ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2018/2019


5 lutego 2019 r.
,,SZÓSTKA NA STOKU ‘’– JUŻ ZA NAMI
 
Za chwilę ferie zimowe, czas odpoczynku dla naszych uczniów . Trzecioklasiści, którzy właśnie zakończyli realizację innowacji pedagogicznej „Szóstka na stoku” – Program narciarstwa zjazdowego dla uczniów klas III”. Dobre warunki atmosferyczne, zaangażowanie i wytrwała praca nauczycieli, pomoc rodziców i wychowawców , a przede wszystkim chęci naszych uczniów pozwoliła wspólnie zrealizować zaplanowane cele innowacji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 lutego 2019 r.
OLAF ZWYCIĘZCA!!!
 
W dniach 02.- 03.02.2019r. w Lublinie rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu, w których udział wzięli zawodnicy zamojskiej „Orki”. Spośród wszystkich zawodników tych mistrzostw najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły, OLAF LUPA z klasy VIA, który otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO CHŁOPCÓW 12-13 LAT.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 lutego 2019 r.
Literacki DEBIUT Inez
 
Dnia 02.02.2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego ,,Debiut''. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Inez Mogielnicka oraz Karolina Balicka, które próbowały swoich sił w kategorii „proza”. Wydarzenie rozpoczęło się warsztatami literackimi, prowadzonymi przez dawnych laureatów ,,Debiutu".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 lutego 2019 r.
Sukcesy w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Rachaniach
 
Wiktor Kiełbiński zdobył I miejsce w kategorii chłopców do lat 18 oraz puchar dla najlepszego zawodnika powiatu zamojskiego, Paula Martyna puchar dla najlepszej zawodniczki powiatu zamojskiego, natomiast w kategorii juniorów do lat 13 II miejsce zajął Szymon Skorupski w V Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Rachanie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 stycznia 2019 r.
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej
 
W naszej polskiej tradycji czas do 2.02. jest czasem śpiewania kolęd, spotkań opłatkowych i jasełek. W tym szczególnym czasie uczniowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzili naszych znajomych z Domu Pomocy Społecznej. Zostaliśmy zaproszeni na Jasełka i na wspólne kolędowanie. Czas upłynął nam w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 stycznia 2019 r.
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W KLASIE I B
 
Dnia 24 stycznia 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” klasie I „B”, na którą zostali zaproszeni szczególni goście. Babcie i Dziadkowie przybyli, aby wysłuchać i obejrzeć swoje wnuczęta w roli małych artystów. Uczniowie z wychowawczynią p. Barbarą Kołtun przygotowali występ dla swoich najbliższych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 stycznia 2019 r.
Sukcesy poetyckie naszych uczniów
 
We wtorek, 22.01.2019 r. o godz. 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu odbyło się podsumowanie VI Regionalnego Logopedycznego Konkursu Plastyczno-Literackiego ,,W Krainie Homonimów". Dwie uczennice z klasy VIa: Wiktoria Sitarz i Zuzanna Kowalska zostały laureatami II miejsca w kategorii II (wiek 11-15lat).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 stycznia 2019 r.
Turniej szachowy „I Biłgoraj OPEN”
 
W dniach 12-13 stycznia w Biłgoraju odbył się Turniej szachowy „I Biłgoraj OPEN”. W zawodach wzięło udział 15 uczniów SP6 Zamość. Najlepiej spisał się Wiktor Kiełbiński, który zajął w turnieju B - II miejsce, natomiast V miejsce wywalczył Borys Artymiak.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 stycznia 2019 r.
Ludzie listy piszą…
 
Każdy, kto uważa, że wśród dzieci zanika sztuka pisania listów jest w błędzie! Udowadniają to uczniowie z klas V a, c oraz d. Grupa chętnych i zaangażowanych piątoklasistów we wrześniu rozpoczęła swoją roczną przygodę z projektem „Młodzi listy piszą”. Jest to akcja o ogólnopolskim zasięgu, która ma na celu stworzenie korespondencyjnej sieci szkół oraz propagowanie epistolografii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 stycznia 2019 r.
SEZON NARCIARSKI CZAS ZACZĄĆ !!!
 
