ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2020/2021

21 października 2020 r.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W środę 21 października 2020 roku odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. W tym roku, wyjątkowo bez obecności rodziców i z zachowaniem rygorów epidemiologicznych, klasa 1 a z wychowawczynią Elżbietą Ciszewską i klasa 1 b z wychowawczynią Joanną Wcisło składały przysięgę podczas osobnych uroczystości w obecności Dyrekcji Szkoły.

19 października 2020 r.
Lapbook na lekcjach języka polskiego

W październiku podczas omawiania lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” uczniowie klasy VI C i VI D rozpoczęli swoją przygodę z lapbookami. W wolnym tłumaczeniu lapbook to „książka stworzona na kolanie”, obrazkowa mapa myśli. Uczeń może go wykonać dowolnie, dobierając elementy, komponując z części logiczną całość.

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku w naszej szkole nie odbyły się tradycyjne obchody Dnia Edukacji Narodowej, a Dyrekcja Szkoły spotkała się z Nauczycielami na uroczystej Radzie Pedagogicznej online.

NASZ „TRADYCYJNY SAD ”

W październiku 2020 roku zespół „Mini sadownicy SP 6" z klasy VIA pod opieką pani Alicji Tarnowskiej zakończył realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt realizowany był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Rozczytana klasa

Uczniowie klasy IIIa wych. Joanna Libiszewska, przystąpili do projektu pt. „Przerwa z książką”. Zgodnie z zaleceniami uczniowie spędzają przerwy w swoich klasach. Aby umilić sobie wolny czas klasa zdecydowała, że w październiku będziemy czytać wybrane fragmenty książek z cyklu Nela Mała Reporterka.

14 października 2020 r.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, a nade wszystko w kształtowanie serc, umysłów i młodych charakterów. Dziękujemy za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wyróżniają naszą szkołę i stanowią o jej wyjątkowości.

12 października 2020 r.
„Zazieleniamy teren szkoły”

W dniu 12 października 2020 roku w ramach akcji sadzenia drzew teren wokół szkoły został wzbogacony o kilkadziesiąt sadzonek iglaków dzięki współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu jako forma podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu. W Polsce akcja sadzenia „Dzień Drzewa” odbywa się od ok. 2002 roku w dniu 10 października.

09 października 2020 r.
„Ogród deszczowy”

W dniu 09 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w zakresie przygotowania i funkcjonowania ogrodów deszczowych w ramach realizacji przez miasto Zamość obiektów błękitno – zielonej infrastruktury. Warsztaty prowadzone były przez przedstawicieli Fundacji Sendzimira z siedzibą w Warszawie, której celem jest promocja zrównoważonego rozwoju poprzez upowszechnianie i praktyczne wdrażanie jego założeń.

18 września 2020 r.
Samorząd Uczniowski wybrany!

Druga połowa września roku szkolnego 2020/20201 upłynęła w naszej szkole na dokonywaniu wyborów. I to nie byle jakich! Wszystkie klasy starsze – od czwartej do ósmej – miały prawo oraz przywilej wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Szkoła została przyozdobiona plakatami wyborczymi z obietnicami oraz programem działań kandydatów. Wszyscy wyborcy mieli więc okazję zapoznać się z ich sylwetkami.

14 września 2020 r.
Medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym

W dniach 12 i 13 września 2020 r. na hali sportowej GLOBUS w Lublinie odbył się XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Organizatorzy turnieju (PZKT oraz Lubelski KKT) dołożyli wszelkich starań by w tym trudnym okresie, szalejącej na świecie pandemii, przestrzegać obostrzeń i rygorów. Pomimo ograniczonych możliwości treningowych w okresie "lock dawnu" również udany start odnotowali uczniowie SP6 Zamość.

8 września 2020 r.
ZDROWA WODA

Dnia 8 września klasę I B odwiedziła prezes Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu pani Małgorzata Bzówka. Pani prezes przyniosła ze sobą prezenty, które wręczyła dzieciom. Była to woda tzw.” kranówa” w szklanych butelkach. Pani prezes opowiadała dzieciom o codziennych zadaniach PGK Zamość oraz o wodzie z kranu, i jej zbawiennym wpływie na organizm ludzki.

1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

We wtorek, 1 września 2020 roku uczniowie po kilkumiesięcznej przerwie wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego ze względu na przepisy sanitarne odbyło się jednak inaczej niż w latach ubiegłych. Na sali gimnastycznej zgromadzili się jedynie pierwszoklasiści z rodzicami, których uroczyście powitali Pan Dyrektor Sebastian Plewa i Pani Wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun.