy dla chorych, którzy przebywają w hospicjach. Jedną z form zbiórki pieniędzy są kwesty przy kościołach parafialnych. 24.03.2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w takiej właśnie kweście.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 marca 2019 r.
Inez – udany Debiut literacki
 
Dnia 22 marca 2019 roku odbyło się "Spotkanie na Schodach", w którego czasie laureaci 33 Konkursu Literackiego „Debiut" mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Spotkanie odbyło się na historycznych schodach I Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Co roku wybrany jest inny patron spotkań najbardziej utalentowanych uczniów, w tym roku był nim Marek Grechuta.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 marca 2019 r.
VIII WIOSENNY KONKURS TAŃCA
 
W czwartek, 21 marca 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się VIII WIOSENNY KONKURS TAŃCA. Celem konkursu było: kształcenie umiejętności tanecznych i gimnastycznych uczestników oraz rozwijanie ich ekspresji ruchowej, popularyzacja różnorodnych form gimnastyczno – tanecznych, możliwość realizacji twórczej poprzez działania artystyczne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20-21 marca 2019 r.
Wojewódzki TSz SP o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty 2019
 
Trzydzieścioro naszych szachistów wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach, który odbył się w dniach 20-21 marca w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wystartowało ponad 441 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego w sześciu kategoriach drużynowych i indywidualnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 marca 2019 r.
Otwarte Mistrzostwa LZS w Warcabach 100-polowych na rok 2019
 
W sobotę 16 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość LZS w Warcabach 100-polowych na rok 2019. W turnieju wzięli udział reprezentujący SP6 Zamość: Mateusz Kowalczuk (1b) oraz reprezentujący UKS Lider Zamość Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 marca 2019 r.
DZIEJE POLSKI W LEGENDACH – nasi uczniowie wśród nagrodzonych
 
W piątek, 15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyło się spotkanie laureatów XVII Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Dzieje Polski w Legendach”. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czytania, promowanie piękna polskich legend oraz rozwijanie wrażliwości i myślenia plastycznego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 marca 2019 r.
„Nigdy nie jesteś za mały, by coś zmienić"
 
Te słowa Grety Thunberg są obecnie najważniejszą deklaracją dzieci i młodzieży. W piątek 15 marca 2019r. na Rynku Wielkim w Zamościu, jednym z 22 miast w Polsce odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W ten sposób młodzi zamościanie dołączyli do swoich rówieśników ze 112 innych krajów świata.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 marca 2019 r.
„WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA” wojewódzki konkurs geograficzny
 
Uczniowie klasy VIII: Nina Maciocha, Mateusz Bogiel. Mateusz Łepik i Mateusz Nowaczek uczestniczyli X edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata” o zasięgu wojewódzkim dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych organizowanym przez XXI LO w Lublinie
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 marca 2019 r.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
 
W dniu 12.03.2019 r. biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych na uroczystości Pasowania na Czytelnika. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z ogólnymi zasadami funkcjonowania i korzystania z biblioteki: poznały regulamin biblioteki, sposób wypożyczania i zwrotów książek, zasady postępowania z nimi.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 marca 2019 r.
Pierwsze klasy z wizytą w teatrze
 
Wtorek, 5 marca 2019r. był wyjątkowym dniem dla naszych pierwszaków. Razem ze swoimi wychowawczyniami: panią Elżbietą Zakrzewską, Weroniką Kołtun i Małgorzatą Czajkowską odwiedzili Lublin. Najważniejszym punktem wyjazdu był udział dzieci w przedstawieniu „Pinokio”. Po obejrzeniu przygód drewnianego chłopczyka, uczniowie odbyli wycieczkę po Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 marca 2019 r.
II i III miejsce w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej
 
4 marca w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się IV turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej czwartego turnieju, natomiast zespół starszy w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy V i starsi) wywalczył III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2-3 marca 2019 r.
Szachowe Turnieje Klasyfikacyjne w Lublinie
 
W sobotę i niedzielę 2-3 marca odbyły się w Lublinie turnieje klasyfikacyjne pod nazwą "Szach królowi – zostań Mistrzem" na okręgowe kategorie szachowe. W zawodach wystartowało 4 zawodników reprezentujących SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (7b), Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a) oraz Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 marca 2019 r.
Wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie
 
Dnia 1 marca 2019r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz ze swoimi opiekunami byli na wyjeździe edukacyjnym w Lublinie. Celem tego wyjazdu było obejrzenie premierowego spektaklu „Pinokio” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przedstawienie to oparte było na słynnej powieści C. Collodiego. Spektakl dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24-28 lutego 2019 r.
,,BIAŁA SZKOŁA”- KLAS CZWARTYCH - 2019
 
Bardzo duże zainteresowanie rodziców i dzieci klas czwartych spowodowało , że nasza szkoła nie mogła pozostawić zainteresowanych organizacją ,,Białej szkoły” bez możliwości skorzystania z takiej formy nauki i wypoczynku. Druga tura wyjazdu edukacyjnego realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej ,,Szóstka na białym szlaku” w dniach 24-28 lutego 2019 r. przebiegała w zimowych warunkach.
[więcej informacji]

