ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2020/2021


25 czerwca 2021 r.
ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA WAKACJI LETNICH
 
Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwo i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.
[Zasady bezpiecznego spędzania wakacji letnich]

25 czerwca 2021 r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
 
Dnia 25 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Ze względu na reżim sanitarny nie było tradycyjnej, wspólnej uroczystości dla wszystkich uczniów. Rozdanie świadectw dla absolwentów klas ósmych i trzecioklasistów kończących pierwszy etap edukacji odbyło się  na sali gimnastycznej z udziałem Pana Piotra Zająca - Wiceprezydenta Miasta Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 czerwca 2021 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MS W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW
 
W środę, 23 czerwca 2021 r. reprezentanci ,,Szóstki” pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Artura Waśko, wyjechali do Świdnika, aby wziąć udział w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. Zawody rozgrywane były w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego zorganizowanego przez SZS w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 czerwca 2021 r.
„Cudownych Rodziców Mam”
 
26 maja – Dzień Matki, 23 czerwca – Dzień Ojca to dwie ważne daty w życiu każdego dziecka. W tych dniach dzieci w szczególny sposób okazują swoją wdzięczność Rodzicom za ich trud w wychowanie. „Cudownych rodziców mam” pod takim hasłem uczniowie z klas: II a, II B i III C przygotowali montaż słowno - muzyczny
[więcej informacji], [zobacz film]

23 czerwca 2021 r.
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX inaczej…
 
Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W związku z zagrożeniem COVID 19 konkurs przeprowadzony został w tym roku ZDALNIE.
[więcej informacji]

22 czerwca 2021 r.
PODSUMOWANIE SEZONU SZACHOWEGO 2020/2021
 
W środę 11 czerwca 2021 r. oraz we wtorek 22 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu oraz UKS Lider Zamość odbyło się podsumowanie sezonu szachowego. W roku szkolnym na zajęcia "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczęszczało 114 uczniów. Zajęcia w ramach tego projektu prowadzili: p. Aleksander Pańczyk oraz p. Grzegorz Pańko.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 czerwca 2021 r.
CHARYTATYWNY SŁODKI KIERMASZ ,,DLA ANI”
 
W czwartek, 17 czerwca 2021, harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera „ORLĘTA” włączyły się w akcję charytatywną - Pomoc dla Ani” i zorganizowały słodki kiermasz dla społeczności szkolnej. Wybór słodkości był przeogromny, za co dziękujemy Mamom, Babciom i samym druhenkom, które są już specjalistkami np. w wypiekaniu „babeczek” i „muffinek”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 czerwca 2021 r.
MALOWANIE PIKTOGRAMÓW „SMART STOP”
 
W dniu 17 czerwca 2021r uczniowie klasy VI A Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu uczestniczyli w akcji malowania piktogramów „smart stop” organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Zarządu Dróg Grodzkich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 czerwca 2021 r.
Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI"
 
W środę 16 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbył się Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI". Społeczność szkolna włączyła się w pomoc dla Ani z Zamościa, u której w wieku 6 lat zdiagnozowano nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Walczyliśmy przy szachownicach, by można było podjąć leczenie metodami, które pozwolą mieć nadzieję na powrót Ani do zdrowia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 czerwca 2021 r.
SPORTOWE ZMAGANIA W IGRZYSKACH MS W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
 
W środę , 16 czerwca 2021 r. reprezentanci ,,Szóstki” wzięli po raz pierwszy w historii sportowej naszej szkoły udział w półfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej. Zawody rozgrywane zostały w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego zorganizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 czerwca 2021 r.
Z wizytą u Szymonowica
 
Patron naszej szkoły, poeta Szymon Szymonowic, mieszkał i zmarł w miejscowości Czernięcin, w której teraz funkcjonuje szkoła podstawowa z tradycjami jego imienia. 16 czerwca przedstawiciele samorządu szkolnego, Anna Dubiel (VIII C) i Julia Bubiło (VII D) wraz z opiekunem samorządu, Aleksandrą Matysiak oraz Panem Dyrektorem Sebastianem Plewą na specjalne zaproszenie uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 czerwca 2021 r.
Facebookowe życie bohaterów lektur
 
A co, gdyby bohaterowie naszych lektur przenieśli się do naszych czasów i korzystając z portali społecznościowych tworzyli własne profile? Z takim wyzwaniem zmierzyli się chętni uczniowie klas VII i VIII, którzy stworzyli właśnie takie profile ulubionych bohaterów literackich.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz prezentację]