Zimy w pełni, więc nasi trzecioklasiści rozpoczęli już pierwsze zajęcia z narciarstwa zjazdowego. Nadszedł długo oczekiwany dzień rozpoczęcia realizacji innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na stoku - program narciarstwa zjazdowego dla kl. III ”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27-28 grudnia 2018 r.
Szachowy rok 2018 zakończony miejscami na podium
 
W dniach 27-28 grudnia w Lubelskim Centrum Kultury Filmowej odbył się turniej szachowy "Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie" - LUBLIN 2018 OPEN B. W zawodach wzięli udział m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy LIDER przy SP6 w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 grudnia 2018 r.
,,BIAŁA SZKOŁA” KLAS CZWARTYCH JUŻ ZA NAMI
 
Zima 2018 roku w górach czekała aż do naszego przyjazdu. Wyjazd edukacyjny realizowany w ramach innowacji pedagogicznej ,,Szóstka na białym szlaku” w dniach 16- 20 grudnia 2018 r. przebiegał w wyjątkowo zimowych warunkach. Uczniowie dwóch klas czwartych – kl. 4a,4c pod opieką naszych nauczycieli - instruktorów narciarstwa zjazdowego oraz nauczycieli matematyki, języka polskiego, przyrody i języka angielskiego wyjechali do Małego Cichego.
[więcej informacji]

20 grudnia 2018 r.
Hej, kolęda, kolęda…
 
W czwartek, 20 grudnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole zespół wokalno – instrumentalny z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Członkowie „EARonic” wraz z opiekunem – kierownikiem zespołu, panią Joanną Kołodzieczyk zaprezentowali przed uczniami „Szóstki” bardzo popularne i te mniej znane kolędy, pastorałki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 grudnia 2018 r.
IV Mikołajkowy Turniej Szachowy - Szachiści grają dla Polonii 2019
 
W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim w niedzielę 16 grudnia 2018 roku odbył się IV Mikołajkowy Turniej Szachowy - Szachiści grają dla Polonii 2019. W szachowym turnieju charytatywnym, mającym na celu zbiórkę funduszy przeznaczonych na szachowe wakacje dla dzieci polskiego pochodzenia zza wschodniej granicy Polski, wystartowało 65 zawodników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 grudnia 2018 r.
Szachowy Memoriał Zbigniewa Księskiego w Lublinie
 
15 grudnia w MDK „Pod Akacją” w Lublinie odbył się Memoriał Zbigniewa Księskiego. W turnieju wystartowało 51 zawodników, m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider przy SP6 Zamość). Bardzo ładnie pokazali się nasi szachiści: Wiktor Kiełbiński wywalczył I miejsce w kategorii juniorów do lat 14…
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
Możemy – pomagamy!
 
W dniach 12 - 14 grudnia 2018r odbył się w naszej szkole długo oczekiwany Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na zorganizowanym przez Szkolne Koło Caritas kiermaszu znalazły się świece i aniołki gipsowe z Caritasu oraz tak jak oczekiwaliśmy, plastyczne prace uczniów, rodziców i nauczycieli. Nie spodziewaliśmy się , że będzie ich tak dużo, że będą tak różnorodne, tak piękne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
„Pomóżmy nakarmić psiaki i kociaki” – akcja charytatywna dla zwierząt
 
Człowiek oswoił pierwsze zwierzęta już tysiące lat temu. Od tego czasu towarzyszą mu one w najprzeróżniejszy sposób. Oswajając je, co prawda bardzo często zapewnił im lepszy byt, ale też uzależniając od siebie odebrał im samodzielność. Dlatego nasz stosunek do zwierząt to wielki egzamin z odpowiedzialności. To, w jaki sposób traktujemy zwierzęta świadczy o naszej dojrzałości, zdolności do rozumienia obowiązków jakie nasze człowieczeństwo na nas nakłada.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 grudnia 2018 r.
Program Domowych Detektywów
 
Od września do grudnia 2018 roku w klasach IV, w ramach szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego został zrealizowany w naszej szkole cykl zajęć „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”. Treści programu prowadzonego przez szkolnego pedagoga – Marzenę Klempkę oraz sposób jego realizacji oparty był na aktualnej wiedzy o czynnikach chroniących.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
”MIKOŁAJ NA SZÓSTKĘ 12”
 
Od 6 do 12 grudnia 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Lider” zorganizował imprezę mikołajkową pod tytułem ”Mikołaj na szóstkę 12”. W tym roku dzieci wzięły udział w dwóch turniejach: Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Klas II-III oraz Mikołajkowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Klas V.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”
 
