ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018/2019


17 października 2018 r.
NAUCZYCIELE ,,SZÓSTKI” NAGRODZENI
 
W środę , 17 października 2018r. w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Obecni byli przedstawiciele najwyższych władz województwa, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz kościelnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
NAGRODY PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
 
W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyły się w czwartek, 18 października 2018 miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Andrzej Wnuk wręczył nagrody i listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom, nauczycielom i pracownikom pedagogicznym szkół i placówek z terenu miasta Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZWIERZYŃCA
 
Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klas: II A i II C wraz z wychowawcami: p. Anną Kogut i p. Elżbietą Ciszewską oraz p. Agnieszką Głowacką, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Zwierzyńca. Celem wyjazdu było poznanie i uwrażliwienie na piękno lokalnej przyrody. Wędrując leśnymi ścieżkami drugoklasiści podziwiali uroki zwierzynieckiego krajobrazu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 października 2018 r.
Dzień Edukacji Narodowej – święto szkoły
 
„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego – cudzym dzieciom.” (D. Beisser). Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
100 KILOMETRÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ
 
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, a także zaproszeni goście zebrali się 10 października 2018r. na szkolnym boisku, by wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak, który w liście skierowanym do uczestników podziękował za inicjatywę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości
 
10 października w Lublinie odbył się Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach wystartowało 94 zawodników z 23 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych Wiktor Kiełbiński zajął II miejsce, natomiast nasza szkoła wywalczyła I miejsce drużyno.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Pasowanie pierwszoklasistów na ŚWIETLICZAKA
 
Dnia 10 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „ ŚWIETLICZAKA” tych uczniów z klas pierwszych, którzy systematycznie uczęszczają na świetlicę szkolną i biorą udział w zajęciach tam prowadzonych. Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w zabawach i zadaniach przygotowanych przez nauczycieli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 października 2018 r.
W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI
 
Japonia - państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. To był cel lekcji geografii w klasie 8B. Uczniowie przygotowali wspaniałe prezentacje na temat kultury, religii, kuchni, języka. Młodzi podróżnicy pracowali w grupach, bardzo dobrze podzielili się pracą.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 października 2018 r.
XXIV Ogólnopolski Szachowy Memoriał Aleksandra Bełżka
 
7 października w Biłgoraju nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Memoriale Aleksandra Bełżka. W turnieju wystartowało 36 zawodników. Najlepiej spisał się Borys Artymiak, który zdobył I miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Bardzo dobrze także wystartował Wiktor Kiełbiński zdobywając w tej samej kategorii II miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
49 Rajd „Rydz na Patelni”
 
W sobotę 06.10.2018r., uczniowie klas IV a i V b wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz dwójką rodziców, wzięli udział w drugim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Paar w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Celem rajdu było poznawanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o "Puchar Roztocza"
 
6 października w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 132 zawodników, w tym: Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a), Wiktor Kiełbiński (7b), Paula Martyna (5a), Michał Szajewski (4a), Natalia Lipska (4d), Szymon Skorupski (4e), Marcin Kowalczuk (4e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 października 2018 r.
Pamiętamy - 74 rocznica Powstania Warszawskiego
 
Powstanie Warszawskie to największy militarny zryw w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, warszawiacy chwycili za broń. Bronili się zaciekle i bohatersko, mimo iż brakowało im broni, amunicji, wody, żywności oraz lekarstw.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 października 2018 r.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
 
We wtorek, 2 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców klas: Pani Elżbiety Zakrzewskiej – klasa I a, Pani Weroniki Barbary Kołtun – klasa I b, Pani Małgorzaty Czajkowskiej – klasa 1 c.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 października 2018 r.
„Zamojscy Twórcy Niepodległości” – e-konkurs
 
Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w e-konkursie „Zamojscy Twórcy Niepodległości”, organizowanym przez Książnicę Zamojską. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie zakodowanego na plakatach konkursowych hasła.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
Nocowanie w szkole na bis!
 
Majowe nocowanie w szkole klas czwartych okazało się strzałem w dziesiątkę. Szkoła po godzinach i to, co można w niej wtedy robić… Takie wydarzenie nie mogło mieć jednorazowego charakteru! Dlatego teraz obecne piąte klasy po raz kolejny miały okazję zawładnąć szkołą po ostatnim piątkowym dzwonku lekcyjnym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
I TURNIEJ SZACHOWY POW. TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019
 
29 września 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się I TURNIEJ SZACHOWY POWIATU TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019. W zawodach wzięło udział 57 zawodników, w tym reprezentujący SP6 Zamość Wiktor Kiełbiński (7b). Wiktor spisał się bardzo dobrze zajmując I miejsce w kategorii juniorów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 września 2018 r.
Pamiętny wrzesień 1939 roku – apel klas IV-VII
 
Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. To rocznice niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju.
1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na nasz kraj. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która w krótkim czasie ogarnęła cały świat.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2018 r.
Wycieczka integracyjna klas czwartych do Krasnobrodu
 
W środę, 26. 09. 2018 r. czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami w dobrych humorach, w promieniach jesiennego słońca wyruszyli spod szkoły do Krasnobrodu. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerkiem udali się w kierunku punktu widokowego. Tam mogli podziwiać przepiękny, malowniczy krajobraz Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 września 2018 r.
44 Rajd „Miłośników Roztocza”
 
W sobotę, 22.09.2018r., w ostatnim dniu lata, uczniowie klas IV a, V a, V b oraz V c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Aleksandrą Matysiak, p. Katarzyną Adamczuk oraz trojgiem rodziców wzięli udział w rajdzie pieszym do Białego Słupa organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 września 2018 r.
„Kromka chleba dla sąsiada"
 
Nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w tegoroczną akcję "Kromka chleba dla sąsiada". W piątek, 21.09.2018 zbieraliśmy żywność w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego. Cztery godziny minęły bardzo szybko, dwa wózki napełniły się żywnością. Wszystkim dziękujemy za okazanie zainteresowania akcją, za dobre serca i życzliwość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 września 2018 r.
SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZENNIC
 
W czwartek, 20 września 2018 roku, w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska w Zamościu w uroczysty sposób rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Dziedzictwem Kultury - 2018". Konkurs ten organizowany jest na pamiątkę wpisania w 1992 roku Zamościa na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2018 r.
PAMIĘTAMY – TRAGICZNA ROCZNICA 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU
 
W pamięci Polaków – 17 września 1939 roku to kolejna data na zawsze wpisana w tragiczne losy naszej Ojczyzny. 79 lat temu, Związek Sowiecki – realizując wcześniejszy pakt z hitlerowskimi Niemcami – rozpoczął agresję na wschodnie tereny Polski. Ten akt nazwano później IV rozbiorem Polski i „ciosem w plecy”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2018 r.
NARODOWE CZYTANIE W ZAMOŚCIU
 
W sobotę 8 września 2018 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Zgromadzeni słuchacze mogli posłuchać powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w interpretacji przedstawicieli m. in. szkół, władz miasta, parlamentarzystów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 września 2018 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
 

Początek i koniec – zawsze to samo, niezmienna para. Skończyły się wakacje, zaczął nowy rok szkolny. Rok nowy pod wieloma względami: nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Ósmoklasiści zakończą ją miedzy innymi nowymi egzaminami.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2018 r.
79. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ
 
W sobotę, 1 września 2018 roku delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Wiktoria Czajka, Maja Grabarz oraz Mateusz Bogiel wraz z nauczycielami i dyrekcją wzięła udział w manifestacji patriotycznej na zamojskiej Rotundzie z okazji 79. rocznicy agresji Niemiec na Polskę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]