15 czerwca 2021 r.
Dar Serca
 
W dniach 28.05. – 15.06.2021 w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla fundacji „Z Serca Dla Serca” na budowę „Domu Aniołków” czyli domu hospicyjnego dla dzieci chorych na nowotwory.
Zebraliśmy 692,26zł.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 czerwca 2021 r.
Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych
 
W dniu 15 czerwca na sportowych obiektach szkolnych odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych. Do zmagań przystąpiło blisko stu uczniów klas V- VIII, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Na podium w poszczególnych kategoriach uplasowali się...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 czerwca 2021 r.
Karatecy na podium
 
W niedzielę 13 czerwca w zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karateków z 51 klubów karate tradycyjnego z całej Polski. Są to najważniejsze zawody w Polsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 czerwca 2021 r.
GALA LAUREATÓW KONKURSÓW KURATORYJNYCH
 
W czwartek, 10 czerwca 2021 r. w Centrum Kultury Filmowej ,,Stylowy” w Zamościu odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Lublinie w roku szkolnym 2020/2021. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paula Tarnowska z klasy VIII c
oraz Dominika Gałan z klasy VII b.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 czerwca 2021 r.
Odznaczenia dla pracowników naszej szkoły
 
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej. Ze względu na sytuację epidemiczną w roku 2020 nie odbyły się tradycyjne obchody wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W związku z tym 10 czerwca 2021 roku pracownicy naszej szkoły otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe przyznane w roku ubiegłym.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 czerwca 2021 r.
Sukces uczniów klasy III a
 
Dnia 10 czerwca 2021r uczniowie klasy IIIa wych. J. Libiszewska zostali zaproszeni do Programu MegaMisja, organizowanego przez Fundację Orange. Nasza praca konkursowa polegała na zaproszeniu MegaMisji do Szkoły. Należało odpowiedzieć na wyzwanie „Pokaż swój zespół MegaMisji”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

9 czerwca 2021 r.
PROGRAM „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”
 
Od kwietnia do czerwca 2021 r. w ramach zajęć świetlicowych został zrealizowany w naszej szkole program „Przyjaciele Zippiego” promujący zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, który prowadziła pani Ewelina Sienicka. Wzajemna pomoc, szacunek, wyobrażanie sobie, co czują inni oraz współpraca są kluczowe dla filozofii programu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 czerwca 2021 r.
Wojewódzki Konkurs Plastyczny MORZA I OCEANY OCZAMI DZIECKA
 
Po raz pierwszy ogłoszony został podczas Światowego Forum w Rio de Janeiro w 1992 r. w celu uświadomienia globalnej społeczności roli, jaką te najmniej poznane przez człowieka ekosystemy odgrywają w  życiu naszej planety.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 czerwca 2021 r.
Kubuś Puchatek
 
Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka naszą szkołę odwiedził gość specjalny - Kubuś Puchatek. Zajrzał najpierw do uczniów klas młodszych, gdzie uczniowie przywitali go z wielką radością. Następnie Miś Kubuś udał się do klas starszych. Jego wizytę zawsze jednak poprzedzała Pani Dyrektor która wypytywała dzieci, czy były grzeczne.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 czerwca 2021 r.
Bądź dzieckiem jak najdłużej
 
Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. Święto małych i tych dużych. Z tej okazji dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu złożyła swoim uczniom życzenia, a do tego dodała muzyczny upominek.

31 maja 2021 r.
Asia Spozowska w II etapie konkursu „Czy znasz…?”
 
Dużą wiedzą i znajomością lektur zaproponowanych przez organizatora konkursu wykazała się uczennica klasy 3c – Joanna Spozowska, która 31.05. 2021 r. wzięła udział w I etapie regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz..?” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
[więcej informacji]

31 maja 2021 r.
Jan Kołodziejczyk - zdobywca statuetki Brązowego „Koziołka”
 
Dnia 31 maja 2021r uczeń klasy IIIA Jan Kołodziejczyk wych. Joanna Libiszewska, zdobył statuetkę Brązowego „Koziołka” podczas XI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” - Zamość 2021r. Organizatorem Festiwalu był Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, a honorowy patronat sprawował Lubelski Kurator Oświaty - Pani Teresa Misiuk.
[więcej informacji], [zobacz film]

29 maja 2021 r.
Sukcesy naszych uczniów na VI Pucharze Krakowa w karate
 
W sobotę, 29 maja 2021 roku w w Krakowie odbył się VI Ogólnopolski Puchar Krakowa w karate tradycyjnym. Na zawodach nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy odnieśli sukcesy zdobywając Puchar Krakowa: Michał Kowalski (4a) - II miejsce i srebrny medal (kata) oraz Maksymilian Kraczek (2b) - III miejsce i brązowy medal (kata).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 maja 2021 r.
DZIEŃ DZIECKA
 
