ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2019/2020


1 lipca 2020 r.
#GaszynChallenge dla Maciusia Cieślika z Pszczyny

 
W środę 1 lipca 2020 roku, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu wzięli udział w wyzwaniu #GaszynChallenge dla Maciusia Cieślika z Pszczyny. Do zadania zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawowa w Sułowie. Zadanie polegało na wykonaniu 10 przysiadów lub pompek oraz zbiórce funduszy na leczenie chłopca. Z radością zadanie zostało wykonane!

26 czerwca 2020 r.
Za nami kolejny rok wytężonej pracy ...
 
Szanowni Rodzice,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!!
Za nami kolejny rok wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Rok jakże inny niż poprzednie, w stanie pandemii zmuszeni zostaliśmy do zdalnej pracy przez ponad 3 miesiące. Gratuluję wszystkim, ponieważ zdaliśmy ten trudny egzamin z życia na szóstkę ...
[więcej...]

26 czerwca 2020 r.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
 
Rozpoczynając we wrześniu rok szkolny 2019/2020 nikt z nas nie spodziewał się, że jego zakończenie będzie odbywać się w tak innej i trudnej rzeczywistości. Nikt z nas nie przypuszczał też, że nie będziemy mogli wszyscy razem stanąć na uroczystej akademii zamykającej ten rok, aby podziękować sobie za przeżyte chwile oraz złożyć gratulacje za osiągnięte wyniki i sukcesy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 czerwca 2020 r.
PODSUMOWANIE SEZONU SZACHOWEGO 2019/2020
 
W środę 24 czerwca 2020 r. w ramach zajęć kończących rok szachowy w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu oraz UKS Lider Zamość odbyło się podsumowanie szkolnego sezonu szachowego. W roku szkolnym na zajęcia "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczęszczało 132 uczniów. Zajęcia w ramach tego projektu prowadzili: p. Aleksander Pańczyk oraz p. Grzegorz Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 czerwca 2020 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - turniej V (FINAŁ)
 
W niedzielę 21 czerwca odbył się finałowy V turniej Amatorskiej Ligi Szachowej edycji 2020. W zawodach uczestniczyli zawodnicy UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński, Dominik Pańko, Szymon Skorupski oraz Bartosz Ożóg. W turnieju OPEN wystartowało 19 zawodników, natomiast w turnieju Młodych Talentów 8 szachistów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 czerwca 2020 r.
Za nami ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty
 
Mimo przesunięcia w czasie przebiegł on bez zakłóceń i zgodnie z ustalonymi procedurami. W pierwszym dniu zdający zmagali się z zadaniami z języka polskiego, w drugim z matematyki, a w trzecim dniu odbył się egzamin z języka angielskiego. Podczas egzaminów uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne opracowane przez MEN, CKE i GIS. Wszyscy uczniowie naszej szkoły byli obecni i wzięli w nim udział.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 czerwca 2020 r.
Podsumowanie konkursu plastyczno – literackiego
„JA I MOJA RODZINA W TRAKCIE PANDEMII COVID-19”
 
W maju 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica odbył się konkurs skierowany do uczniów klas IV-VIII, w którym uczniowie mogli rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię, talent literacki oraz plastyczny. Jednak głównym celem było zwrócenie dzieciom uwagi na możliwość poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu swoich uczuć, przeżyć i doświadczeń związanych pandemią Covid-19.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 czerwca 2020 r.
Aleksandra Cichosz i Lena Wołoch - stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego
 
Uczennice klasy 5A Aleksandra Cichosz i Lena Wołoch w marcu 2020 roku otrzymały stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie plastyki. Z powodu pandemii nie odbyła się gala wręczenia stypendiów w Lublinie, która była zaplanowana na kwiecień 2020 roku. Dokumenty potwierdzające otrzymanie stypendium przekazane zostaną uczennicom w czerwcu 2020 roku.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 czerwca 2020 r.
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego CLICKONMANIAC
 
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego CLICKONMANIAC już na stałe zagościł w kalendarzu naszej szkoły. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 8 im. Orląt Lwowskich Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Z przyjemnością informujemy, że 9 uczniów naszej szkoły zostało finalistami konkursu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 czerwca 2020 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - turniej IV
 
W niedzielę 7 czerwca po raz pierwszy po długiej przerwie w Lublinie odbył się IV turniej Amatorskiej Ligi Szachowej edycji 2020. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński, Dominik Pańko, Szymon Skorupski oraz Bartosz Ożóg reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik z Wiktorem grali w turnieju OPEN, natomiast Bartek w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 czerwca 2020 r.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej
„Eko świadomi na co dzień i od święta - Dzień Ziemi 2020"
 
Uświadamianie potrzeby dbałości o środowisko naturalne oraz troska o otaczający nas świat jest jednym z podstawowych zadań współczesnych ogrodów zoologicznych ale również obowiązkiem każdego człowieka. Musimy zadbać aby nasza planeta była miejscem, w którym będzie się dobrze żyło zarówno nam jak i przyszłym pokoleniom.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 czerwca 2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu "#bądź_w_domu_z_szachami"
 
W maju zorganizowany został konkurs na zdjęcie szachowe - #bądź_w_domu_z_szachami". Na konkurs nadesłano prace w różnej technice - zdjęcia wykonanych rysunków szachowych, szachowe zdjęcia rodzinne, szachowe żarty i memy. Przyznano trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 maja 2020 r.
Szachiści on-line!
 
W tym trudnym okresie "koronawirusa" nasi szachiści nie próżnowali. Przez dwa i pół miesiąca, czyli od 11 marca do 31 maja 2020 r., zawodnicy SP6 i UKS Lider Zamość czynnie brali udział w działaniach szachowych on-line. Uczniowie uczestniczyli w zdalnych zajęciach, konkursach i co najważniejsze wzięli udział w 80 zawodach on-line!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 maja 2020 r.
Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna Olimpus 2020
 
Olimpus jest instytucją, która od wielu lat organizuje olimpiady przedmiotowe oraz tematyczne na różnych poziomach zaawansowania. Stanowią one cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć oraz zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 maja 2020 r.
Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX
 
Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 maja 2020 r.
ZAMOJSKIE CZYTANIE #zostańwdomu
 
Dnia 20 maja 2020r uczeń klasy IIa Jan Kołodziejczyk wraz z rodzicami uczestniczył w Akcji Zamojskiego Domu Kultury pod nazwą ZAMOJSKIE CZYTANIE #zostańwdomu. Jaś zaprezentował ludową baśń pod tytułem „Jaś i pnącze fasoli”. Baśń ta opowiada o dzielnym Jasiu i olbrzymie, który mieszkał na wierzchołku fasolowego drzewa. Wspaniale ilustrowana książeczka z pewnością zachęci inne dzieci do jej przeczytania.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 maja 2020 r.
Mecz Szachowy On-line "KORSYKA - LUBLIN Pojedynek Klubów"
 
20 maja 2020 roku odbył się Międzynarodowy Mecz Szachowy On-line na platformie lichess.org "KORSYKA (Francja) - LUBLIN Pojedynek Klubów do lat 16". W zawodach wystartowało 10 zespołów - trzy francuskie i siedem z województwa lubelskiego. W całym turnieju wzięło udział 91 zawodników. Dzięki bardzo dobrej postawie zamojskich zawodników i zaciętej rywalizacji UKS Lider Zamość zajął w zawodach świetne IV miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 kwietnia 2020 r.
Weronika Kuczaj laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Las"
 
Uczennica klasy VIB Weronika Kuczaj została laureatką XXXIII Edycji 2019-2020 Ogólnopolskiego Konkursu Mój Las organizowanego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody. Konkurs organizowany był w dwóch etapach - okręgowym i ogólnopolskim.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 kwietnia 2020 r.
1 laureat ogólnopolski i 6 wojewódzkich w SzachMaks III blitz
 
Duży sukces odnieśli szachiści naszego UKS Lider i Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu w trzeciej edycji internetowego konkursu szachowego dla szkół pod nazwą SzachMaks III blitz, który odbył się 24 marca 2020 roku - 1 laureat ogólnopolski i 6 wojewódzkich! W konkursie Szachmaks trzeba było wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz szybkością.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 kwietnia 2020 r.
Akcja "Kartka dla Medyka"
 
W dniach 09.04 do 17.04.2020 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do akcji pt. „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. To nasza symboliczna forma podziękowania dla wszystkich pracowników służby ochrony zdrowia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 kwietnia 2020 r.
W Święta - Zostańmy w domu!
 
