ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2019/2020


9 października 2019 r.
Zajęcia na basenie
 
Uczniowie klasy IIa i IIb z naszej szkoły realizują Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” - 2019 organizowanym przez OSIR w Zamościu. Dzieci z „szóstki” z ogromną radością i zaangażowaniem pod czujnym okiem instruktorów biorą udział w lekcjach nauki pływania. Pływanie jest formą aktywności ruchowej, która wpływa korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 października 2019 r.
Kolorowe laboratorium - MiniLAB w szkole
 
8 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach chemicznych prezentujących najciekawsze eksperymenty przeprowadzone przez „szalonych naukowców” z Pracowni MiniLAB, którzy tłumacząc zachodzące zjawiska przenieśli szkolnych odbiorów w tajemniczy świat chemii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2019 r.
"Szach Królowi - zostań Mistrzem" - Turnieje na II i III kategorię
 
W sobotę i niedzielę (5-6 października) odbyły się w Lublinie turnieje szachowe na drugą i trzecią kategorię szachową z cyklu"Szach Królowi - zostań Mistrzem". W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Wiktor Kiełbiński (8b), Borys Artymiak (8a) oraz Szymon Skorupski (5e) .
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 października 2019 r.
Jesienna wędrówka - 50 Rajd „Rydz na Patelni”
 
W sobotę 5 października 2019 r. uczniowie klas: V a ,V b, V c oraz VI b wraz z p. Alicją Tarnowską oraz rodzicem, panem Krzysztofem Kuczaj wzięli udział w kolejnym rajdzie pieszym, organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu, tym razem celem wędrówki była polana w miejscowości Długi Kąt.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 października 2019 r.
„Dzień edukacji ekologicznej na Rynku Wielkim w Zamościu”
 
Zamiłowanie do przyrody i łowów, odpoczynek na łonie natury i życie zgodne z jej prawami od wieków łączyła ludzi oraz pokolenia. 4 października 2019r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się obchody święta myśliwych z całej Polski - „Hubertus Ogólnopolski”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 września 2019 r.
SUKCESY UCZNIÓW W ,,CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH”
 
W poniedziałek , 30 września 2019 r. na miejskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się kolejna edycja zawodów lekkoatletycznych będących Mistrzostwami Szkół Podstawowych Miasta Zamościa i Powiatu Zamojskiego organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 września 2019 r.
Wycieczka klas II do „Zajazdu Gajówka”
 
30 września 2019 r. uczniowie klasy II a, II b, II c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Zajazdu „Gajówka” w Wywłoczce k. Panasówki. Jest to duży kompleks w otoczeniu roztoczańskich pól i lasów, w którym żyją egzotyczne i krajowe zwierzęta: strusie, lamy, daniele, muflony, antylopy Eland, antylopy Kobliczi, owce, kozy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2019 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie
I i II miejsce Wiktora Kiełbińskiego w turnieju Młodych Talentów
 
29 września odbył się II turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik grał w turnieju OPEN, natomiast Wiktor w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 września 2019 r.
DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
 
27 września 2019r. w naszym mieście odbyły się zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Parafię Katedralną Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, 2. Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Urząd Miasta Zamość uroczyste obchody 80. Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2019 r.
Laureatka Dyktanda Szymanowiczowskiego
 
W czwartek, 26 września 2019 r. w Pałacu Zamoyskich, obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbyło się ,,Dyktando Szymonowiczowskie". Wydarzenie współgrało z imprezą stworzoną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, która nosiła nazwę ,,Reminiscencje Szymonowiczowskie".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2019 r.
SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM
 
Dnia 26.09.2019r klasa III b wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Wcisło wybrała się do Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki w Zamościu. Celem wycieczki było spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Wojciechem Widłakiem. Pisarz ten napisał wiele wspaniałych książek ale jedna szczególnie podobała się uczniom a mianowicie „Pan Kuleczka”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 września 2019 r.
„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”
 
Społeczność naszej szkoły kolejny raz aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 26 akcji „Sprzątanie Świata” - prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia. Celem tegorocznej akcji, która przebiega pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” jest podejmowanie działań na rzecz poszanowania środowiska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 września 2019 r.
„Kromka Chleba dla Sąsiada”
 
W dniach 20-21.09. członkowie Szkolnego Koła Caritas po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Uczniowie klas VIa, VIb, VIc, VId, VIIb i VIIIb chętnie poświęcili swój czas w piątkowe popołudnie oraz w sobotę aby zbierać żywność w sklepach sieci Biedronka, zachęcając klientów do udziału w akcji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2019 r.
80. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ
 
We wtorek, 17 września 2019 r. w 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VII b i VIII b pod opieką wychowawców - pani Aliny Czyżyk i Edyty Gomułki przygotowali montaż słowno–muzyczny poświęcony ofiarom tych tragicznych wydarzeń oraz powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2019 r.
„ODDAJEMY HOŁD POLEGŁYM I POMORDOWANYM”
 
17 września 1939r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop- Mołotow. Napaść doprowadziła do masowych prześladowań narodowościowych na przyłączonych do ZSRR terenach wschodnich II Rzeczpospolitej – aresztowań i osadzeń w obozach koncentracyjnych, egzekucji, morderstw.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2019 r.
Powitanie szkoły na rajdowym szlaku
 
Piękny, ciepły wrzesień to wciąż wspomnienie wakacji, ale i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 14 września 2019 r. uczniowie klas IV a, VI a, b oraz c wraz z paniami Alicją Tarnowską, Katarzyną Adamczuk i Aleksandrą Matysiak przywitali jesień podczas 45. Rajdu „Miłośników Roztocza”, organizowanego przez PTTK.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 września 2019 r.
NARODOWE CZYTANIE 2019
 
7 września 2019 r. na Rynku Wielkim odbyła się zamojska odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie Akcja, objęta patronatem honorowym przez Parę Prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę, została zorganizowana już po raz ósmy. Lekturę tegorocznej edycji stanowiły dzieła polskiej nowelistyki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 września 2019 r.
„O uczuciach na kartce papieru” - konkurs „List do Taty”
 
6 września 2019 roku uczeń klasy V B Gracjan Radwański wziął udział w uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów za udział w konkursie „List do Taty”, które miało miejsce w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Konkurs „List do Taty” został zorganizowany przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 września 2019 r.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
 
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.30, Mszą Świętą w Kościele Św. Krzyża w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2019 r.
80. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ
 
1 września 2019 r., w 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, w Zamościu odbyły się uroczyste obchody, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: Pan Dyrektor Sebastian Plewa, Pani Dyrektor Barbara Weronika Kołtun i Pan Dyrektor Grzegorz Pańko oraz Poczet Sztandarowy szkoły w składzie: Wiktoria Czajka, Maja Grabarz i Karol Komajda – uczniowie klasy VIII b.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]