24 lutego 2019 r.
Szachowe podium w Mistrzostwach Powiatu Biłgorajskiego
 
24 lutego w Biłgoraju odbyły się XIX Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. W zawodach wzięło udział 43 zawodników, w tym reprezentujący SP6 i UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (7b), Borys Artymiak (7a) oraz Dominik Pańko. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując pierwsze trzy miejsca na podium w kategorii zawodników spoza powiatu biłgorajskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 lutego 2019 r.
Cztery medale w Mistrzostwach Gminy Zamość w Szachach 2019
 
22 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Szachach pod Patronatem Wójta Gminy Zamość 2019. W zawodach wzięło udział 27 zawodników, w tym uczniowie reprezentujący SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Borys Artymiak (7a), Wiktor Kiełbiński (7b), Michał Barczewski (4d), Szymon Skorupski (4e), Marcin Kowalczuk (4e), Mateusz Kowalczuk (1b) i Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 lutego 2019 r.
SPORTOWE FERIE ZIMOWE
 
Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, będących jednocześnie instruktorami narciarstwa zjazdowego, spędziło bardzo aktywnie pierwszy tydzień ferii zimowych 2018/2019. Uczniowie wraz z opiekunami byli uczestnikami wyjazdu sportowo- rekreacyjnego do Małego Cichego. Uczestnicy wspomnianej imprezy turystycznej do południa pod opieką instruktorów narciarstwa zjazdowego doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12-14 lutego 2019 r.
Klasyfikacyjny Turniej Szachowy Ferie 2019 w Tomaszowie Lub.
 
Na feriach w dniach 12-14 lutego w Tomaszowie Lubelskim odbył się Klasyfikacyjny Turniej Szachowy Ferie 2019. W zawodach można było uzyskać normy na okręgowe kategorie szachowe. W turnieju wystartowało 4 zawodników reprezentujących SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (7b), Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a) oraz Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 lutego 2019 r.
Mistrzostwa Gminy Zamość w Warcabach 100-polowych 2019
 
We wtorek 12 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Warcabach 100-polowych pod Patronatem Wójta Gminy Zamość 2019. W turnieju wzięli udział: Marcin Kowalczuk (4e) oraz Mateusz Kowalczuk (1b). Zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając medale: Mateusz Kowalczuk medal srebrny za wywalczenie II miejsca, natomiast Marcin Kowalczuk medal brązowy za zdobycie IV miejsca.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 lutego 2019 r.
,,SZÓSTKA NA STOKU ‘’– JUŻ ZA NAMI
 
Za chwilę ferie zimowe, czas odpoczynku dla naszych uczniów . Trzecioklasiści, którzy właśnie zakończyli realizację innowacji pedagogicznej „Szóstka na stoku” – Program narciarstwa zjazdowego dla uczniów klas III”. Dobre warunki atmosferyczne, zaangażowanie i wytrwała praca nauczycieli, pomoc rodziców i wychowawców , a przede wszystkim chęci naszych uczniów pozwoliła wspólnie zrealizować zaplanowane cele innowacji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 lutego 2019 r.
OLAF ZWYCIĘZCA!!!
 
W dniach 02.- 03.02.2019r. w Lublinie rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu, w których udział wzięli zawodnicy zamojskiej „Orki”. Spośród wszystkich zawodników tych mistrzostw najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły, OLAF LUPA z klasy VIA, który otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO CHŁOPCÓW 12-13 LAT.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 lutego 2019 r.
Literacki DEBIUT Inez
 
Dnia 02.02.2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego ,,Debiut''. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Inez Mogielnicka oraz Karolina Balicka, które próbowały swoich sił w kategorii „proza”. Wydarzenie rozpoczęło się warsztatami literackimi, prowadzonymi przez dawnych laureatów ,,Debiutu".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 lutego 2019 r.
Sukcesy w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Rachaniach
 
Wiktor Kiełbiński zdobył I miejsce w kategorii chłopców do lat 18 oraz puchar dla najlepszego zawodnika powiatu zamojskiego, Paula Martyna puchar dla najlepszej zawodniczki powiatu zamojskiego, natomiast w kategorii juniorów do lat 13 II miejsce zajął Szymon Skorupski w V Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Rachanie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 stycznia 2019 r.
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej
 
W naszej polskiej tradycji czas do 2.02. jest czasem śpiewania kolęd, spotkań opłatkowych i jasełek. W tym szczególnym czasie uczniowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzili naszych znajomych z Domu Pomocy Społecznej. Zostaliśmy zaproszeni na Jasełka i na wspólne kolędowanie. Czas upłynął nam w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 stycznia 2019 r.
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W KLASIE I B
 
Dnia 24 stycznia 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” klasie I „B”, na którą zostali zaproszeni szczególni goście. Babcie i Dziadkowie przybyli, aby wysłuchać i obejrzeć swoje wnuczęta w roli małych artystów. Uczniowie z wychowawczynią p. Barbarą Kołtun przygotowali występ dla swoich najbliższych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 stycznia 2019 r.
Sukcesy poetyckie naszych uczniów
 
We wtorek, 22.01.2019 r. o godz. 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu odbyło się podsumowanie VI Regionalnego Logopedycznego Konkursu Plastyczno-Literackiego ,,W Krainie Homonimów". Dwie uczennice z klasy VIa: Wiktoria Sitarz i Zuzanna Kowalska zostały laureatami II miejsca w kategorii II (wiek 11-15lat).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 stycznia 2019 r.
Turniej szachowy „I Biłgoraj OPEN”
 