Wkrótce Wielkanoc! Musimy spędzić ją w domu, w wąskim gronie domowników. Gdy są święta, zawsze są życzenia. W obecnej sytuacji to trudna sprawa. Najlepsze będą te, które dotyczą zdrowia, spokoju, wewnętrznej siły i wytrwałości. Uczniowie klasy: Ia, IIb i IIIb postanowili wykonać „Kartki świąteczne” dla społeczności naszej szkoły.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 kwietnia 2020 r.
Klasowa wystawa online „Ozdoby wielkanocne”
 
Uczniowie klasy IIa wych. Joanna Libiszewska zorganizowali w dniach od 1.04.2020r do 3.04.2020r wystawę pt. „Ozdoby wielkanocne”. Zaprezentowane prace ukazały wielkie zaangażowanie uczniów, ich pomysłowość i estetykę wykonania. Za wkład pracy uczniowie zasłużyli na Pamiątkowy Dyplom.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 marca 2020 r.
„Zimowy przyjaciel zwierząt”
 
Pod takim hasłem uczniowie klas I-III przystąpili do konkursu plastycznego zorganizowanego przez zamojskie ZOO w związku z obchodami Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Przebiegał on pod „czujnym okiem” Małego Samorządu Szkolnego. Uczestnicy konkursu udowodnili, że wiedzą, jak właściwie pomagać dzikim zwierzętom.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 marca 2020 r.
SPORTOWE ZMAGANIA W IGRZYSKACH MS SIATKÓWCE
 
W piątek, 6 marca 2020 r. reprezentanci ,,Szóstki” wyjechali do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie wzięli udział w 1/2 wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Zawody rozgrywane są w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego zorganizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 marca 2020 r.
Dzień kobiet na sportowo
 
Jak wszyscy wiemy aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymywania zdrowia oraz dobrego samopoczucia, dlatego też uczniowie klasy 6d postanowili świętować dzień kobiet na sportowo. Po raz drugi dzieci miały okazję spędzić aktywnie czas w klubie Fitness Plaitnium, gdzie pod okiem p. Małgorzaty zapoznali się z siłownią, dokonali pomiarów własnego ciała.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 marca 2020 r.
Projekt edukacyjny ”Tradycyjny sad”
 
W dniu 05 marca 2020r w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący działania I etapu projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” pod hasłem „Rozmawiamy o sadzie”, prowadzonego przez zespół „Mini sadownicy SP 6” z klasy VA, pod opieką pani Alicji Tarnowskiej. Grupa projektowa przedstawiła cele projektu, przebieg dotychczasowych działań realizowanych od lutego bieżącego roku.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 marca 2020 r.
SUKCES W MIEJSKICH IGRZYSKACH MS W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
 
W środę, 4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Zawody te rozgrywane były w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. W turnieju koszykówki wzięły udział reprezentacje zamojskich szkół podstawowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 marca 2020 r.
Uczniowie klas I - III w kinie
 
03.03.2020r. uczniowie klas I - III z naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowych Dniach Filmu Religijnego "Sacrofilm", który odbył się w CKF Stylowy w Zamościu. W ramach tego przeglądu obejrzeli film "Franciszek Ksawery i zaginiony skarb Samuraja". Po projekcji filmu wystąpił zespół "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza, z którym uczniowie wspólnie śpiewali i tańczyli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 marca 2020 r.
Zimowy etap „Kolorowej gimnastyki”
 
2 marca 2020 roku odbył się II etap sportowej akcji „Kolorowa gimnastyka”. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, którzy ubrani w stroje w barwach zimowych uczestniczyli w „Zimowej gimnastyce”. Zestaw ćwiczeń przy muzyce przygotowały uczennice z klasy VI b i VI d pod kierunkiem p. Bożeny Semczuk – Sobki. Perfekcyjnie poprowadziły zimowe zmagania na gimnastycznym parkiecie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 marca 2020 r.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej koszykówka dziewcząt
 
Dnia 02 marca odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt. Rywalizacja rozrywana była na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sitańcu. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja Naszej szkoły uplasowała się na III miejscu. Pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 9, zaś druga lokata Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 lutego 2020 r.
46 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”
 
W dniu 29 lutego 2020 r. uczniowie klasy VA pod opieką wychowawcy p. Alicji Tarnowskiej uczestniczyli w 46 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza”, organizowanym przez PTTK oddział Zamość. To już czwarte w tym roku szkolnym spotkanie miłośników Roztocza na szlaku. Piękna słoneczna pogoda, dawno nie oglądana tej zimy sceneria „białego puchu” z pewnością ucieszyła uczestników rajdu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 lutego 2020 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - turniej III
 
W sobotę 29 lutego w "Pracowni Miniatura" w Lublinie odbył się III turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie edycji 2020. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b), Dominik Pańko oraz Bartosz Ożóg reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik z Wiktorem grali w turnieju OPEN, natomiast Bartek w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 lutego 2020 r.
Przedszkolaki w szóstce
 
W ostatnim tygodniu lutego 2020r. nasza szkoła gościła nauczycieli i dzieci z zamojskich przedszkoli. Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie siedząc w ławkach rozwiązując zadania na tablicy interaktywnej, rozwiązując kartach pracy, robiąc prace plastyczne. Nasi uczniowie natomiast przygotowali dla gości przedstawienie z udziałem bajkowych postaci i asystowali przy wykonywaniu zadań.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 lutego 2020 r.
Nocowanie, czyli szóste klasy rządzą szkołą!
 
Powoli staje się to miłą tradycją. Wieczór i noc z 27 na 28 lutego należała do uczniów klas szóstych, którzy po raz kolejny (klasy a, c i d) lub po raz pierwszy (klasa b) wzięli udział w nocowaniu w szkole. To wydarzenie jak zawsze poprzedzone było wielką ekscytacją i niecierpliwością dzieciaków, które lubią szkołę właśnie tak – „po godzinach”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 lutego 2020 r.
FINALISTKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH KURATORIUM OŚWIATY
 
Luty 2020 przyniósł dla uczennic naszej szkoły wspaniałe wiadomości. Anna Dubiel (kl.VIIc) oraz Marta Grajeta (kl.VIIIa) zdobyły tytuły finalistek konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie: Ania z języka polskiego, Marta – z języka angielskiego. Obie dziewczyny do swoich zainteresowań przedmiotami dołączyły sumienność i zaangażowanie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 lutego 2020 r.
VII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MOSiR Lubartów (FIDE blitz)
 
W piątek 28 lutego odbył się turniej szachowy w Lubartowie w ramach XX Festiwalu Szachowego Ziemi Lubartowskiej. W VII Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora MOSiR Lubartów (FIDE blitz) wystartowało 48 zawodników. W turnieju udział wzięli zawodnicy SP6 i naszego UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (8b), Dominik Pańko i Bartosz Ożóg. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 lutego 2020 r.
SZKOLNE MISTRZOSTWA W GIMNASTYCE
 
Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły, którzy do perfekcji opanowali przewroty, przerzuty bokiem i inne skomplikowane ćwiczenia gimnastyczne rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Szkoły w Gimnastyce Sportowej. Zawody te odbył się 25 lutego 2020 r. na szkolnej sali gimnastycznej przy udziale licznie zgromadzonej publiczności.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 lutego 2020 r.
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ W 57 ZDH „ORLĘTA” IM. STEFANA MILERA
 
22lutego, harcerze i skauci na całym świecie obchodzą swoje święto – DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ. Jest to dzień urodzin twórcy skautingu Lorda Roberta Baden - Powella i jego żony Lady Olave Baden-Powell – założycielki skautingu żeńskiego. W tym dniu składają sobie życzenia wytrwałości w zmienianiu świata na lepszy, radości z działań i wielu przygód w harcerskim życiu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 lutego 2020 r.
Święto języka polskiego
 
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole przez cały tydzień odbywały się wydarzenia związane z celebrowaniem święta naszego rodzimego języka. Starsze klasy rozpoczęły ten niezwykły tydzień ozdobieniem szkolnych korytarzy pomysłowymi i zabawnymi plakatami o różnorodnej tematyce związanej z polskim językiem i kulturą.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 lutego 2020 r.
Tłusty Czwartek w SKC
 
20.02.2020r. w Tłusty Czwartek Szkolne koło Caritas działające w naszej szkole zorganizowało kolejna akcję charytatywną. Na korytarzu I piętra sprzedawaliśmy tradycyjne pączki. Zainteresowanie było ogromne. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom kupującym, a szczególnie rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w tą akcję i wsparli nas pączkami.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 lutego 2020 r.
III miejsce szachistów w Zamojskiej Lidze Szachowej
 
18 lutego w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się III turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. W zawodach wystartowało 7 drużyn: Szkoła Społeczna Zamość, MDK Zamość, III LO Zamość (2 zespoły), ZSP5 Zamość (2 zespoły), SP6 Zamość. W klasyfikacji końcowej trzeciego turnieju zespół SP6 Zamość wywalczył III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 lutego 2020 r.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
 
15. 02. 2020 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień otwarty dla dzieci i ich rodziców, które od września rozpoczną naukę w klasach pierwszych i ich rodziców. Na powitanie każdy przybyły przedszkolak otrzymywał upominek i paszport, w którym w trakcie zwiedzania szkoły zdobywał kolejne literki w nagrodę za wykonane zadania. Nasi mali goście mogli zwiedzić szkołę, wziąć udział w wielu warsztatach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 lutego 2020 r.
VI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rachanie 2020
 
15 lutego w Rachaniach zorganizowany został VI Międzynarodowy Turniej Szachowy - II Memoriał Szachowy Szymona Łuczki - Rachanie 2020. W turnieju wystartowało 75 zawodników. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze: Dominik Pańko zdobył II miejsce w kategorii chłopców do lat 18, a Wiktor Kiełbiński w tej samej kategorii wywalczył III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 lutego 2020 r.
Serduszkowy zawrót głowy, czyli walentynki w klasach I-III
 