W środę 12 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który był prowadzony w naszej szkole w ramach zajęć świetlicowych od listopada do grudnia bieżącego roku. Inicjatorem i koordynatorem programu jest pani Ewelina Sienicka.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2018 r.
Przejrzyj się w lustrze… - przedstawienie profilaktyczne „Pokój”
 
W środę, 12 czerwca 2018 r. podczas szkolnego apelu, uczniowie klasy IV E zaprezentowali swoje sceniczne umiejętności. Koordynatorem spektaklu pt. „Pokój" była wychowawczyni klasy pani Renata Sobczyńska. Fabuła przedstawienia poruszała problemy, z jakimi na co dzień może mieć do czynienia młodzież. Należą do nich między innymi trudności w nauce, brak przyjaciół...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2018 r.
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych
 
11 grudnia 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 15 szkół województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowasł się Wiktor Kiełbiński, który na drugiej szachownicy zajął III miejsce wygrywając sześć z siedmiu pojednyków!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 grudnia 2018 r.
Tak. Pomagam – akcja Szkolnego Koła Caritas
 
W dniach 7-8.12.2018r w całej Polsce odbyła się akcja Caritas „Tak. Pomagam”. W tych dniach zbierano żywność o długim terminie ważności w sklepach wielu sieci. Nasze Szkolne Koło Caritas już po raz trzeci wzięło w tej akcji udział. Tym razem nasza obecność była widoczna w sklepie Leclerc.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 grudnia 2018 r.
I Sesja Szachowa w SP6 Zamość
 
W sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyła się czterogodzinna I Sesja Szachowa 2018/2019 przeznaczona dla uczestników zajęć szachowych naszej placówki. W zajęciach sesji wzięli udział najlepsi nasi szkolni szachiści. Celem organizacji tego typu zajęć było podniesienie oraz utrwalenie wiedzy i umiejętności uczestników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE
 
Klasa II b wspaniale zakończyła w tym roku naukę pływania. Dnia 7.12.2018r uczniowie z naszej klasy wystartowali w Mikołajkowych Zawodach Pływackich na krytej pływalni. Zabawa na basenie była przednia. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych. Nie było przegranych, wszyscy wygrali przede wszystkim tym, że bawili się wspaniale.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
Jessica i jej sukces w konkursie “Snap z lektury”
 
Dnia 7 grudnia 2018 r. w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Snap z lektury'' który został zrealizowany w ramach programu ,,Zaczytani młodociani''. W konkursie mogli brać udział uczniowie z zamojskich szkołach podstawowych w klasach IV - VIII oraz klas III gimnazjów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2018 r.
Szkolne Święto Pluszowego Misia
 
W piątek, 23 listopada 2018 roku uczniowie klas I – III przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, bo właśnie tego dnia jest rocznica powstania maskotki. Uroczystość uświetniła wystawa uczniowskich prac plastyczno-literackich, które powstały w ramach konkursu „Mój przyjaciel Miś”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2018 r.
XI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNI NA DRODZE”
 
W dniu 6.12.2018 r. w Zespole Szkół w Grabowcu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród XI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, a honorowy patronat nad nim objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2018 r.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!
 
W dniach 28.11.2018 r. – 06.12.2018 r. uczniowie klasy IV D wraz z wychowawczynią panią Moniką Sawicką oraz panią Eweliną Sienicką, zorganizowali już po raz czwarty akcję świąteczną pod nazwą: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszej szkoły mogły podzielić się słodyczami z pacjentami Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2018 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU
 
W środę, 5 grudnia 2018 roku w Lublinie na obiekcie sportowym AQUA LUBLIN odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Pływaniu, których organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Nasi „pływający” uczniowie i uczennice wspaniale zaznaczyli swoją obecność na tej imprezie sportowej. Wspaniałym sukcesem naszych uczniów zakończyły się zmagania w konkurencjach indywidualnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2018 r.
WF klasy VD na Zimowym Narodowym w Warszawie
 
Uczniowie klasy Vd wraz wychowawcą Anną Rut zostali zwycięzcami konkursu sportowo-fotograficznego pokazującego atrakcyjna lekcję wychowania fizycznego. W nagrodę jako jedna z 25 klas z całej Polski miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych 5 grudnia 2018r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 grudnia 2018 r.
Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych 2018
 
4 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Parczewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 18 szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Aleksander Pańczyk (5a), Michał Barczewski (4d), Szymon Skorupski (4e), Paula Martyna (5a) oraz Maja Ciemięga (5a).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 grudnia 2018 r.
Recytując utwory Zbigniewa Herberta…
 