W dniach 12-13 stycznia w Biłgoraju odbył się Turniej szachowy „I Biłgoraj OPEN”. W zawodach wzięło udział 15 uczniów SP6 Zamość. Najlepiej spisał się Wiktor Kiełbiński, który zajął w turnieju B - II miejsce, natomiast V miejsce wywalczył Borys Artymiak.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 stycznia 2019 r.
Ludzie listy piszą…
 
Każdy, kto uważa, że wśród dzieci zanika sztuka pisania listów jest w błędzie! Udowadniają to uczniowie z klas V a, c oraz d. Grupa chętnych i zaangażowanych piątoklasistów we wrześniu rozpoczęła swoją roczną przygodę z projektem „Młodzi listy piszą”. Jest to akcja o ogólnopolskim zasięgu, która ma na celu stworzenie korespondencyjnej sieci szkół oraz propagowanie epistolografii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 stycznia 2019 r.
SEZON NARCIARSKI CZAS ZACZĄĆ !!!
 
Zimy w pełni, więc nasi trzecioklasiści rozpoczęli już pierwsze zajęcia z narciarstwa zjazdowego. Nadszedł długo oczekiwany dzień rozpoczęcia realizacji innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na stoku - program narciarstwa zjazdowego dla kl. III ”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27-28 grudnia 2018 r.
Szachowy rok 2018 zakończony miejscami na podium
 
W dniach 27-28 grudnia w Lubelskim Centrum Kultury Filmowej odbył się turniej szachowy "Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie" - LUBLIN 2018 OPEN B. W zawodach wzięli udział m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy LIDER przy SP6 w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 grudnia 2018 r.
,,BIAŁA SZKOŁA” KLAS CZWARTYCH JUŻ ZA NAMI
 
Zima 2018 roku w górach czekała aż do naszego przyjazdu. Wyjazd edukacyjny realizowany w ramach innowacji pedagogicznej ,,Szóstka na białym szlaku” w dniach 16- 20 grudnia 2018 r. przebiegał w wyjątkowo zimowych warunkach. Uczniowie dwóch klas czwartych – kl. 4a,4c pod opieką naszych nauczycieli - instruktorów narciarstwa zjazdowego oraz nauczycieli matematyki, języka polskiego, przyrody i języka angielskiego wyjechali do Małego Cichego.
[więcej informacji]

20 grudnia 2018 r.
Hej, kolęda, kolęda…
 
W czwartek, 20 grudnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole zespół wokalno – instrumentalny z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Członkowie „EARonic” wraz z opiekunem – kierownikiem zespołu, panią Joanną Kołodzieczyk zaprezentowali przed uczniami „Szóstki” bardzo popularne i te mniej znane kolędy, pastorałki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 grudnia 2018 r.
IV Mikołajkowy Turniej Szachowy - Szachiści grają dla Polonii 2019
 
W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim w niedzielę 16 grudnia 2018 roku odbył się IV Mikołajkowy Turniej Szachowy - Szachiści grają dla Polonii 2019. W szachowym turnieju charytatywnym, mającym na celu zbiórkę funduszy przeznaczonych na szachowe wakacje dla dzieci polskiego pochodzenia zza wschodniej granicy Polski, wystartowało 65 zawodników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 grudnia 2018 r.
Szachowy Memoriał Zbigniewa Księskiego w Lublinie
 
15 grudnia w MDK „Pod Akacją” w Lublinie odbył się Memoriał Zbigniewa Księskiego. W turnieju wystartowało 51 zawodników, m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider przy SP6 Zamość). Bardzo ładnie pokazali się nasi szachiści: Wiktor Kiełbiński wywalczył I miejsce w kategorii juniorów do lat 14…
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
Możemy – pomagamy!
 
W dniach 12 - 14 grudnia 2018r odbył się w naszej szkole długo oczekiwany Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na zorganizowanym przez Szkolne Koło Caritas kiermaszu znalazły się świece i aniołki gipsowe z Caritasu oraz tak jak oczekiwaliśmy, plastyczne prace uczniów, rodziców i nauczycieli. Nie spodziewaliśmy się , że będzie ich tak dużo, że będą tak różnorodne, tak piękne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
„Pomóżmy nakarmić psiaki i kociaki” – akcja charytatywna dla zwierząt
 
Człowiek oswoił pierwsze zwierzęta już tysiące lat temu. Od tego czasu towarzyszą mu one w najprzeróżniejszy sposób. Oswajając je, co prawda bardzo często zapewnił im lepszy byt, ale też uzależniając od siebie odebrał im samodzielność. Dlatego nasz stosunek do zwierząt to wielki egzamin z odpowiedzialności. To, w jaki sposób traktujemy zwierzęta świadczy o naszej dojrzałości, zdolności do rozumienia obowiązków jakie nasze człowieczeństwo na nas nakłada.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
Program Domowych Detektywów
 
Od września do grudnia 2018 roku w klasach IV, w ramach szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego został zrealizowany w naszej szkole cykl zajęć „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”. Treści programu prowadzonego przez szkolnego pedagoga – Marzenę Klempkę oraz sposób jego realizacji oparty był na aktualnej wiedzy o czynnikach chroniących.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
”MIKOŁAJ NA SZÓSTKĘ 12”
 