W piątek 14.02.2020 pod hasłem "Serduszkowy zawrót głowy" uczniowie "Małego Samorządu" zorganizowali walentynki dla klas I-III. Uczniowie klasy II b Hanna Włodarczyk, Maksymilian Rozmus, Paulina Szuwara (samorząd klasowy) rozdawali serduszka z których uczniowie poszczególnych klas zrobili "Klasowe serca przyjaźni".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 lutego 2020 r.
Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci
 
Podczas czwartkowego spotkania (13.02.2020 r.) w ramach DKK dla Dzieci „pod lupę” wzięliśmy temat poczucia własnej wartości. Skłoniła nas do tego lektura opowiadania Małgorzaty Rożyńskiej „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Tematyka opowiadania dała nam możliwość poruszenia takich zagadnień, jak: zazdrość wygranej i talentu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 lutego 2020 r.
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
 
Dnia 12 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich „Dzięcioł”. W konkursie wzięło udział 29 najlepszych młodych matematyków z zamojskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Kołodziej z klasy 3a, Magdalena Nowak z klasy 3b i Zofia Łagoda z klasy 3c.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 lutego 2020 r.
Spotkanie z panią stomatolog w świetlicy szkolnej
 
Dnia 12 stycznia 2020 r. w ramach zajęć świetlicowych odbyło się spotkanie z lek. stom. panią Danutą Marcyniuk. Pani stomatolog przeprowadziła z dziećmi pogadankę na następujące tematy: dbanie o higienę jamy ustnej, budowa zębów, właściwy dobór pasty i rodzaje szczoteczek, zasady prawidłowego sposobu szczotkowania zębów, zdrowe odżywianie, systematyczne wizyty kontrolne u stomatologa.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 lutego 2020 r.
BEZPIECZNI W SIECI
 
Komputery odgrywają coraz większą rolę w życiu współczesnego człowieka, na dobre zagościły w naszych domach, pracy i szkole. Szczególnie ważny stał się łatwy i szybki dostęp do Internetu. Sieć komputerowa niesie ze sobą ogromne możliwości zdobywania informacji, kontaktów międzyludzkich, ale także zagrożenia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 lutego 2020 r.
WYCIECZKA DO TEATRU
 
11 lutego 2020 roku klasy VII a i VII b pod opieką nauczycieli z naszej szkoły (p. Joanny Stefanowskiej, p. Doroty Kowalczyk, p. Aliny Czyżyk) wybrały się na wycieczkę do Teatru Muzycznego ,,Buffo” w Warszawie. Celem wyjazdu był spektakl muzyczny pt. ,,Romeo i Julia”. Widowisko, zainspirowane dramatem W. Szekspira, wyróżnia oryginalna muzyka Janusza Stokłosy i polski tekst Agaty Miklaszewskiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 lutego 2020 r.
 
W sobotę 8 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbył się II turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie edycji 2020. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik z Wiktorem grali w turnieju OPEN, natomiast Szymon w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 lutego 2020 r.
„Trzymamy formę – na lodowisku”
 
W dniu 06 lutego 2020 r. uczniowie klas: VA, VIC oraz VIIIC doskonalili jazdę na łyżwach na lodowisku miejskim pod Ratuszem w Zamościu pod opieką wychowawców: p. Alicji Tarnowskiej, p. Katarzyny Adamczuk i p. Bożeny Semczuk- Sobka . Wspólne wyjście było dla niektórych uczniów okazją do nauki jazdy na łyżwach, dla innych możliwością doskonalenia swoich umiejętności.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 lutego 2020 r.
Uczennice naszej szkoły zaDEBIUTowały
 
W niedzielę, 2.02.2020 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 34. edycji Konkursu Literackiego DEBIUT, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Dominika Gałan (kl. 6b) oraz Jessica Bartnik (kl. 8b). Spotkanie miało ciekawą formę i składało się z trzech etapów. W pierwszej części uczniowie wzięli udział w wybranych przez siebie warsztatach literackich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 lutego 2020 r.
Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM w Lubartowie
 
W sobotę 1 lutego odbył się turniej szachowy w Lubartowie. W II Noworocznym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa SM w Lubartowie (FIDE) wystartowało 84 zawodników. W turnieju udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze: Dominik wywalczył II miejsce w kategorii do lat 18, a Wiktor w tej samej kategorii zajął IV miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 stycznia 2020 r.
Uroczyste podsumowanie szóstej edycji Orszaku Trzech Króli
 
28 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu szóstej edycji Orszaku Trzech Króli. W uroczystej Gali udział wzięli aktorzy, którzy wcielili się w orszakowe postacie, przedstawiciele władz, duchowieństwa, a także instytucji wspierających organizację tych największych ulicznych jasełek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 stycznia 2020 r.
I Turniej z cyklu o Puchar Lublina 2020 w Szachach Błyskawicznych
 
W sobotę 25 stycznia odbył się I Turniej z cyklu o Puchar Lublina 2020 w Szachach Błyskawicznych (FIDE BLITZ). W zawodach uczestniczyli: Borys Artymiak (8a), Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. W klasyfikacji juniorów do lat 18 Dominik Pańko zajął II miejsce, a Wiktor Kiełbiński wywalczył III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 stycznia 2020 r.
7 medali w Mistrzostwach Gminy Zamość w Szachach 2020
 
7 medali zdobyli szachiści 24 stycznia 2020 r. w GOK Wysokie, gdzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Szachach pod Patronatem Wójta Gminy Zamość 2020. W zawodach wzięło udział 40 zawodników, w tym reprezentujący SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Borys Artymiak (8a), Wiktor Kiełbiński (8b), Maja Ciemięga (6a), Szymon Skorupski (5e), Marcin Kowalczuk (5d), Mateusz Kowalczuk (2b) i Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 stycznia 2020 r.
5 medali w Mistrzostwach Gminy Zamość w Warcabach 100-polowych
 
We wtorek 17 stycznia 2020 r. w świetlicy w Skaraszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Warcabach 100-polowych pod Patronatem Wójta Gminy Zamość 2020. W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Marcin Kowalczuk (5d), Mateusz Kowalczuk (2b), Borys Artymiak (8a), Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 stycznia 2020 r.
II miejsce w turnieju i norma na II kategorię Wiktora Kiełbińskiego
 
Na feriach w dniach 13-15 stycznia w Tomaszowie Lubelskim odbył się Klasyfikacyjny Turniej Szachowy Ferie 2020. W zawodach można było uzyskać normy na okręgowe kategorie szachowe. W turnieju wystartowało 2 zawodników reprezentujących SP6 Zamość i UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Szymon Skorupski (5e).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 stycznia 2020 r.
6 laureatów Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "BOBR"
 
W pierwszych dniach stycznia 2020 roku ogłoszono wyniki XIV Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "BOBR". Wielkim sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w konkursie w kategorii Skrzat. W naszej szkole aż 6 uczniów zdobyło miano laureata! Pięciu z nich zajęło I miejsce, a jeden miejce II.
[więcej informacji]

12 stycznia 2020 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - turniej I
 
W niedzielę 11 stycznia odbył się I turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie edycji 2020. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik z Wiktorem grali w turnieju OPEN, natomiast Szymon w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 stycznia 2020 r.
Szachiści na 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
W Charytatywnym Turnieju Szachowym „Serce przy sercu”, który odbył się w Galerii Twierdza w Zamościu w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowało 4 uczniów reprezentujących UKS Lider Zamość. Bardzo dobrze wypadł Wiktor Kiełbiński, który wywalczył III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 stycznia 2020 r.
Uroczystość wręczenia Złotych Medali za Długoletnią Służbę
 
W dniu 10 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie Złotych Medali za Długoletnią Służbę. W uroczystości udział wzięli Pan Lech Sprawka Wojewoda Lubelski, Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty. Wśród grona nauczycieli i pracowników szkół województwa lubelskiego Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczona została pani Elżbieta Zakrzewska oraz Pani Wiesława Górny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

09 stycznia 2020 r.
Pomagając innym – pomagam sobie. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci
 
O tym, że warto jest pomagać innym rozmawiali uczestnicy DKK dla Dzieci w trakcie kolejnego spotkania, 9.01.2020 r. Tym razem uczniowie skupili się nad bajką terapeutyczną autorstwa Małgorzaty Rożyńskiej i Izabeli Mańkowskiej. Wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytania: dlaczego warto pomagać, czy bycie pomocnym to dobra cecha.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

09 stycznia 2020 r.
Rozstrzygniecie konkursu poetyckiego „Cudowne Boże Narodzenie”
 
Dnia 9 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie XV Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „ Cudowne Boże Narodzenie”. W konkursie tym brali udział uczniowie zamojskich szkół z klas trzecich, którzy mieli za zadanie napisać samodzielnie wiersz o tematyce bożonarodzeniowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

08 stycznia 2020 r.
Dziecię nam się narodziło – kolędujemy z mieszkańcami osiedla
 
Świętowania radości Bożego Narodzenia nigdy dość. Dlatego po południu 8 stycznia 2020 r. zaprosiliśmy mieszkańców naszego osiedla, rodziców, dzieci i młodzież, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych szanownych gości do obejrzenia jasełek w wykonaniu naszych uczniów. Po gromkich oklaskach i owacjach na stojąco dla artystów, zaprosiliśmy wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