We wtorek, 4 grudnia 2018r o godz. 9.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbył się III Turniej Recytatorski ,,Z wierszem do ludzi". W związku z obchodami Roku Herbertowskiego tegoroczna edycja poświęcona była właśnie temu poecie. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy VIIc (opiekun A. Lenart). Julia Poździk wygłosiła wiersz pt. ,,Domysły na temat Barabasza".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 grudnia 2018 r.
Zamojska Szkolna Liga Szachowa 2018/2019 – turniej II
 
3 grudnia w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się II turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajął I miejsce w klasyfikacji końcowej drugiego turnieju, natomiast zespół starszy w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy V i starsi) wywalczył V miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 grudnia 2018 r.
X Barbórkowy Turniej Szachowy o "Kordzik Górniczy" - Łęczna 2018
 
W niedzielę 3 grudnia odbył się turniej szachowy w Łęcznej. W X Barbórkowym Turnieju Szachowym o "Kordzik Górniczy" - Łęczna 2018 (FIDE) wystartowało 86 zawodników, w tym dwóch arcymistrzów. W zawodach udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (7b), Borys Artymiak (7a), Szymon Skorupski (4e) oraz Dominik Pańko, reprezentujący UKS Lider Zamość oraz SP6 Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 listopada 2018 r.
REJONOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W PŁYWANIU
 
We wtorek, 27 listopada 2018 r. na Krytej Pływalni odbyły się Rejonowe Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. Sztafeta chłopców oraz siedmiu uczniów naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych uzyskało awans na zawody wojewódzkie SZS , które odbędą się 5 grudnia 2018 r. w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2018 r.
V Otwarty TSz o Puchar Wójta - I Memoriał im. Marka Ciska
 
W niedzielę 25 listopada odbył się turniej szachowy w Podhorcach k/Tomaszowa Lubelskiego. W V Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta - I Memoriał Szachowy im. Marka Ciska wystartowało 72 zawodników. W turnieju udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (7b), Michał Sałapat (7a), Borys Artymiak (7a), Dominik Pańko oraz Szymon Skorupski (4e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 listopada 2018 r.
II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej
 
W sobotę 24 listopada 2018 r. zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu i zarazem zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym LIDER przy SP6 wzięli udział w II Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Firlej. W kategorii do lat 14 Wiktor Kiełbiński zajął III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 listopada 2018 r.
WSZYSTKO DLA NIEPODLEGŁEJ
 
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem obchodzonym co roku 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 r. ,po 123 latach zaborów . Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który w całym kraju obchodzony jest w sposób szczególny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki rozstrzygnięty!
 
Prawie 80 zakładek wykonali uczestnicy konkursu plastycznego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych! Konkurs, trwający przez cały październik, adresowany był do uczniów klas 2-5 naszej szkoły.
Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką plastyczną zakładki do książki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
DZIEŃ DOBREGO SŁOWA
 
W środę, 21 listopada 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Celem projektu jest promocja kulturalnych zachowań oraz uświadomienie uczniom, że słowa, zarówno te pozytywne jak i negatywne, mają moc. Wpływają na komunikację oraz na relacje między ludźmi. Hasłem tegorocznej edycji była PRZYJAŹŃ.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2018 r.
Jesienny Konkurs Recytatorski
 
W czwartek, 21 listopada 2018 w świetlicy szkolnej odbył się „Jesienny Konkurs Recytatorski”.
Uczniowie zaprezentowali się w wybranych przez siebie wierszach. Organizatorki konkursu, panie: Ewelina Sienicka, Magdalena Pyrczuk i Marzena Plewa po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników konkursu ogłosiły werdykt.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 listopada 2018 r.
Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2018
 
17 listopada 2018 r. odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2018, w których wystartowało 30 zawodników z Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. W turnieju wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Uczniowie SP6 zdobyli jedenaście medali! - 5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
MIERZ WYSOKO - SZKOLNY SKILLS CHALLANGE
 
Marcin Gortat najbardziej znany polski koszykarz obecnie występujący w największej koszykarskiej lidze świata NBA jest założycielem Fundacji MG13, która powstała by pomóc młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego przyjaciele Marcina Gortata odwiedzili naszą szkołę, by zachęcić uczniów do podnoszenia sprawności fizycznej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
„PROGRAMUJEMY Z OZOBOTEM”
 