Od 6 do 12 grudnia 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Lider” zorganizował imprezę mikołajkową pod tytułem ”Mikołaj na szóstkę 12”. W tym roku dzieci wzięły udział w dwóch turniejach: Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Klas II-III oraz Mikołajkowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Klas V.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”
 
W środę 12 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który był prowadzony w naszej szkole w ramach zajęć świetlicowych od listopada do grudnia bieżącego roku. Inicjatorem i koordynatorem programu jest pani Ewelina Sienicka.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
Przejrzyj się w lustrze… - przedstawienie profilaktyczne „Pokój”
 
W środę, 12 czerwca 2018 r. podczas szkolnego apelu, uczniowie klasy IV E zaprezentowali swoje sceniczne umiejętności. Koordynatorem spektaklu pt. „Pokój" była wychowawczyni klasy pani Renata Sobczyńska. Fabuła przedstawienia poruszała problemy, z jakimi na co dzień może mieć do czynienia młodzież. Należą do nich między innymi trudności w nauce, brak przyjaciół...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2018 r.
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych
 
11 grudnia 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 15 szkół województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowasł się Wiktor Kiełbiński, który na drugiej szachownicy zajął III miejsce wygrywając sześć z siedmiu pojednyków!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 grudnia 2018 r.
Tak. Pomagam – akcja Szkolnego Koła Caritas
 
W dniach 7-8.12.2018r w całej Polsce odbyła się akcja Caritas „Tak. Pomagam”. W tych dniach zbierano żywność o długim terminie ważności w sklepach wielu sieci. Nasze Szkolne Koło Caritas już po raz trzeci wzięło w tej akcji udział. Tym razem nasza obecność była widoczna w sklepie Leclerc.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 grudnia 2018 r.
I Sesja Szachowa w SP6 Zamość
 
W sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyła się czterogodzinna I Sesja Szachowa 2018/2019 przeznaczona dla uczestników zajęć szachowych naszej placówki. W zajęciach sesji wzięli udział najlepsi nasi szkolni szachiści. Celem organizacji tego typu zajęć było podniesienie oraz utrwalenie wiedzy i umiejętności uczestników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE
 
Klasa II b wspaniale zakończyła w tym roku naukę pływania. Dnia 7.12.2018r uczniowie z naszej klasy wystartowali w Mikołajkowych Zawodach Pływackich na krytej pływalni. Zabawa na basenie była przednia. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych. Nie było przegranych, wszyscy wygrali przede wszystkim tym, że bawili się wspaniale.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
Jessica i jej sukces w konkursie “Snap z lektury”
 
Dnia 7 grudnia 2018 r. w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Snap z lektury'' który został zrealizowany w ramach programu ,,Zaczytani młodociani''. W konkursie mogli brać udział uczniowie z zamojskich szkołach podstawowych w klasach IV - VIII oraz klas III gimnazjów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
Szkolne Święto Pluszowego Misia
 
W piątek, 23 listopada 2018 roku uczniowie klas I – III przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, bo właśnie tego dnia jest rocznica powstania maskotki. Uroczystość uświetniła wystawa uczniowskich prac plastyczno-literackich, które powstały w ramach konkursu „Mój przyjaciel Miś”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2018 r.
XI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNI NA DRODZE”
 
W dniu 6.12.2018 r. w Zespole Szkół w Grabowcu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród XI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, a honorowy patronat nad nim objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2018 r.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!
 
W dniach 28.11.2018 r. – 06.12.2018 r. uczniowie klasy IV D wraz z wychowawczynią panią Moniką Sawicką oraz panią Eweliną Sienicką, zorganizowali już po raz czwarty akcję świąteczną pod nazwą: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszej szkoły mogły podzielić się słodyczami z pacjentami Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2018 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU
 
W środę, 5 grudnia 2018 roku w Lublinie na obiekcie sportowym AQUA LUBLIN odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Pływaniu, których organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Nasi „pływający” uczniowie i uczennice wspaniale zaznaczyli swoją obecność na tej imprezie sportowej. Wspaniałym sukcesem naszych uczniów zakończyły się zmagania w konkurencjach indywidualnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2018 r.
WF klasy VD na Zimowym Narodowym w Warszawie
 
Uczniowie klasy Vd wraz wychowawcą Anną Rut zostali zwycięzcami konkursu sportowo-fotograficznego pokazującego atrakcyjna lekcję wychowania fizycznego. W nagrodę jako jedna z 25 klas z całej Polski miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych 5 grudnia 2018r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 grudnia 2018 r.
Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych 2018
 
4 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Parczewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 18 szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Aleksander Pańczyk (5a), Michał Barczewski (4d), Szymon Skorupski (4e), Paula Martyna (5a) oraz Maja Ciemięga (5a).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 grudnia 2018 r.
Recytując utwory Zbigniewa Herberta…
 
We wtorek, 4 grudnia 2018r o godz. 9.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbył się III Turniej Recytatorski ,,Z wierszem do ludzi". W związku z obchodami Roku Herbertowskiego tegoroczna edycja poświęcona była właśnie temu poecie. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy VIIc (opiekun A. Lenart). Julia Poździk wygłosiła wiersz pt. ,,Domysły na temat Barabasza".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 grudnia 2018 r.
Zamojska Szkolna Liga Szachowa 2018/2019 – turniej II
 