08 stycznia 2020 r.
Radosne kolędowanie z przedszkolakami
 
Święta, święta i… po świętach. Ale nie w naszej szkole! Pozostając w magicznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe, zaprosili do dalszego przeżywania tej radosnej nowiny najmłodszych – przedszkolaków. 8 stycznia 2020 r. przed południem w naszej szkole bardzo licznie pojawiły się urocze przedszkolaki z wielu przedszkoli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

06 stycznia 2020 r.
Orszak Trzech Króli
 
6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Zamościa po raz szósty przeszedł barwny orszak Trzech Króli. W tym roku dołączyła do niego społeczność naszej szkoły. W orszaku mieliśmy kolor czerwony. Czerwone peleryny, czerwone korony na głowach, czerwone flagi w rękach, a kolędy na ustach. Orszak rozpoczął się Mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27-28 grudnia 2019 r.
"Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego" z sukcesami
 
W końcówce 2019 roku nasi szachiści nie próżnowali. W dniach 27-28 grudnia w Lubelskim Centrum Kultury Filmowej odbył się turniej szachowy "Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie" - LUBLIN 2019 OPEN B. W zawodach wzięli udział zawodnicy UKS Lider Zamość Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 grudnia 2019 r.
Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Leżajskiego
 
W niedzielę 22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku w województwie podkarpackim odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Leżajskiego. W zawodach wystartowało 93 zawodników. Bardzo dobry wynik osiągnął Wiktor Kiełbiński, który zajął III miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 grudnia 2019 r.
Dziecię nam się narodziło… - szkolne jasełka
 
Już za chwilę… Już za moment… Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! W świąteczny klimat wszystkich naszych uczniów, pracowników oraz zaproszonych gości wprowadziły jasełka, które odbyły się w piątek 20 grudnia 2019 r. Wystąpili w nich zdolni i zaangażowani uczniowie od klas I po klasy VIII. Dobrze znana historia Narodzenia Pana wybrzmiała w nowej odsłonie w świątecznej inscenizacji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2019 r.
,,BIAŁA SZKOŁA” JUŻ ZA NAMI…
 
Zima 2019 roku w polskich górach wyraźnie zaspała. Wyjazd edukacyjny realizowany w ramach innowacji pedagogicznej ,,Szóstka na białym szlaku” w dniach 15- 19 grudnia 2019 r. przebiegł w wyjątkowo jesiennych warunkach. Uczniowie dwóch klas czwartych oraz kl.Va pod opieką naszych nauczycieli wyjechali tak jak co roku do Małego Cichego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2019 r.
„Tradycja i kultura przy świątecznym stole”
 
19 grudnia 2019 roku klasy: Ia, IIIa i Vb wzięły udział w przedświątecznym spotkaniu pod hasłem „Tradycja i kultura przy świątecznym stole”. Pogadankę i prezentację połączoną z ćwiczeniami praktycznymi przygotowały: p. Marzena Plewa i p. Dorota Zwolan w ramach zadań Zespołu do spraw estetyki i wychowania zdrowotnego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2019 r.
I Międzyprzedszkolny oraz Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
 
Święta Bożego Narodzenia nie tylko czuć już w powietrzu, ale przede wszystkim je słychać. Kolędy i pastorałki w wykonaniu zaproszonych przeuroczych przedszkolaków oraz naszych, wspaniale uzdolnionych uczniów klas I-III rozbrzmiały 19 grudnia 2019 r. i w naszej szkole! Wszyscy uczestnicy wzięli udział w przeglądzie w dwóch kategoriach – Soliści oraz Zespoły.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2019 r.
Świąteczne stroiki
 
Dnia 19 grudnia 2019r w ramach projektu „Poznajemy zawody rodziców” w klasie IIa wych. Joanna Libiszewska, odbyło się spotkanie z panią Jadwigą Karczmarczyk, z zawodu florystyką, mamą Daniela oraz z panią Anną Ożóg, mamą Oli, która interesuje się nowinkami plastyczno-technicznymi, a z wykształcenia jest chemikiem.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2019 r.
Kiermasz bożonarodzeniowy Caritas
 
W dniach 18-19.12.2019 w naszej szkole odbył się Ciasteczkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez członków Szkolnego Koła Caritas. Wolontariusze bardzo aktywnie włączyli się w akcję poprzez przygotowanie bardzo dużej ilości smakołyków, które miały szansę umilić uczniom oraz pracownikom szkoły przedświąteczny czas.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 grudnia 2019 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - podsumowanie
 
W środę 18 grudnia w sali konferencyjnej Areny Lublin odbyło się podsumowanie Amatorskiej Ligi Lublin w dyscyplinie szachy. Najlepszym zawodnikiem w kategorii Młodych Talentów okazał się Wiktor Kiełbiński (8b), który środowego wieczora za I MIEJSCE w lidze odebrał pamiątkowy puchar oraz nagrodę.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 grudnia 2019 r.
Betlejemskie Światło Pokoju 2019
 
Dokładnie od 33 lat Betlejemskie Światełko Pokoju przywożone jest przed świętami Bożego Narodzenia z Groty Narodzenia z Betlejem do Europy przez skautów austriackich i przekazywane do innych państw. Do Polski trafia od skautów słowackich i wędruje po całym kraju. W tym roku hasło przewodnie tej wędrówki to „ŚWIATŁO, KTÓRE DAJE MOC”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 grudnia 2019 r.
Świąteczne warsztaty z rodzicami w kl. II c
 
Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w klasie IIc. W środę 18.12. 2019 r. zorganizowane zostały warsztaty artystyczne dla rodziców i ich dzieci. Celem tych warsztatów było pobudzenie wyobraźni i inwencji twórczej w czasie dekorowania pierników, wzmocnienie więzi rodzinnych, budzenie aktywności rodziców oraz integracja grupy podczas wspólnych zajęć artystycznych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 grudnia 2019 r.
"Mikołaj na Szóstkę 13" - sportowe turnieje mikołajkowe
 
Od 6 do 17 grudnia 2019 roku Uczniowski Klub Sportowy „Lider” zorganizował trzynastą edycję mikołajkową pod tytułem ”Mikołaj na szóstkę 13”. W tym roku dzieci wzięły udział w czterech turniejach: piłki nożnej klas I-III i IV-VI, koszykówki klas VII-VIII oraz szachowym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 grudnia 2019 r.
Zamojska Szkolna Liga Szachowa - turniej II
 
17 grudnia w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się II turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. W zawodach wystartowało 7 drużyn: Szkoła Społeczna Zamość, MDK Zamość, III LO Zamość (2 zespoły), ZSP5 Zamość (2 zespoły), SP6 Zamość. W klasyfikacji końcowej drugiego turnieju zespół SP6 Zamość wywalczył IV miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 grudnia 2019 r.
„Kolory Niepodległości”
 
W dniu 16 grudnia 2019r w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące konkurs historyczny "Wolna - Niepodległa" oraz plastyczny "Kolory Niepodległości". W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu plastycznego "Kolory Niepodległości" adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz laureaci konkursu historycznego "Wolna – Niepodległa".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 grudnia 2019 r.
Zamość Basket Cup 2019
 
W dniu 16 grudnia 2019 r. w hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Zamość Basket Cup 2019 r. – Turniej o Puchar Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Wzięli w nim udział uczniowie zamojskich szkół podstawowych urodzeni w 2007 r. i młodsi.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 grudnia 2019 r.
Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Szachowy - XI Memoriał M. Łobejko
Wiktor Kiełbiński - III miejsce w kategorii do lat 14
 
15 grudnia w Lublinie odbył się Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Szachowy do 12,14,16,18,OPEN - XI Memoriał Marka Łobejko. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. W turnieju wystartowało 88 zawodników w turnieju OPEN oraz 45 w turnieju do lat 10. Wiktor Kiełbiński wywalczył III miejsce w kategorii do lat 14.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 grudnia 2019 r.
III MIEJSCE - Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach
 
13 grudnia 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim w Starostwie Powiatowym odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 15 najlepszych szkół województwa lubelskiego. Zawodnicy SP6 zaprezentowali się bardzo dobrze. Po zaciętej rywalizacji szachiści "szóstki" wywalczyli brązowy medal Igrzysk Wojewódzkich!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 grudnia 2019 r.
"Bezpieczna zima z WOPR Zamość"
 
W dniu 13 grudnia 2019 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej dla klas I – VIII odbyło się spotkanie z ratownikami Rejonowego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Zamościu Panem Marcinem Sztejmerem i Panem Sylwestrem Tyrką. Spotkanie z ratownikami pn. "Bezpieczna zima z WOPR Zamość"  miało na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważne jest, by zimą nie być lekkomyślnym i nie wchodzić na zamarznięte akweny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2019 r.
Rękodzieło w klasie 3c
 
Dnia 12 grudnia 2019r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Ciszewską uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Tym razem mieliśmy możliwość poznania pracy mamy Kacpra, która zajmuje się rękodziełem-wyrobem stworzonym w sposób nieprzemysłowy, czyli bez użycia maszyn.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2019 r.
Czerwona czapeczka i zły wilk- o bezpieczeństwie w internecie
 
12 grudnia 2019 r. uczniowie klasy V D, którzy biorą udział w zajęciach koła teatralnego, przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przedstawienie pt. "Czerwona czapeczka". Inscenizacja miała za zadanie przestrzec przed nieostrożnym korzystaniem z internetu, a zwłaszcza przed ujawnianiem swoich danych w sieci oraz poruszyć problem zanieczyszczania środowiska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2019 r.
Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci
 
12 grudnia 2019 r. odbyło się trzecie spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem uczniowie swoją uwagę skupili na trudnym temacie, jakim jest strata kogoś bliskiego, tęsknota i umieranie. Pomocą w rozważaniach było opowiadanie z książki Elżbiety Zubrzyckiej „Motylek dla dzieci”, w którym ukazany został smutek dziecka z powodu kolorowego motyla.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 grudnia 2019 r.
Spotkanie z Leśniczym
 
12 grudnia 2019r. naszą szkołę odwiedził Leśniczy – Pan Andrzej Borowiec (Nadleśnictwo Zwierzyniec) Na początku spotkania pan Leśniczy zaprezentował uczniom swój mundur. Następnie opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nich zwierzętach. Podkreślił, że każdy człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2019 r.
Spektakl profilaktyczny - „Czy naprawdę warto?”
 