Drodzy Uczniowie!
Dzień Dziecka jest Waszym świętem,
świętem uśmiechu i zabawy.
Z tej okazji życzymy Wam
tyle spokoju ile tylko potrzebujecie
i tyle radości, aby życie nie wydawało się nudne.
Niech uśmiech promienieje na Waszych twarzach,
a co dzień spotykają Was nowe przygody
w gronie przyjaciół i kochającej rodziny.
Życzymy Wam, abyście żyli w zgodzie ze sobą
i z własnym systemem wartości.
To wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym
z tego, kim się jest.
Najlepsze życzenia od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu.


27 maja 2021 r.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021
 
W pierwszym dniu zdający zmagali się z zadaniami z języka polskiego, w drugim z matematyki, a w trzecim z języka angielskiego. Odbył się on w reżimie sanitarnym z przestrzeganiem wszelkich wymogów i zasad i przebiegł bez zakłóceń, zgodnie z ustalonymi procedurami.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

26 maja 2021 r.
DLA NASZYCH MAM
 
Dzień Mamy jest obchodzony 26 maja prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy. Ich miłość jest wielka i bezwarunkowa. Każdej Mamie należy się dużo uścisków, buziaków, moc najserdeczniejszych życzeń i milion bukietów kwiatów za jej miłość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

24 maja 2021 r.
Dawid Karczmarczyk laureatem etapu powiatowego Konkursu Recytatorskiego
 
Dnia 24 maja 2021r uczeń klasy IIIA Dawid Karczmarczyk wych. Joanna Libiszewska, zdobył tytuł laureata Małego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszej interpretacji dzieł wybitnych mistrzów pióra.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

20 maja 2021 r.
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PSZCZÓŁ
 
W klasie IIIC obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły, przypada on na 20 maja. Tego dnia uczniowie ubrali się w kolory żółto-czarne. W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci poznały pracę pszczelarza oglądając film pt. „Jak powstaje miód”, wykonały „papierowe” pszczoły oraz obserwowały prawdziwe pszczoły pod lupą.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

15 maja 2021 r.
Dzień Niezapominajki w klasach drugich - „Projekt Ekologiczny”
 
Uczniowie klas drugich uczestniczą w „Projekcie Ekologicznym”. Dowiadują się, jak dbać o przyrodę i dlaczego należy to robić. Poznają sposoby ochrony przyrody i aktywnie się w nią włączają. W ramach Projektu uczniowie uczcili „Dzień Niezapominajki”. Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski, trochę na przekór Walentynkom.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

13 maja 2021 r.
Jak dbać o pamięć?
 
„Jak dbać o pamięć?” – to temat warsztatów zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2a, 2b, 3b i 3c. Zajęcia odbyły się 11 i 13 maja 2021 r. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, którego treść skłoniła ich do refleksji na temat dbania o pamięć i historię.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 maja 2021 r.
Awans do III Etapu konkursu „Drużyna Energii”
 
Drużyna Energii to akcja skierowana do uczniów klas V-VIII, która ma na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa ruch.
[więcej informacji], [zobacz film]

11 maja 2021 r.
KLASOWY TURNIEJ WARCABOWY
 
Mały Samorząd Uczniowski zorganizował turniej warcabowy dla klas III. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowania umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 maja 2021 r.
#challengeniebieskiemotyle2021
 
W dniu 11.05.2021 Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu nominowana przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Zamościu przystąpiła do wyzwania #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji było poszerzenie świadomości autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom.
[więcej informacji], [zobacz film]

10 maja 2021 r.
Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna Olimpus 2021
 
Olimpus jest instytucją, która od wielu lat organizuje olimpiady przedmiotowe oraz tematyczne na różnych poziomach zaawansowania. Stanowią one cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć oraz zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów.
[więcej informacji]

29 kwietnia 2021 r.
„Kamil Kiciński - I miejsce w Konkursie Tanecznym”
 
Uczeń klasy 6A Kamil Kiciński zajął I miejsce w IX Wiosennym Konkursie Tanecznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu. Udział w konkursie tanecznym to dla uczestników szansa kształcenia umiejętności tanecznych, rozwijanie ekspresji ruchowej, oraz możliwość realizacji twórczej poprzez działania.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 kwietnia 2021 r.
230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 
3 maja świętujemy uchwalenie konstytucji. Należy wspomnieć, iż była pierwszą konstytucją spisaną w nowożytnej Europie, drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas  zawieszone.
[więcej informacji], [zobacz prezentację]