3 grudnia w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się II turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajął I miejsce w klasyfikacji końcowej drugiego turnieju, natomiast zespół starszy w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy V i starsi) wywalczył V miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 grudnia 2018 r.
X Barbórkowy Turniej Szachowy o "Kordzik Górniczy" - Łęczna 2018
 
W niedzielę 3 grudnia odbył się turniej szachowy w Łęcznej. W X Barbórkowym Turnieju Szachowym o "Kordzik Górniczy" - Łęczna 2018 (FIDE) wystartowało 86 zawodników, w tym dwóch arcymistrzów. W zawodach udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (7b), Borys Artymiak (7a), Szymon Skorupski (4e) oraz Dominik Pańko, reprezentujący UKS Lider Zamość oraz SP6 Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 listopada 2018 r.
REJONOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W PŁYWANIU
 
We wtorek, 27 listopada 2018 r. na Krytej Pływalni odbyły się Rejonowe Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. Sztafeta chłopców oraz siedmiu uczniów naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych uzyskało awans na zawody wojewódzkie SZS , które odbędą się 5 grudnia 2018 r. w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2018 r.
V Otwarty TSz o Puchar Wójta - I Memoriał im. Marka Ciska
 
W niedzielę 25 listopada odbył się turniej szachowy w Podhorcach k/Tomaszowa Lubelskiego. W V Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta - I Memoriał Szachowy im. Marka Ciska wystartowało 72 zawodników. W turnieju udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (7b), Michał Sałapat (7a), Borys Artymiak (7a), Dominik Pańko oraz Szymon Skorupski (4e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 listopada 2018 r.
II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej
 
W sobotę 24 listopada 2018 r. zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu i zarazem zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym LIDER przy SP6 wzięli udział w II Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Firlej. W kategorii do lat 14 Wiktor Kiełbiński zajął III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 listopada 2018 r.
WSZYSTKO DLA NIEPODLEGŁEJ
 
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem obchodzonym co roku 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 r. ,po 123 latach zaborów . Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który w całym kraju obchodzony jest w sposób szczególny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki rozstrzygnięty!
 
Prawie 80 zakładek wykonali uczestnicy konkursu plastycznego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych! Konkurs, trwający przez cały październik, adresowany był do uczniów klas 2-5 naszej szkoły.
Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką plastyczną zakładki do książki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
DZIEŃ DOBREGO SŁOWA
 
W środę, 21 listopada 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Celem projektu jest promocja kulturalnych zachowań oraz uświadomienie uczniom, że słowa, zarówno te pozytywne jak i negatywne, mają moc. Wpływają na komunikację oraz na relacje między ludźmi. Hasłem tegorocznej edycji była PRZYJAŹŃ.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
Jesienny Konkurs Recytatorski
 
W czwartek, 21 listopada 2018 w świetlicy szkolnej odbył się „Jesienny Konkurs Recytatorski”.
Uczniowie zaprezentowali się w wybranych przez siebie wierszach. Organizatorki konkursu, panie: Ewelina Sienicka, Magdalena Pyrczuk i Marzena Plewa po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników konkursu ogłosiły werdykt.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 listopada 2018 r.
Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2018
 
17 listopada 2018 r. odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2018, w których wystartowało 30 zawodników z Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. W turnieju wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Uczniowie SP6 zdobyli jedenaście medali! - 5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
MIERZ WYSOKO - SZKOLNY SKILLS CHALLANGE
 
Marcin Gortat najbardziej znany polski koszykarz obecnie występujący w największej koszykarskiej lidze świata NBA jest założycielem Fundacji MG13, która powstała by pomóc młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego przyjaciele Marcina Gortata odwiedzili naszą szkołę, by zachęcić uczniów do podnoszenia sprawności fizycznej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
„PROGRAMUJEMY Z OZOBOTEM”
 
OzoBot to miniaturowy robot, który poprzez zabawę nauczy dzieciaki nowych umiejętności. Urządzenie rozpoznaje kolory, dzięki czemu jest w stanie poruszać się po narysowanych liniach. W naszej szkole, w ramach innowacji pedagogicznej „Programujemy z OzoBotem” dzieci uczą robota schematów zachowań i określonych sekwencji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
Wizyta w przedszkolu
 
Dnia 16,11,2018r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Elżbietą Zakrzewską odwiedzili Miejskie Przedszkole Nr 12 w Zamościu. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie wspólnego świętowania 100 lecia niepodległości. Nauczyciele wraz z przedszkolakami przygotowali bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i piękną scenografią. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 listopada 2018 r.
„Niepodległa” – w obrazach i słowie
 
W świetlicy szkolnej został zorganizowany Konkurs pt. „Polska Niepodległa” w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria była skierowana dla uczniów z klas I-III w formie pracy plastycznej (technika dowolna), druga kategoria dla uczniów z klas IV-VIII forma literacka(wiersz lub proza). Głównym celem zorganizowania konkursu było uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 listopada 2018 r.
„Niepodległa” - warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej
 
W dniu 15 listopada 2018 roku uczniowie klasy III b z wych. Agnieszką Wojciechowską, a dzień później uczniowie klasy IIc z wych. Elżbietą Ciszewską uczestniczyli w warsztatach pt. „Niepodległa” w ramach Projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo…” – 100 lat Niepodległości w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Warsztaty rozpoczęły się rozmową połączoną z projekcją filmu na temat symboli narodowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
Wyróżnienie w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim
 