OzoBot to miniaturowy robot, który poprzez zabawę nauczy dzieciaki nowych umiejętności. Urządzenie rozpoznaje kolory, dzięki czemu jest w stanie poruszać się po narysowanych liniach. W naszej szkole, w ramach innowacji pedagogicznej „Programujemy z OzoBotem” dzieci uczą robota schematów zachowań i określonych sekwencji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2018 r.
Wizyta w przedszkolu
 
Dnia 16,11,2018r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Elżbietą Zakrzewską odwiedzili Miejskie Przedszkole Nr 12 w Zamościu. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie wspólnego świętowania 100 lecia niepodległości. Nauczyciele wraz z przedszkolakami przygotowali bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i piękną scenografią. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 listopada 2018 r.
„Niepodległa” – w obrazach i słowie
 
W świetlicy szkolnej został zorganizowany Konkurs pt. „Polska Niepodległa” w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria była skierowana dla uczniów z klas I-III w formie pracy plastycznej (technika dowolna), druga kategoria dla uczniów z klas IV-VIII forma literacka(wiersz lub proza). Głównym celem zorganizowania konkursu było uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 listopada 2018 r.
„Niepodległa” - warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej
 
W dniu 15 listopada 2018 roku uczniowie klasy III b z wych. Agnieszką Wojciechowską, a dzień później uczniowie klasy IIc z wych. Elżbietą Ciszewską uczestniczyli w warsztatach pt. „Niepodległa” w ramach Projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo…” – 100 lat Niepodległości w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Warsztaty rozpoczęły się rozmową połączoną z projekcją filmu na temat symboli narodowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
Wyróżnienie w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim
 
14 listopada 2018r. uczennica naszej szkoły Magdalena Ciszewska brała udział w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim, który miał miejsce w Zamojskim Domu Kultury. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. Uczennica klasy IV D otrzymała wyróżnienie za recytację prozy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 
Dnia 14 listopada 2018 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich Zamojskich Szkół Podstawowych. Temat spotkania brzmiał: „ Polska - moja Ojczyzna”. Spotkanie otworzył pan Artur Waśko, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu – organizatora sejmiku, życząc wszystkim uczestnikom ciekawych zajęć i dobrej zabawy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2018 r.
I MIEJSCE SP6 w Igrzyskach SZS w Szachach Drużynowych
 
14 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzyska Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie w kategorii Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2018 r.
MIEJSKIE OBCHODY 100–LECIA ODZYSKNIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
W niedzielę 11 listopada 2018 r. świętowaliśmy 100 - lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 13.15 rozpoczęła się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. Uczniowie klas siódmych naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele i poczet sztandarowy w składzie: Mateusz Suchocki, Zofia Bender, Oliwia Obydź oraz Karol Adamowicz, Inga Rogala i Martyna Lipiak wzięli udział w uroczystościach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2018 r.
Turniej finałowy w ramach akcji
100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
 
11 listopada w Warszawie w Centrum Olimpijskim odbył się Turniej finałowy w ramach akcji 100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięli udział m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość). W turnieju wystartowało 141 zawodników z całej Polski.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2018 r.
PATRIOTYCZNA GRA MIEJSKA
 
W sobotę, 10 listopada 2018r. dzień przed uroczystościami miejskimi związanymi ze 100-lecia rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera „ORLĘTA” wzięły udział w Patriotycznej Grze Miejskiej pod hasłem „Historia pewnego obrazu”, zorganizowanej przez 6 ZDH „Rzarłacze” z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
REKORDOWY POLONEZ NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
W piątek 9 listopada 2018 roku w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu w odbyło się podsumowanie akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Uroczystość polegała na wręczeniu certyfikatów potwierdzających ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
MYŚLIMY O POLSCE
 
,,11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu RP ustanawiającej rok 2018 - Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2018 r.
Laureaci e-konkursu „Zamojscy Twórcy Niepodległości”
 
W piątek, 9 listopada 2018 r. w Książnicy Zamojskiej odbyło się podsumowanie e-konkursu „Zamojscy Twórcy Niepodległości”. Konkurs, zorganizowany przez Książnicę Zamojską, poświęcony był ludziom związanym z Zamościem i Zamojszczyzną, którzy odegrali znaczącą rolę na drodze do odzyskania niepodległości naszego kraju.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 listopada 2018 r.
X Otwarte Indywidualne Mistrzostwa SP6 - "Nasza Niepodległa 2018"
 