11 grudnia 2019 roku uczniowie z klas starszych naszej szkoły wystawili spektakl profilaktyczny, pt. „ Czy naprawdę warto?” przygotowany w ramach konferencji, pt. „ Akademia bezpieczeństwa i profilaktyki”. Pani Renata Sobczyńska przygotowała ze swoimi uczniami scenkę dotyczącą szkodliwości palenia nikotyny, pani Joanna Stefanowska opracowała scenariusz o alkoholu, a pani Edyta Gomułka o narkotykach i dopalaczach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2019 r.
Ogólnopolski Konkurs Szachowy - SzachMaks II z sukcesami!
 
W 10 października 2019 roku odbyła się druga edycja internetowego konkursu szachowego dla szkół pod nazwą SzachMaks II. Z zadaniami konkursowymi bardzo dobrze poradzili sobie nasi szkolni szachiści. Wiktor Kiełbiński w swojej kategorii wiekowej wywalczył I miejsce w województwie, Michał Sałapat zajął III miejsce, natomiast Borys Artymiak zajął V miejsce w województwie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2019 r.
Energooszczędni w SP6 Zamość
 
W dniu 11 grudnia 2019 r. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z doradcą energetycznym panią Ewą Kłyż oraz inżynierem panem Jerzym Szymańskim przedstawicielami firmy Veolia przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość reprezentowanym przez panią inspektor Katarzynę Fornal - Urbańczyk. Spotkanie jest kontynuacją działań prowadzonych w ramach realizacji międzynarodowego projektu ekologicznego BEACON.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2019 r.
Spotkanie z policjantem
 
W ramach cyklu ,,Akademia bezpieczeństwa” dnia11.12.2019 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. ,,Czy naprawdę warto?” mówiący o zagrożeniach związanych z używaniem używek. Uzupełnieniem wiedzy były spotkania z uczniami klas ósmych z aspirantem Dariuszem Korupatnickim z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 grudnia 2019 r.
XI Indywidualne Mistrzostwa SP6 w Szachach
 
11 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach . Do zawodów zgłosiło się 18 zawodników. Grano turniej OPEN z klasyfikacją w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe medale za miejsca I-VIII.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 grudnia 2019 r.
Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego
 
Dnia 10 grudnia 2019r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów programu: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020”. Z naszej szkoły zaszczytne miano stypendystów (spośród 101 wyróżnionych uczniów szkół podstawowych) uzyskały Marta Grajeta z klasy VIIIa oraz Wiktoria Sitarz – klasa VIIa.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 grudnia 2019 r.
KONFERENCJA „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA I PROFILAKTYKI”
 
10 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyła się konferencja, pt. „ Akademia bezpieczeństwa i profilaktyki”, która była wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Adresowana była ona do uczniów klas ósmych oraz nauczycieli szkół podstawowych z terenu powiatu zamojskiego i miasta Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 grudnia 2019 r.
Program Domowych Detektywów
 
Od września do grudnia 2019 roku w klasach IV, w ramach szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego został zrealizowany w naszej szkole cykl zajęć „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”. Treści programu oraz sposób jego realizacji oparty był na aktualnej wiedzy o czynnikach chroniących i czynnikach ryzyka dotyczących picia alkoholu przez dzieci i młodzież.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2019 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - V turniej (finał)
 
7 grudnia odbył się V (finałowy) turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Zwycięzcą cyklu turnieju Młodych Talentów bezapelacyjnie został - Wiktor Kiełbiński wygrywając cztery z pięciu turniejów!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 grudnia 2019 r.
Tak. Pomagam. Zbiórka żywności Caritas.
 
W dniach 6-7.12.2019 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak. Pomagam.” Zbieraliśmy żywność o długim terminie przydatności w sklepie sieci Biedronka przy ulicy Wyszyńskiego. Duża grupa wolontariuszy bardzo chętnie uczestniczyła w akcji pod opieką naszych nauczycieli.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2019 r.
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!
 
W dniach 25.11.2019 r. – 06.12.2019 r. uczniowie klasy V „d” wraz z wychowawczynią panią Moniką Sawicką oraz panią Eweliną Sienicką, zorganizowali już po raz piąty akcję świąteczną pod nazwą: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszej szkoły mogły podzielić się słodyczami z pacjentami Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 grudnia 2019 r.
Poznajemy zawody rodziców
 
Dnia 6 grudnia 2019r w ramach „Programu Prozdrowotnego” w klasie IIa wych. Joanna Libiszewska, odbyło się spotkanie z panią stomatolog Anną Kowalczuk - Martyną, mamą Natalki. Pani stomatolog pokazała uczniom budowę i wygląd zębów oraz prawidłowy sposób ich szczotkowania. Zachęcała do systematycznych kontroli uzębienia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2019 r.
Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach w naszej szkole
 
5 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 18 szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Nasza drużyna w klasyfikacji końcowej zajęła bardzo dobre V miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2019 r.
Dzień Wolontariusza na sportowo
 
5.12.2019 sześciu wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką p. Grażyną Orszewską wzięło udział w uroczystych obchodach Dnia Wolontariusza. Zaproszonych zostało 500 wolontariuszy z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Ogólnie jest nas dwa i pół tysiąca.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 grudnia 2019 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA SZS W PŁYWANIU
 
W środę, 4 grudnia 2019roku na basenie ARENA w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. W Igrzyskach startowali zawodnicy ze 114 szkół podstawowych i średnich województwa lubelskiego. Każdy start zawodników na igrzyskach wojewódzkich to są cenne punkty dla naszej szkoły w rywalizacji sportowej szkół.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 grudnia 2019 r.
"Jesienny Konkurs Recytatorski"
 
Konkurs recytatorski został zorganizowany dla uczniów, którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia do świetlicy szkolnej. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno polskiej poezji, szczególnie o tematyce dziecięcej. Dnia 27 listopada 2019r. W świetlicy szkolnej jury w składzie: p. Dorota Zwolan, p. Ewelina Sienicka i p. Magdalena Pyrczuk wysłuchały i oceniły występy wszystkich uczestników konkursu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 grudnia 2019 r.
VII Puchar św. Mikołaja w Karate - 12 medali naszych uczniów
 
1 grudnia 2019 roku w Hali Tenisowej odbył się VII Puchar św. Mikołaja w Karate Tradycyjnym zorganizowany przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z pięciu klubów karate z Zamościa, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego oraz Ryk. Turniej otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Pan Piotr Zając oraz Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 listopada 2019 r.
Noc w szkole
 
Długo uczniowie klas V a, V b, V d i V e będą wspominać swoją pierwszą noc spędzoną w szkole. Celem nocowania było lepsze poznanie wychowanków, integracja, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca oraz konstruktywne działanie wszystkich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 listopada 2019 r.
Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej
 
W czwartek (28.11.2019) i piątek (29.11.2019) w bibliotece szkolnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- najmłodsi uczniowie naszej szkoły oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie w szkolnym życiu pierwszoklasistów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 listopada 2019 r.
„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”
 
Dnia 28 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, który był prowadzony w naszej szkole w ramach zajęć świetlicowych od października do listopada bieżącego roku. Inicjatorem i koordynatorem programu jest pani Ewelina Sienicka. Program został przygotowany z myślą o uczniach klas młodszych szkoły podstawowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 listopada 2019 r.
Sukcesy naszych uczniów w „Grze o zielony Zamość”
 
W dniu 27 listopada 2019 r. w Sali Consulatus w zamojskim Ratuszu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego z inicjatywy Fundacji Veolia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa w ramach programu „Miejskie Klimaty”, oraz „Gry o zielony Zamość”, której głównym celem jest przygotowanie miasta i jego mieszkańców na zachodzące zmiany klimatyczne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 listopada 2019 r.
Poznajemy kraje Unii Europejskiej - Holandia
 
W ramach projektu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej” w dniu 27 listopada 2019r klasa IIa wych. Joanna Libiszewska, zaprosiła uczniów z klasy Ib i IIIc na przedstawienie, którego celem było zaprezentowanie i przybliżenie kraju, jakim jest Holandia. Mali artyści w sposób ciekawy połączyli historię ze współczesnością. Pomysłowe rekwizyty pomogły wszystkim poczuć się, jakbyśmy byli w Holandii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 listopada 2019 r.
Trzecioklasiści z wizytą w sądzie
 