14 listopada 2018r. uczennica naszej szkoły Magdalena Ciszewska brała udział w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim, który miał miejsce w Zamojskim Domu Kultury. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. Uczennica klasy IV D otrzymała wyróżnienie za recytację prozy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 
Dnia 14 listopada 2018 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich Zamojskich Szkół Podstawowych. Temat spotkania brzmiał: „ Polska - moja Ojczyzna”. Spotkanie otworzył pan Artur Waśko, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu – organizatora sejmiku, życząc wszystkim uczestnikom ciekawych zajęć i dobrej zabawy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
I MIEJSCE SP6 w Igrzyskach SZS w Szachach Drużynowych
 
14 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzyska Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie w kategorii Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2018 r.
MIEJSKIE OBCHODY 100–LECIA ODZYSKNIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
W niedzielę 11 listopada 2018 r. świętowaliśmy 100 - lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 13.15 rozpoczęła się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. Uczniowie klas siódmych naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele i poczet sztandarowy w składzie: Mateusz Suchocki, Zofia Bender, Oliwia Obydź oraz Karol Adamowicz, Inga Rogala i Martyna Lipiak wzięli udział w uroczystościach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2018 r.
Turniej finałowy w ramach akcji
100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
 
11 listopada w Warszawie w Centrum Olimpijskim odbył się Turniej finałowy w ramach akcji 100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięli udział m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość). W turnieju wystartowało 141 zawodników z całej Polski.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2018 r.
PATRIOTYCZNA GRA MIEJSKA
 
W sobotę, 10 listopada 2018r. dzień przed uroczystościami miejskimi związanymi ze 100-lecia rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera „ORLĘTA” wzięły udział w Patriotycznej Grze Miejskiej pod hasłem „Historia pewnego obrazu”, zorganizowanej przez 6 ZDH „Rzarłacze” z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
REKORDOWY POLONEZ NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
W piątek 9 listopada 2018 roku w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu w odbyło się podsumowanie akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Uroczystość polegała na wręczeniu certyfikatów potwierdzających ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
MYŚLIMY O POLSCE
 
,,11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu RP ustanawiającej rok 2018 - Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
Laureaci e-konkursu „Zamojscy Twórcy Niepodległości”
 
W piątek, 9 listopada 2018 r. w Książnicy Zamojskiej odbyło się podsumowanie e-konkursu „Zamojscy Twórcy Niepodległości”. Konkurs, zorganizowany przez Książnicę Zamojską, poświęcony był ludziom związanym z Zamościem i Zamojszczyzną, którzy odegrali znaczącą rolę na drodze do odzyskania niepodległości naszego kraju.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 listopada 2018 r.
X Otwarte Indywidualne Mistrzostwa SP6 - "Nasza Niepodległa 2018"
 
7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyły się X Otwarte Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 6 „Nasza Niepodległa 2018”. Do zawodów zgłosiło się 39 zawodników. Zawody wpisane zostały jako "228 turniej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" w Polskim Związku Szachowym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 listopada 2018 r.
Wizyta w przedszkolu
 
Dnia 06.11.2018r. uczniowie klasy IC wraz z wychowawczynią – p. Małgorzatą Czajkowską gościli w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Zamościu. Dzieci uczestniczyły w prezentacji wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej pt. „Święto Polski, Dzień Niepodległości” w wykonaniu przedszkolaków z koła recytatorskiego „Zabawy z poezją”. Po występie wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 listopada 2018 r.
Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
 
W poniedziałek, 5.11.2018 r. przed Klubem Batalionowym w Zamościu nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ceremonii uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele władz państwowych, wojsko i władze miejskie, a także poczty sztandarowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy Zamościa.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 października 2018 r.
PAŹDZIERNIKOWE PROJEKTY EDUKACYJNE
 
Projekt edukacyjny to jedna z tych form pracy w szkole, w której uczniowie w atrakcyjny dla siebie sposób nabywają nowa wiedzę, poszerzają dotychczas zdobyte informacje i kształcą kompetencje kluczowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 października 2018 r.
III miejsca drużyn SP6 w Zamojska Szkolnej Lidze Szachowej
 
29 października w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się I turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajmując III miejsce oraz zespół starszy w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy V i starsi), który także zajął wysokie III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 października 2018 r.
Niepodległa ...
 

Niepodległa ... to warsztaty, w których uczestniczyli w dniach 25 -29 października 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu uczniowie klas I – I ,,B’’ pani Barbara Kołtun, I ,,A’’ pani Elżbieta Zakrzewska, I ,,C ‘’ pani Małgorzata Czajkowska w ramach projektu ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...”. Zajęcia rozpoczęły się krótką rozmową połączoną z projekcją filmu na temat symboli narodowych.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2018 r.
Najpiękniejsze świąteczne bombki
 
Dnia 25.10.2018r. klasy III a, III b wraz z wychowawczyniami p. R. Czajkowską i p. A. Wojciechowską uczestniczyły wycieczce edukacyjnej do fabryki bombek w Nowej Dębie. Gdy uczniowie dotarli na miejsce i weszli do fabryki zaniemówili z wrażenia. Zobaczyli pięknie udekorowaną choinkę oraz regały pełne prześlicznych bombek. Były różnego kształtu, koloru i wielkości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2018 r.
KAMPANIA CZYTELNICZA „CZYTAJMY RAZEM !”
 