7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyły się X Otwarte Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 6 „Nasza Niepodległa 2018”. Do zawodów zgłosiło się 39 zawodników. Zawody wpisane zostały jako "228 turniej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" w Polskim Związku Szachowym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 listopada 2018 r.
Wizyta w przedszkolu
 
Dnia 06.11.2018r. uczniowie klasy IC wraz z wychowawczynią – p. Małgorzatą Czajkowską gościli w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Zamościu. Dzieci uczestniczyły w prezentacji wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej pt. „Święto Polski, Dzień Niepodległości” w wykonaniu przedszkolaków z koła recytatorskiego „Zabawy z poezją”. Po występie wszyscy odśpiewaliśmy hymn Polski.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 listopada 2018 r.
Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
 
W poniedziałek, 5.11.2018 r. przed Klubem Batalionowym w Zamościu nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ceremonii uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele władz państwowych, wojsko i władze miejskie, a także poczty sztandarowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy Zamościa.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 października 2018 r.
PAŹDZIERNIKOWE PROJEKTY EDUKACYJNE
 
Projekt edukacyjny to jedna z tych form pracy w szkole, w której uczniowie w atrakcyjny dla siebie sposób nabywają nowa wiedzę, poszerzają dotychczas zdobyte informacje i kształcą kompetencje kluczowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 października 2018 r.
III miejsca drużyn SP6 w Zamojska Szkolnej Lidze Szachowej
 
29 października w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się I turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajmując III miejsce oraz zespół starszy w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy V i starsi), który także zajął wysokie III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 października 2018 r.
Niepodległa ...
 

Niepodległa ... to warsztaty, w których uczestniczyli w dniach 25 -29 października 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu uczniowie klas I – I ,,B’’ pani Barbara Kołtun, I ,,A’’ pani Elżbieta Zakrzewska, I ,,C ‘’ pani Małgorzata Czajkowska w ramach projektu ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...”. Zajęcia rozpoczęły się krótką rozmową połączoną z projekcją filmu na temat symboli narodowych.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2018 r.
Najpiękniejsze świąteczne bombki
 
Dnia 25.10.2018r. klasy III a, III b wraz z wychowawczyniami p. R. Czajkowską i p. A. Wojciechowską uczestniczyły wycieczce edukacyjnej do fabryki bombek w Nowej Dębie. Gdy uczniowie dotarli na miejsce i weszli do fabryki zaniemówili z wrażenia. Zobaczyli pięknie udekorowaną choinkę oraz regały pełne prześlicznych bombek. Były różnego kształtu, koloru i wielkości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2018 r.
KAMPANIA CZYTELNICZA „CZYTAJMY RAZEM !”
 
W obecnych czasach trudno jest wyobrazić sobie życia bez Internetu. Użytkownikami sieci są już nie tylko dorośli, ale i dzieci. Młodzież coraz częściej swój wolny czas poświęca surfowaniu po Internecie i udzielaniu się w serwisach społecznościowych. W dobie komputerów, telewizji cyfrowej i telefonów komórkowych grupa uczniów z naszej szkoły podjęła się promowania czytelnictwa wśród swoich rówieśników.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 października 2018 r.
Wojewódzki Konkurs „Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól"
 
Uroczystość wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie „Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól”, odbyła się w siedzibie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie w dniu 24.10.2018r. Na konkurs wpłynęło wiele prac ze szkół z terenu województwa lubelskiego. Nagrodzono tylko 8 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie otrzymała Natalia Furmanek uczennica klasy piątej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 października 2018 r.
„Niepodległa” - warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej
 
W dniach 17-24 października 2018r. uczniowie SP6 brali udział w warsztatach, które prowadzili pracownicy Wydziału Udostępniania Zbiorów w ramach projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...” - 100 lat niepodległości. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, podczas których uczniowie zapoznali się m. in. z krótką historią odzyskania niepodległości, z symbolami narodowymi.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 października 2018 r.
MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ
 
We wtorek, 23 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Niepodległościowej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu. Dobór repertuaru przez młodych recytatorów był różnorodny, można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów patriotycznych polskich poetów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 października 2018 r.
Świetlicowy zdrowy styl życia
 
Dnia 22 października 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną z pielęgniarką szkolną. Uczniowie wzięli udział w ciekawej pogadance na temat zdrowia. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się jak dbać o zdrowie oraz w jaki sposób prowadzić zdrowy tryb życia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 października 2018 r.
Jesienią na szlaku - 49 Rajd „Pieczony ziemniak”
 