W dniach 26 listopada klasa 3 c z wychowawcą panią Elżbietą Ciszewską i 29 listopada klasy 3 a i 3 b wraz ze swoimi wychowawcami panią Anną Kogut i panią Joanną Wcisło odwiedziły Sąd Rejonowy w Zamościu. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Podczas wizyty w sądzie uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej instytucji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 listopada 2019 r.
Maja Ciemięga i Gabriela Kania - wyróżnienia w konkursie „Przygody superbohatera Pana Zdrówko”
 
W dniu 26 listopada 2019 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie wyników Wojewódzkiego Konkursu na komiks pt. „Przygody superbohatera Pana Zdrówko”. Tematem konkursu było podniesienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 listopada 2019 r.
Zamojska Szkolna Liga Szachowa 2019/2020 - III miejsce
 
26 listopada w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się I turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację zespół UKS Lider zajmując III miejsce w klasyfikacji końcowej pierwszego turnieju.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2019 r.
Sukces Dominiki i Marcina w regionalnym konkursie czytelniczym
 
W poniedziałek, 25.11.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się finał regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…?” dla uczniów klas IV-VI. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział 43 uczniów z 21 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2019 r.
KONKURS „ZAMOJSKA JESIEŃ”
 
Dnia 25 listopada w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Zamojska jesień”. Uczniowie klas I-III wykazali się nie lada zdolnościami plastycznymi ale również i wiadomościami o zabytkach naszego miasta. Komisja miała trudności z wyborem najładniejszej pracy gdyż naprawdę wiele prac było wykonanych pięknie. Uczniowie różnymi technikami plastycznymi wykonywali rysunki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 listopada 2019 r.
VI Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Lub.
 
W niedzielę 24 listopada odbył się turniej szachowy w Podhorcach k/Tomaszowa Lubelskiego. W VI Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Lub. - II Memoriał Szachowy im. Marka Ciska wystartowało 48 zawodników w zawodach open i młodzików. W openie udział wzięli: Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 listopada 2019 r.
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza
 
23 listopada w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 114 zawodników, w tym: Borys Artymiak (8a), Michał Sałapat (8a), Wiktor Kiełbiński (8b), Lena Gałan (7c), Aleksander Pańczyk (6a), Michał Szajewski (5a), Marcin Kowalczuk (5e), Katarzyna Wasińczuk (4b), Oskar Bednarski (3a), Mateusz Kowalczuk (2b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 listopada 2019 r.
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego Miasta Zamość 2018/2019 - SP6 na III miejscu
 
W piątek, 22 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego zamojskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Organizatorem uroczystości był wiceprezes Lubelskiego SZS – Jerzy Prokop. Współzawodnictwo sportowe zamojskich szkół zorganizowane było dla wszystkich kategorii typu szkół funkcjonujących na terenie miasta Zamościa.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 listopada 2019 r.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W Bajkowej Krainie Brzechwy”
 
22 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły Hanna Stefańczyk z klasy 1a, Franciszek Łącz z klasy 1a i Natalia Kwika z klasy 1b wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W Bajkowej Krainie Brzechwy” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2019 r.
Współpraca na rzecz klimatu – „Schwäbisch – Hall – SP 6 Zamość”
 
W dniu 21 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu zorganizowane zostało spotkanie w ramach realizacji przez miasto Zamość i szkoły partnerskie międzynarodowego projektu ekologicznego BEACON. Celem projektu jest wymiana doświadczeń z zakresu edukacji ekologicznej na rzecz ochrony klimatu pomiędzy miastami w Polsce a wybranymi krajami Europy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2019 r.
Plastyczna podróż do Pacanowa
 
21 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Dwie uczennice naszej szkoły zainspirował literacki bohater – Koziołek Matołek. Klaudia Chlebańska z klasy III b przedstawiła Koziołka Matołka, który w podróż do Pacanowa wybrał się na rolkach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 listopada 2019 r.
I MIEJSCE SP6 w Szachach i awans na Igrzyska Wojewódzkie
 
20 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzysk Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych: SP6 Zamość, SP2 Zamość, SP7 Zamość, I Społeczna SP Zamość oraz SP Suchowola. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 5 grudnia w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 listopada 2019 r.
X Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego
 
MKS Padwa po raz kolejny była organizatorem Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego, który w rym roku zgromadził na miejskiej hali OSiR blisko 400 uczestników. Wydarzenie miało miejsce 20 listopada, a wzięli w nim udział nie tylko przedstawiciele szkół z miasta Zamościa oraz powiatu zamojskiego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 listopada 2019 r.
X Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego - pływanie
 
We wtorek, 19 listopada 2019 na krytej pływalni odbyły się zawody X Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego, w którym uczestniczyli uczniowie z polskimi korzeniami z miast na Ukrainie: z Równego, Mościsk i Łucka, oraz uczniowie naszej szkoły z klas I - VII. Zawody te miały charakter rekreacyjno-sportowy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 listopada 2019 r.
„Kolorowa gimnastyka” - na start!
 
18 listopada 2019 roku wystartowała sportowa akcja „Kolorowa gimnastyka”, która będzie trwać przez cały rok szkolny, obejmując 4 etapy – 4 pory roku. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, którzy ubrani w stroje w barwach jesieni uczestniczyli w „Jesiennej gimnastyce”. Zestaw ćwiczeń przy muzyce przygotowały uczennice z klasy VIb i VId pod kierunkiem p. Anny Rut.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 listopada 2019 r.
MEDALE na Otwartych Mistrzostwa LZS w Szachach na rok 2019
 
16 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem koło Zamościa odbyły się Otwarte Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2019, w których wystartowało 58 zawodników z Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zdobywając cztery medale: dwa złote i dwa srebrne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2019 r.
Wyróżnienie dla Magdaleny Ciszewskiej i Kamili Chmiel
 
14 listopada 2019 r. uczennice naszej szkoły Magdalena Ciszewska z klasy V D i Kamila Chmiel z klasy VIII B wzięły udział w 23. Jesiennym Konkursie Recytatorskim, który miał miejsce w Zamojskim Domu Kultury. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach” .
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 listopada 2019 r.
REJONOWE IGRZYSKA SZS W PŁYWANIU
 
W środę, 13 listopada 2019 roku na zamojskiej pływalni odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej SZS w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych w sztafetach oraz w kategoriach indywidualnych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2019 r.
„Drogi do Niepodległości” na Sesji Rady Miasta Zamość
 
11 listopada 1918 roku to wyjątkowa data w dziejach Europy i Polski. Właśnie w tym dniu zakończyła się I wojna światowa, a nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sali ,,Consulatus” zamojskiego Ratusza odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 listopada 2019 r.
OBCHODY 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 
W poniedziałek 11 listopada 2019 r. w naszym mieście odbyły się uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania niepodległości. O godz. 15.00 w kościele pw. Św. Jana Bożego została odprawiona Msza Św. w intencji ojczyzny. Po złożeniu kwiatów przez Prezydenta Miasta oraz Dowódcę Garnizonu Zamość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszył Zamojski Marsz Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2019 r.
XI PATRIOTYCZNY RAJD NOCNY
 
10 listopada 2019 roku 17 harcerek z 57 Zamojskiej Drużyny Harcerskiej im. Stefana Milera „Orlęta” działającej w naszej szkole, wraz ze swoją drużynową, wyruszyły około godz. 17-tej, na Patriotyczny Rajd Nocny, aby w ten sposób uczcić 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2019 r.
II ŚWIATOWE MISTRZOSTWA KARATE TRADYCYJNEGO DLA DZIECI
 
WORLD CHILDREN TRADITIONAL KARATE CHAMPIONSHIP 2019 dla dzieci, kadetów i juniorów, odbyły się w dniach 9-10 listopada 2019 r. w Brnie. Duży sukces osiągnęli Barbara Kawalec (3a) i Michał Kowalski (3a) zajmując III miejsce i brązowy medal w konkurencji en-bu oraz indywidualnie Michał Kowalski (3a), który zdobył także brązowy medal za III miejsce w konkurencji kumite.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2019 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie - IV turniej
 
10 listopada odbył się IV turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b), Szymon Skorupski (5e) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Bardzo dobrze spisał się Wiktor Kiełbiński, który w IV turnieju wywalczył I miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 listopada 2019 r.
Święto Niepodległości
 
Od lat tradycyjnie zbieramy się, aby uczcić Dzień Niepodległości, składając hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. Były to setki tysięcy bojowników reprezentujących wiele pokoleń. Szli w bój, aby spełnić swój najwyższy patriotyczny obowiązek. Ofiarą krwi naprawiali niegodziwość i błędy tych, którzy posiadaną niepodległość utracili, zaprzedali w imię swych osobistych interesów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 listopada 2019 r.
Święto Niepodległości na sportowo
 
Blisko 400 uczniów zamojskich i okolicznych szkół wzięło udział w otwartych biegach ulicznych organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie miało miejsce 8 listopada na Rynku Wielkim. Głównym celem zmagań było uczczenie 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 listopada 2019 r.
Międzyszkolny TSzach „Patriotyzm przez szachy – Zamość 2019”
 
8 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu „Patriotyzm przez szachy – Zamość 2019” z okazji obchodów Święta Niepodległości. W zawodach wzięło udział 43 szachistów, w tym liczna grupa zawodników Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu i UKS Lider Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 listopada 2019 r.
„Dar Serca dla Ukrainy”
 