W obecnych czasach trudno jest wyobrazić sobie życia bez Internetu. Użytkownikami sieci są już nie tylko dorośli, ale i dzieci. Młodzież coraz częściej swój wolny czas poświęca surfowaniu po Internecie i udzielaniu się w serwisach społecznościowych. W dobie komputerów, telewizji cyfrowej i telefonów komórkowych grupa uczniów z naszej szkoły podjęła się promowania czytelnictwa wśród swoich rówieśników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 października 2018 r.
Wojewódzki Konkurs „Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól"
 
Uroczystość wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie „Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól”, odbyła się w siedzibie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie w dniu 24.10.2018r. Na konkurs wpłynęło wiele prac ze szkół z terenu województwa lubelskiego. Nagrodzono tylko 8 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie otrzymała Natalia Furmanek uczennica klasy piątej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 października 2018 r.
„Niepodległa” - warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej
 
W dniach 17-24 października 2018r. uczniowie SP6 brali udział w warsztatach, które prowadzili pracownicy Wydziału Udostępniania Zbiorów w ramach projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...” - 100 lat niepodległości. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, podczas których uczniowie zapoznali się m. in. z krótką historią odzyskania niepodległości, z symbolami narodowymi.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 października 2018 r.
MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ
 
We wtorek, 23 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Niepodległościowej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu. Dobór repertuaru przez młodych recytatorów był różnorodny, można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów patriotycznych polskich poetów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 października 2018 r.
Świetlicowy zdrowy styl życia
 
Dnia 22 października 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną z pielęgniarką szkolną. Uczniowie wzięli udział w ciekawej pogadance na temat zdrowia. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się jak dbać o zdrowie oraz w jaki sposób prowadzić zdrowy tryb życia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 października 2018 r.
Jesienią na szlaku - 49 Rajd „Pieczony ziemniak”
 
W sobotę 20.10.2018r., uczniowie klas IV a ,V b, V c oraz VI c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz rodzicem, wzięli udział w trzecim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Łosińca w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 października 2018 r.
SPORTOWY OSKAR DLA „SZÓSTKI”
 
W piątek, 19 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu odbyło się podsumowanie miejskiego współzawodnictwa sportowego zamojskich szkół za rok szkolny 2017/2018. Organizatorem uroczystości był wiceprezes Lubelskiego SZS – Jerzy Prokop.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 października 2018 r.
Wojewódzki Konkurs Edukacyjny „Pokoloruj swój świat”
 
Uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Edukacyjnym „Pokoloruj swój świat”, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie 18.10.2018r. Na konkurs wpłynęło 447 prac plastycznych z województwa lubelskiego. Nagrodzono 20 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie w kategorii klas V-VIII otrzymała Martyna Nowaczek uczennica klasy ósmej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
NAUCZYCIELE ,,SZÓSTKI” NAGRODZENI
 
W środę , 17 października 2018r. w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Obecni byli przedstawiciele najwyższych władz województwa, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz kościelnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
NAGRODY PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
 
W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyły się w czwartek, 18 października 2018 miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Andrzej Wnuk wręczył nagrody i listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom, nauczycielom i pracownikom pedagogicznym szkół i placówek z terenu miasta Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZWIERZYŃCA
 
Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klas: II A i II C wraz z wychowawcami: p. Anną Kogut i p. Elżbietą Ciszewską oraz p. Agnieszką Głowacką, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Zwierzyńca. Celem wyjazdu było poznanie i uwrażliwienie na piękno lokalnej przyrody. Wędrując leśnymi ścieżkami drugoklasiści podziwiali uroki zwierzynieckiego krajobrazu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 października 2018 r.
Dzień Edukacji Narodowej – święto szkoły
 
„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego – cudzym dzieciom.” (D. Beisser). Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
100 KILOMETRÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ
 
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, a także zaproszeni goście zebrali się 10 października 2018r. na szkolnym boisku, by wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak, który w liście skierowanym do uczestników podziękował za inicjatywę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości
 
10 października w Lublinie odbył się Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach wystartowało 94 zawodników z 23 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych Wiktor Kiełbiński zajął II miejsce, natomiast nasza szkoła wywalczyła I miejsce drużyno.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Pasowanie pierwszoklasistów na ŚWIETLICZAKA
 
Dnia 10 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „ ŚWIETLICZAKA” tych uczniów z klas pierwszych, którzy systematycznie uczęszczają na świetlicę szkolną i biorą udział w zajęciach tam prowadzonych. Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w zabawach i zadaniach przygotowanych przez nauczycieli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 października 2018 r.
W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI
 
Japonia - państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. To był cel lekcji geografii w klasie 8B. Uczniowie przygotowali wspaniałe prezentacje na temat kultury, religii, kuchni, języka. Młodzi podróżnicy pracowali w grupach, bardzo dobrze podzielili się pracą.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 października 2018 r.
XXIV Ogólnopolski Szachowy Memoriał Aleksandra Bełżka
 