W sobotę 20.10.2018r., uczniowie klas IV a ,V b, V c oraz VI c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz rodzicem, wzięli udział w trzecim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Łosińca w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 października 2018 r.
SPORTOWY OSKAR DLA „SZÓSTKI”
 
W piątek, 19 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu odbyło się podsumowanie miejskiego współzawodnictwa sportowego zamojskich szkół za rok szkolny 2017/2018. Organizatorem uroczystości był wiceprezes Lubelskiego SZS – Jerzy Prokop.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 października 2018 r.
Wojewódzki Konkurs Edukacyjny „Pokoloruj swój świat”
 
Uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Edukacyjnym „Pokoloruj swój świat”, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie 18.10.2018r. Na konkurs wpłynęło 447 prac plastycznych z województwa lubelskiego. Nagrodzono 20 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie w kategorii klas V-VIII otrzymała Martyna Nowaczek uczennica klasy ósmej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
NAUCZYCIELE ,,SZÓSTKI” NAGRODZENI
 
W środę , 17 października 2018r. w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Obecni byli przedstawiciele najwyższych władz województwa, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz kościelnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
NAGRODY PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
 
W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyły się w czwartek, 18 października 2018 miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Andrzej Wnuk wręczył nagrody i listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom, nauczycielom i pracownikom pedagogicznym szkół i placówek z terenu miasta Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2018 r.
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZWIERZYŃCA
 
Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klas: II A i II C wraz z wychowawcami: p. Anną Kogut i p. Elżbietą Ciszewską oraz p. Agnieszką Głowacką, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Zwierzyńca. Celem wyjazdu było poznanie i uwrażliwienie na piękno lokalnej przyrody. Wędrując leśnymi ścieżkami drugoklasiści podziwiali uroki zwierzynieckiego krajobrazu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 października 2018 r.
Dzień Edukacji Narodowej – święto szkoły
 
„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego – cudzym dzieciom.” (D. Beisser). Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
100 KILOMETRÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ
 
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, a także zaproszeni goście zebrali się 10 października 2018r. na szkolnym boisku, by wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak, który w liście skierowanym do uczestników podziękował za inicjatywę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości
 
10 października w Lublinie odbył się Turniej Szachowy IPN z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach wystartowało 94 zawodników z 23 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych Wiktor Kiełbiński zajął II miejsce, natomiast nasza szkoła wywalczyła I miejsce drużyno.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2018 r.
Pasowanie pierwszoklasistów na ŚWIETLICZAKA
 
Dnia 10 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „ ŚWIETLICZAKA” tych uczniów z klas pierwszych, którzy systematycznie uczęszczają na świetlicę szkolną i biorą udział w zajęciach tam prowadzonych. Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w zabawach i zadaniach przygotowanych przez nauczycieli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 października 2018 r.
W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI
 
Japonia - państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. To był cel lekcji geografii w klasie 8B. Uczniowie przygotowali wspaniałe prezentacje na temat kultury, religii, kuchni, języka. Młodzi podróżnicy pracowali w grupach, bardzo dobrze podzielili się pracą.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 października 2018 r.
XXIV Ogólnopolski Szachowy Memoriał Aleksandra Bełżka
 
7 października w Biłgoraju nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Memoriale Aleksandra Bełżka. W turnieju wystartowało 36 zawodników. Najlepiej spisał się Borys Artymiak, który zdobył I miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Bardzo dobrze także wystartował Wiktor Kiełbiński zdobywając w tej samej kategorii II miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
49 Rajd „Rydz na Patelni”
 
W sobotę 06.10.2018r., uczniowie klas IV a i V b wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz dwójką rodziców, wzięli udział w drugim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Paar w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Celem rajdu było poznawanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2018 r.
XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o "Puchar Roztocza"
 
6 października w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 132 zawodników, w tym: Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a), Wiktor Kiełbiński (7b), Paula Martyna (5a), Michał Szajewski (4a), Natalia Lipska (4d), Szymon Skorupski (4e), Marcin Kowalczuk (4e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 października 2018 r.
Pamiętamy - 74 rocznica Powstania Warszawskiego
 
Powstanie Warszawskie to największy militarny zryw w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, warszawiacy chwycili za broń. Bronili się zaciekle i bohatersko, mimo iż brakowało im broni, amunicji, wody, żywności oraz lekarstw.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 października 2018 r.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
 
We wtorek, 2 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców klas: Pani Elżbiety Zakrzewskiej – klasa I a, Pani Weroniki Barbary Kołtun – klasa I b, Pani Małgorzaty Czajkowskiej – klasa 1 c.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 października 2018 r.
„Zamojscy Twórcy Niepodległości” – e-konkurs
 
Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w e-konkursie „Zamojscy Twórcy Niepodległości”, organizowanym przez Książnicę Zamojską. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie zakodowanego na plakatach konkursowych hasła.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
Nocowanie w szkole na bis!
 