Szkolne Koło Caritas po raz trzeci przystąpiło do akcji Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej „Dar Serca dla Ukrainy”. Przez cały październik zbieraliśmy w szkole artykuły chemiczne, które w ostatni dzień miesiąca zostały odebrane przez pracowników Caritas.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 listopada 2019 r.
UCZNIOWIE Z „SZÓSTKI” POTRAFIĄ GRAĆ W BADMINTONA
 
W czwartek, 7 listopada 2019 r. uczniowie ,,Szóstki” uczestniczyli w 1/2 etapie wojewódzkich zawodach Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie. Mieli możliwość sprawdzenia swych umiejętności sportowych w rywalizacji sportowej z kolegami z innych szkół podstawowych . Gospodarzem tej imprezy sportowej była Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 listopada 2019 r.
Sukcesy naszych uczniów
 
Dnia 7 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbył się XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: plastycznej i literackiej, a jego głównym założeniem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 listopada 2019 r.
Spotkanie z poetką Marią Duławską
 
Dnia 6 listopada 2019 r. w świetlicy naszej szkoły gościliśmy zamojską poetkę, autorkę wielu książek dla dzieci - panią Marię Duławską. Pani Maria opowiedziała dzieciom o tym jak została poetką, kiedy napisała swój pierwszy wiersz, skąd czerpie inspiracje do pisania i jeszcze wiele innych ciekawostek na temat swojej twórczości literackiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 listopada 2019 r.
PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH 3A I 3C
 
5 listopada uczniowie z klasy 3a i klasy 3c wraz ze swoimi wychowawczyniami – Anną Kogut i Elżbietą Ciszewską spotkali się na wspólnych zajęciach w ramach edukacji polonistyczno-społecznej. Dzieci zaprezentowały efekty swojej pracy związanej z poszukiwaniem materiałów dotyczących wybranych przez siebie pisarzy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 listopada 2019 r.
Wizyta w przedszkolu
 
Dnia 04 listopada 2019 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią – panią Agnieszką Wojciechowską gościli w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Zamościu. Dzieci obejrzały przedstawienie pod tytułem „Dzień Niepodległości” w wykonaniu przedszkolaków uczęszczających na koło recytatorskie „Zabawy z poezją”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 października 2019 r.
Młodzież z Mołdawii w naszej szkole
 
W dniu 31 października nasza szkoła miała zaszczyt gościć grupę polonijną z Mołdawii, ze Styrcza. Byli to członkowie zespołu taneczno-wokalnego „Styrczańskie dzwoneczki”. Grupa została zaproszona przez Fundację „ Polakom na Wschodzie” i gościła w Polsce kilka dni, odwiedzając między innymi Zamość. Koordynatorem wyjazdu ze strony mołdawskiej była pani Lidia Górska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 października 2019 r.
„Jesienna lekcja w Ogrodzie Zoologicznym”
 
W czwartek 31.10.2019 r. uczniowie klasy 5A oraz 5D wraz z p. Alicją Tarnowską i p. Moniką Sawicką wzięli udział w nietypowej lekcji biologii w zoo, w ramach jesiennej akcji edukacyjnej „Oto sowa mądra głowa – nocni mieszkańcy zamojskiego zoo”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie poznali gatunki zwierząt prowadzących nocny tryb życia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 października 2019 r.
Klasy trzecie w bajkowym świecie……
 
Dnia 29 października 2019 roku klasa 3a i 3c pod opieką pani Anny Kogut, pani Elżbiety Ciszewskiej i pani Marzeny Plewy wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 8.00 w słoneczny poranek. Około godziny 12.00 dotarliśmy do Nowej Dęby. Udaliśmy się do muzeum państwa Bilińskich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 października 2019 r.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
 
28.10.2019 r. osiemnaścioro uczniów z klas 2 i 3 stanęło w szranki o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej części zadaniem uczestników było zaprezentowanie przygotowanego przez siebie fragmentu ulubionej książki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 października 2019 r.
Jak zapobiegać zmianom klimatu?
 
W poniedziałek 28 października 2019r. uczniowie klasy VI b i V b w ramach zajęć biologii uczestniczyli w prelekcjach  z zakresu edukacji ekologicznej prowadzonej przez panią Małgorzatę Grabek pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Zamościu. Celem zajęć było omówienie zagadnień związanych z ochroną klimatu takich jak: „Odnawialne źródła energii” oraz „Rady na odpady”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 października 2019 r.
Razem na szlaku – 50 Rajd „Pieczony Ziemniak”
 
W sobotę 26 października 2019 r. uczniowie klasy: V a oraz VI c wraz z p. Alicją Tarnowską i p. Katarzyną Adamczuk uczestniczyli w trzecim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym, organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Tym razem wędrowaliśmy po Roztoczu Środkowym na terenie Gminy Krasnobród. Trasa rozpoczęła się w miejscowości Szur.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2019 r.
Rotunda-uczczenie pamięci poległych
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień ale są też i inne - pełne zadumy i refleksji, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy i... odchodzimy. Jesienne szare dni sprzyjają rozmyślaniu o sensie życia i jego przemijaniu. Polskie cmentarze, przydrożne krzyże i pamiątkowe tablice są źródłem historycznym do poznania dziejów naszej Ojczyzny.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 października 2019 r.
Aleksandra Cichosz - II nagroda w Konkursie Plastycznym
 
W dniu 25 października 2019 r. w MDK w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, bajki, bajeczki…”. W konkursie wzięło udział 179 wychowanków placówek wychowania pozaszkolnego, reprezentujących 14 instytucji z całego kraju. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Cichosz z klasy V a znalazła się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 października 2019 r.
MIEJSKIE IGRZYSKA SZS DZIECI I MŁODZIEŻY W PŁYWANIU
 
W środę, 23 października 2019 r. na krytej pływalni, uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu: sztafety oraz indywidualnie w stylach: klasycznym, motylkowym i dowolnym. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi w kategorii dzieci oraz roczniki 2005 i 2006, czyli młodzież.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

22 października 2019 r.
WIZYTA W FABRYCE BOMBEK
 
Dnia 22 października klasa III b pod opieką wychowawczyni Joanny Wcisło i pani Eweliny Sienickiej wyruszyła w piękną podróż. Mianowicie dużo wcześniej uczniowie rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziliśmy Fabrykę Bombek w Nowej Dębie. Najpierw pani przewodnik opowiedziała nam historię powstania fabryki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 października 2019 r.
Jesienny spacer
 
W poniedziałek, 21października 2019 roku, uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą Czajkowską, wybrali się na jesienny spacer. Zwiedzali Stare Miasto. Następnie spacerkiem przeszli do parku, tam podziwiali przyrodę w jesiennej szacie. Dzieci zbierały ”dary jesieni” - kasztany i kolorowe liście, które później wykorzystają na zajęciach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 października 2019 r.
Pasowania na "Świetliczaka"
 
W dniu 21 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „ Świetliczaka ”. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie z pierwszych klas, którzy systematycznie uczęszczają na świetlicę szkolną i biorą aktywny udział w zajęciach świetlicowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 października 2019 r.
I m. Wiktora Kiełbińskiego w Amatorskiej Lidze Szachowej w Lublinie
 
20 października odbył się III turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Jak zwykle świetnie spisał się Wiktor Kiełbiński, który w III turnieju wywalczył I miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 października 2019 r.
Fantowa loteria misyjna
 
W dn. 20.10.2019r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pomagali w przeprowadzeniu fantowej loterii misyjnej organizowanej przy kościele Św. Krzyża w Zamościu, na którą fanty zbierane były również w naszej szkole od początku października. W ten sposób włączyliśmy się do projektu misyjnego „Budowa mostu solidarności ze wspólnotą parafii pw. Św. Męczenników z Ugandy w Malanje w Angoli”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 października 2019 r.
Paintball wolontariuszy Caritas
 
Dnia 19 października grupa wolontariuszy Caritas z zamojskich szkół wybrała się do Szewni Dolnej by sprawdzić swoją sprawność i refleks podczas rozgrywek paintballowych. Najaktywniejsi członkowie Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych formach rozgrywek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 października 2019 r.
ZLOT DRUŻYN HUFCA
 
W dniach 18-19 października 2019 roku drużyny harcerskie Hufca ZHP Zamość spotkały się na zlocie w Szczebrzeszynie. Zlot taki odbywa się raz w roku i ma na celu integracje drużyn harcerskich, starszoharcerskich, wędrowniczych i gromad zuchowych. 57 Zamojska Drużyna Harcerska im. Stefana Milera „Orlęta”, działająca w naszej szkole, również uczestniczyła w tym wydarzeniu razem ze swoją drużynową.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 października 2019 r.
NAUCZYCIELE "SZÓSTKI" NAGRODZENI
 
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten jest nazywany Dniem Nauczyciela.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 października 2019 r.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
 
W czwartek, 17 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców, dziadków, bliskich oraz wychowawczyń. Klasy I a – Pani Agnieszki Wojciechowskiej i klasy I b – Pani Renaty Czajkowskiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 października 2019 r.
Spotkanie z pisarzem Arturem Jasińskim
 