7 października w Biłgoraju nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Memoriale Aleksandra Bełżka. W turnieju wystartowało 36 zawodników. Najlepiej spisał się Borys Artymiak, który zdobył I miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Bardzo dobrze także wystartował Wiktor Kiełbiński zdobywając w tej samej kategorii II miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
49 Rajd „Rydz na Patelni”
 
W sobotę 06.10.2018r., uczniowie klas IV a i V b wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz dwójką rodziców, wzięli udział w drugim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Paar w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Celem rajdu było poznawanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o "Puchar Roztocza"
 
6 października w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 132 zawodników, w tym: Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a), Wiktor Kiełbiński (7b), Paula Martyna (5a), Michał Szajewski (4a), Natalia Lipska (4d), Szymon Skorupski (4e), Marcin Kowalczuk (4e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 października 2018 r.
Pamiętamy - 74 rocznica Powstania Warszawskiego
 
Powstanie Warszawskie to największy militarny zryw w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, warszawiacy chwycili za broń. Bronili się zaciekle i bohatersko, mimo iż brakowało im broni, amunicji, wody, żywności oraz lekarstw.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 października 2018 r.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
 
We wtorek, 2 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców klas: Pani Elżbiety Zakrzewskiej – klasa I a, Pani Weroniki Barbary Kołtun – klasa I b, Pani Małgorzaty Czajkowskiej – klasa 1 c.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 października 2018 r.
„Zamojscy Twórcy Niepodległości” – e-konkurs
 
Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w e-konkursie „Zamojscy Twórcy Niepodległości”, organizowanym przez Książnicę Zamojską. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie zakodowanego na plakatach konkursowych hasła.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
Nocowanie w szkole na bis!
 
Majowe nocowanie w szkole klas czwartych okazało się strzałem w dziesiątkę. Szkoła po godzinach i to, co można w niej wtedy robić… Takie wydarzenie nie mogło mieć jednorazowego charakteru! Dlatego teraz obecne piąte klasy po raz kolejny miały okazję zawładnąć szkołą po ostatnim piątkowym dzwonku lekcyjnym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
I TURNIEJ SZACHOWY POW. TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019
 
29 września 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się I TURNIEJ SZACHOWY POWIATU TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019. W zawodach wzięło udział 57 zawodników, w tym reprezentujący SP6 Zamość Wiktor Kiełbiński (7b). Wiktor spisał się bardzo dobrze zajmując I miejsce w kategorii juniorów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 września 2018 r.
Pamiętny wrzesień 1939 roku – apel klas IV-VII
 
Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. To rocznice niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju.
1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na nasz kraj. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która w krótkim czasie ogarnęła cały świat.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2018 r.
Wycieczka integracyjna klas czwartych do Krasnobrodu
 
W środę, 26. 09. 2018 r. czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami w dobrych humorach, w promieniach jesiennego słońca wyruszyli spod szkoły do Krasnobrodu. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerkiem udali się w kierunku punktu widokowego. Tam mogli podziwiać przepiękny, malowniczy krajobraz Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 września 2018 r.
44 Rajd „Miłośników Roztocza”
 
W sobotę, 22.09.2018r., w ostatnim dniu lata, uczniowie klas IV a, V a, V b oraz V c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Aleksandrą Matysiak, p. Katarzyną Adamczuk oraz trojgiem rodziców wzięli udział w rajdzie pieszym do Białego Słupa organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 września 2018 r.
„Kromka chleba dla sąsiada"
 
Nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w tegoroczną akcję "Kromka chleba dla sąsiada". W piątek, 21.09.2018 zbieraliśmy żywność w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego. Cztery godziny minęły bardzo szybko, dwa wózki napełniły się żywnością. Wszystkim dziękujemy za okazanie zainteresowania akcją, za dobre serca i życzliwość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 września 2018 r.
SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZENNIC
 
W czwartek, 20 września 2018 roku, w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska w Zamościu w uroczysty sposób rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Dziedzictwem Kultury - 2018". Konkurs ten organizowany jest na pamiątkę wpisania w 1992 roku Zamościa na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2018 r.
PAMIĘTAMY – TRAGICZNA ROCZNICA 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU
 
W pamięci Polaków – 17 września 1939 roku to kolejna data na zawsze wpisana w tragiczne losy naszej Ojczyzny. 79 lat temu, Związek Sowiecki – realizując wcześniejszy pakt z hitlerowskimi Niemcami – rozpoczął agresję na wschodnie tereny Polski. Ten akt nazwano później IV rozbiorem Polski i „ciosem w plecy”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2018 r.
NARODOWE CZYTANIE W ZAMOŚCIU
 
W sobotę 8 września 2018 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Zgromadzeni słuchacze mogli posłuchać powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w interpretacji przedstawicieli m. in. szkół, władz miasta, parlamentarzystów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 września 2018 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
 

Początek i koniec – zawsze to samo, niezmienna para. Skończyły się wakacje, zaczął nowy rok szkolny. Rok nowy pod wieloma względami: nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Ósmoklasiści zakończą ją miedzy innymi nowymi egzaminami.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2018 r.
79. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ
 
W sobotę, 1 września 2018 roku delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Wiktoria Czajka, Maja Grabarz oraz Mateusz Bogiel wraz z nauczycielami i dyrekcją wzięła udział w manifestacji patriotycznej na zamojskiej Rotundzie z okazji 79. rocznicy agresji Niemiec na Polskę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]