Majowe nocowanie w szkole klas czwartych okazało się strzałem w dziesiątkę. Szkoła po godzinach i to, co można w niej wtedy robić… Takie wydarzenie nie mogło mieć jednorazowego charakteru! Dlatego teraz obecne piąte klasy po raz kolejny miały okazję zawładnąć szkołą po ostatnim piątkowym dzwonku lekcyjnym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2018 r.
I TURNIEJ SZACHOWY POW. TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019
 
29 września 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się I TURNIEJ SZACHOWY POWIATU TOMASZOWSKIEGO - GRAND PRIX 2019. W zawodach wzięło udział 57 zawodników, w tym reprezentujący SP6 Zamość Wiktor Kiełbiński (7b). Wiktor spisał się bardzo dobrze zajmując I miejsce w kategorii juniorów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 września 2018 r.
Pamiętny wrzesień 1939 roku – apel klas IV-VII
 
Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. To rocznice niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju.
1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na nasz kraj. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która w krótkim czasie ogarnęła cały świat.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2018 r.
Wycieczka integracyjna klas czwartych do Krasnobrodu
 
W środę, 26. 09. 2018 r. czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami w dobrych humorach, w promieniach jesiennego słońca wyruszyli spod szkoły do Krasnobrodu. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerkiem udali się w kierunku punktu widokowego. Tam mogli podziwiać przepiękny, malowniczy krajobraz Roztocza Środkowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 września 2018 r.
44 Rajd „Miłośników Roztocza”
 
W sobotę, 22.09.2018r., w ostatnim dniu lata, uczniowie klas IV a, V a, V b oraz V c wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Aleksandrą Matysiak, p. Katarzyną Adamczuk oraz trojgiem rodziców wzięli udział w rajdzie pieszym do Białego Słupa organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 września 2018 r.
„Kromka chleba dla sąsiada"
 
Nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w tegoroczną akcję "Kromka chleba dla sąsiada". W piątek, 21.09.2018 zbieraliśmy żywność w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego. Cztery godziny minęły bardzo szybko, dwa wózki napełniły się żywnością. Wszystkim dziękujemy za okazanie zainteresowania akcją, za dobre serca i życzliwość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 września 2018 r.
SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZENNIC
 
W czwartek, 20 września 2018 roku, w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska w Zamościu w uroczysty sposób rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Dziedzictwem Kultury - 2018". Konkurs ten organizowany jest na pamiątkę wpisania w 1992 roku Zamościa na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2018 r.
PAMIĘTAMY – TRAGICZNA ROCZNICA 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU
 
W pamięci Polaków – 17 września 1939 roku to kolejna data na zawsze wpisana w tragiczne losy naszej Ojczyzny. 79 lat temu, Związek Sowiecki – realizując wcześniejszy pakt z hitlerowskimi Niemcami – rozpoczął agresję na wschodnie tereny Polski. Ten akt nazwano później IV rozbiorem Polski i „ciosem w plecy”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2018 r.
NARODOWE CZYTANIE W ZAMOŚCIU
 
W sobotę 8 września 2018 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Zgromadzeni słuchacze mogli posłuchać powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w interpretacji przedstawicieli m. in. szkół, władz miasta, parlamentarzystów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 września 2018 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
 

Początek i koniec – zawsze to samo, niezmienna para. Skończyły się wakacje, zaczął nowy rok szkolny. Rok nowy pod wieloma względami: nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Ósmoklasiści zakończą ją miedzy innymi nowymi egzaminami.


[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2018 r.
79. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ
 
W sobotę, 1 września 2018 roku delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Wiktoria Czajka, Maja Grabarz oraz Mateusz Bogiel wraz z nauczycielami i dyrekcją wzięła udział w manifestacji patriotycznej na zamojskiej Rotundzie z okazji 79. rocznicy agresji Niemiec na Polskę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]