16 października 2019 r. uczniowie z klas 2c i 3a wraz wychowawcami p. Małgorzatą Czajkowską i p. Anną Kogut udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu na spotkanie z pisarzem pochodzącym z naszego regionu. Artur Jasiński pochodzi ze Świdnika. Na co dzień zajmuje się muzyką. Jest perkusistą zespołu „DrGree” oraz autorem książki „Baśń o dębowym sercu”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 października 2019 r.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA MIASTA ZAMOŚCIA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV-VI
 
Dnia 15 października 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamościa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców klasy IV-VI . W zawodach naszą szkołę reprezentowali: Magryta Michał, Mulawa Aleksandra, Pańczyk Aleksander, Rycyk Aleksandra, Socha Jan.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 października 2019 r.
Światowy Dzień Mycia Rąk
 
15 października 2019r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, który został ustanowiony w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia rozpoczęła się w szkole akcja przygotowana i przeprowadzona prze grupę nauczycieli z Zespołu do spraw estetyki i wychowania zdrowotnego w składzie: p. Marzena Plewa, p. Marzena Duda, p. Dorota Zwolan.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2019 r.
Wycieczka do Parku Rekreacji „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim
 
W dniu 10. 10. 2019 r. uczniowie klas V b, c, d, e wzięli udział w wycieczce do Parku Rekreacji „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim.   Opiekę nad piątoklasistami sprawowali wychowawcy: E. Bałuta, p. M. Duda, p. M. Sawicka i p. R. Sobczyńska. Wyjazd miał na celu prezentację różnych rodzajów źródeł oraz sposobów wykorzystania energii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 października 2019 r.
Obchody Europejskich Dni Programu Erasmus+ w SP10
 
W czwartek, 10 października 2019r. uczennice VII klas naszej szkoły oraz harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera „Orlęta”, z klasy IVa uczestniczyli w obchodach Europejskich Dni Programu Erasmus + zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega udział w programie, obejrzeli prezentacje multimedialne przedstawiające m.in. wizyty w partnerskich szkołach.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 października 2019 r.
Pamiętamy
 
Powstanie Warszawskie to największy militarny zryw w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, warszawiacy chwycili za broń. Bronili się zaciekle i bohatersko, mimo iż brakowało im amunicji, wody, żywności oraz lekarstw. Nierówna walka trwała 63 dni.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 października 2019 r.
Zajęcia na basenie
 
Uczniowie klasy IIa i IIb z naszej szkoły realizują Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” - 2019 organizowanym przez OSIR w Zamościu. Dzieci z „szóstki” z ogromną radością i zaangażowaniem pod czujnym okiem instruktorów biorą udział w lekcjach nauki pływania. Pływanie jest formą aktywności ruchowej, która wpływa korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 października 2019 r.
Kolorowe laboratorium - MiniLAB w szkole
 
8 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach chemicznych prezentujących najciekawsze eksperymenty przeprowadzone przez „szalonych naukowców” z Pracowni MiniLAB, którzy tłumacząc zachodzące zjawiska przenieśli szkolnych odbiorów w tajemniczy świat chemii.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 października 2019 r.
"Szach Królowi - zostań Mistrzem" - Turnieje na II i III kategorię
 
W sobotę i niedzielę (5-6 października) odbyły się w Lublinie turnieje szachowe na drugą i trzecią kategorię szachową z cyklu"Szach Królowi - zostań Mistrzem". W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Wiktor Kiełbiński (8b), Borys Artymiak (8a) oraz Szymon Skorupski (5e) .
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 października 2019 r.
Jesienna wędrówka - 50 Rajd „Rydz na Patelni”
 
W sobotę 5 października 2019 r. uczniowie klas: V a ,V b, V c oraz VI b wraz z p. Alicją Tarnowską oraz rodzicem, panem Krzysztofem Kuczaj wzięli udział w kolejnym rajdzie pieszym, organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu, tym razem celem wędrówki była polana w miejscowości Długi Kąt.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

4 października 2019 r.
„Dzień edukacji ekologicznej na Rynku Wielkim w Zamościu”
 
Zamiłowanie do przyrody i łowów, odpoczynek na łonie natury i życie zgodne z jej prawami od wieków łączyła ludzi oraz pokolenia. 4 października 2019r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się obchody święta myśliwych z całej Polski - „Hubertus Ogólnopolski”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 września 2019 r.
SUKCESY UCZNIÓW W ,,CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH”
 
W poniedziałek , 30 września 2019 r. na miejskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się kolejna edycja zawodów lekkoatletycznych będących Mistrzostwami Szkół Podstawowych Miasta Zamościa i Powiatu Zamojskiego organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

30 września 2019 r.
Wycieczka klas II do „Zajazdu Gajówka”
 
30 września 2019 r. uczniowie klasy II a, II b, II c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Zajazdu „Gajówka” w Wywłoczce k. Panasówki. Jest to duży kompleks w otoczeniu roztoczańskich pól i lasów, w którym żyją egzotyczne i krajowe zwierzęta: strusie, lamy, daniele, muflony, antylopy Eland, antylopy Kobliczi, owce, kozy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

29 września 2019 r.
Amatorska Liga Szachowa w Lublinie
I i II miejsce Wiktora Kiełbińskiego w turnieju Młodych Talentów
 
29 września odbył się II turniej Amatorskiej Ligi Szachowej w Lublinie. W zawodach uczestniczył Wiktor Kiełbiński (8b) oraz Dominik Pańko reprezentujący UKS Lider Zamość. Dominik grał w turnieju OPEN, natomiast Wiktor w turnieju Młodych Talentów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 września 2019 r.
DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
 
27 września 2019r. w naszym mieście odbyły się zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Parafię Katedralną Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, 2. Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Urząd Miasta Zamość uroczyste obchody 80. Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2019 r.
Laureatka Dyktanda Szymanowiczowskiego
 
W czwartek, 26 września 2019 r. w Pałacu Zamoyskich, obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbyło się ,,Dyktando Szymonowiczowskie". Wydarzenie współgrało z imprezą stworzoną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, która nosiła nazwę ,,Reminiscencje Szymonowiczowskie".
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 września 2019 r.
SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM
 
Dnia 26.09.2019r klasa III b wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Wcisło wybrała się do Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki w Zamościu. Celem wycieczki było spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Wojciechem Widłakiem. Pisarz ten napisał wiele wspaniałych książek ale jedna szczególnie podobała się uczniom a mianowicie „Pan Kuleczka”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

24 września 2019 r.
„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”
 
Społeczność naszej szkoły kolejny raz aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 26 akcji „Sprzątanie Świata” - prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia. Celem tegorocznej akcji, która przebiega pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” jest podejmowanie działań na rzecz poszanowania środowiska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 września 2019 r.
„Kromka Chleba dla Sąsiada”
 
W dniach 20-21.09. członkowie Szkolnego Koła Caritas po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Uczniowie klas VIa, VIb, VIc, VId, VIIb i VIIIb chętnie poświęcili swój czas w piątkowe popołudnie oraz w sobotę aby zbierać żywność w sklepach sieci Biedronka, zachęcając klientów do udziału w akcji.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2019 r.
80. ROCZNICA AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ
 
We wtorek, 17 września 2019 r. w 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VII b i VIII b pod opieką wychowawców - pani Aliny Czyżyk i Edyty Gomułki przygotowali montaż słowno–muzyczny poświęcony ofiarom tych tragicznych wydarzeń oraz powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 września 2019 r.
„ODDAJEMY HOŁD POLEGŁYM I POMORDOWANYM”
 
17 września 1939r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop- Mołotow. Napaść doprowadziła do masowych prześladowań narodowościowych na przyłączonych do ZSRR terenach wschodnich II Rzeczpospolitej – aresztowań i osadzeń w obozach koncentracyjnych, egzekucji, morderstw.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2019 r.
Powitanie szkoły na rajdowym szlaku
 
Piękny, ciepły wrzesień to wciąż wspomnienie wakacji, ale i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 14 września 2019 r. uczniowie klas IV a, VI a, b oraz c wraz z paniami Alicją Tarnowską, Katarzyną Adamczuk i Aleksandrą Matysiak przywitali jesień podczas 45. Rajdu „Miłośników Roztocza”, organizowanego przez PTTK.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 września 2019 r.
NARODOWE CZYTANIE 2019
 
7 września 2019 r. na Rynku Wielkim odbyła się zamojska odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie Akcja, objęta patronatem honorowym przez Parę Prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę, została zorganizowana już po raz ósmy. Lekturę tegorocznej edycji stanowiły dzieła polskiej nowelistyki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 września 2019 r.
„O uczuciach na kartce papieru” - konkurs „List do Taty”
 
6 września 2019 roku uczeń klasy V B Gracjan Radwański wziął udział w uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów za udział w konkursie „List do Taty”, które miało miejsce w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Konkurs „List do Taty” został zorganizowany przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

2 września 2019 r.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
 
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.30, Mszą Świętą w Kościele Św. Krzyża w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2019 r.
80. ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH NA POLSKĘ
 
1 września 2019 r., w 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, w Zamościu odbyły się uroczyste obchody, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: Pan Dyrektor Sebastian Plewa, Pani Dyrektor Barbara Weronika Kołtun i Pan Dyrektor Grzegorz Pańko oraz Poczet Sztandarowy szkoły w składzie: Wiktoria Czajka, Maja Grabarz i Karol Komajda – uczniowie klasy VIII b.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]