27 kwietnia 2021 r.
„Światowy Dzień Ziemi”
 
Światowy Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia, w tym roku pod hasłem przewodnim „Przywróć naszą Ziemię” został ustanowiony w 1971 roku po to, abyśmy zastanowili się nad problemami ekologicznymi naszej planety. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi.
[więcej informacji], [prezentacja 1], [prezentacja 2], [prezentacja 3]

23 kwietnia 2021 r.
Projekt VIB i VIC z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
 
23 kwietnia przypada największe święto wszystkich czytelników obchodzone na całym świecie - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira.
[więcej informacji], [zobacz film]

12 kwietnia 2021 r.
SUKCES EMILKI
 
Uczennica klasy 1 a Emilia Zając znalazła się w gronie osób nagrodzonych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wielkanocna Kartka ze zwierzęciem z zamojskiego zoo”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych i bioróżnorodności gatunkowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 kwietnia 2021 r.
Konkurs Wielkanocny
 
W świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce Świąt Wielkanocnych dla uczniów z klas I-III. Praca konkursowa mogła mieć charakter płaski lub przestrzenny w formie np. pisanki, palmy, stroika, koszyczka itp. Jury w składzie : Agnieszka Daniluk, Monika Plewa i Dorota Zwolan oceniły prace i przyznały miejsca i wyróżnienia.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 marca 2021 r.
Kartki Wielkanocne uczniów klas szóstych i siódmych
 
Wielkanoc jest to święto upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa Jest najstarsze i najważniejsze ze wszystkich świąt.W związku z tym świętem, uczniowie klas szóstych i siódmych wykonali na zajęciach grafiki komputerowej kartki wielkanocne (najlepsze prace można zobaczyć w linku - [zobacz prace]), życząc wszystkim przede wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!
[zobacz najlepsze prace]

25 marca 2021 r.
Paula Tarnowska laureatką kuratoryjnego konkursu j. angielskiego
 
Tytan pracy, wzór sumienności i perfekcjonistka w każdym calu. Jak mogłaby tego nie osiągnąć? Paula Tarnowska w pełni zasłużenie została laureatką Konkursu jezyka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie z taką pasją i oddaniem są … ‘skazani na sukces’!
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 marca 2021 r.
Lekcja: Enter, czyli SP 6 uczy cyfrowo
 
Obecna sytuacja wymaga od wszystkich zmiany podejścia do wielu aspektów codziennego życia zwłaszcza do nauczania i uczenia się. Jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w szkole, także w edukacji na odległość, nauczyciele naszej szkoły dowiedzieli się, biorąc udział w szkoleniach w ramach projektu „Lekcja:Enter”.
[więcej informacji]

25 marca 2021 r.
Projekt „Bociankowo” w klasach pierwszych
 
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ukazującym bociana jako zwiastuna wiosny, symbol szczęścia, nieodłączny element naszego polskiego krajobrazu. Celem projektu było rozbudzanie kontaktu z przyrodą, obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie oraz bliższe poznanie wyglądu i trybu życia bociana białego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

23 marca 2021 r.
„Wiosenny Pokaz Mody”
 
Mały Samorząd Uczniowski wraz ze świetlicą szkolną zorganizował dla uczniów klas I – III pokaz mody z okazji pierwszego Dnia Wiosny. 19 marca uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje o tematyce wiosennej. Każdy uczestnik miał szansę zaprezentować swój strój w „Wiosennym Pokazie Mody”. W taki radosny sposób uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 powitali wiosnę.
[więcej informacji], [zobacz film]

22 marca 2021 r.
Szkolny Konkurs Plastyczny
 
Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym w dniach od 4 do 16 marca br. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. onkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim 40 uczniów. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców, ponieważ prace ukazały wielkie zaangażowanie uczniów, ich pomysłowość i estetykę wykonania.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 marca 2021 r.
Z OKAZJI DNIA WIOSNY DLA DZIECI PREZENT RADOSNY
 
21 marca to jedna z wielu wyjątkowych dat w szkolnym kalendarzu. Żegnamy zimę i witamy wiosnę - pełną kolorów i nowych pomysłów. Dla nauczycieli naszej szkoły Dzień Wiosny stał się inspiracją do pewnego działania. Postanowiliśmy przygotować dla naszych uczniów małą niespodziankę i wystąpić w roli recytatorów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

15 marca 2021 r.
Od ziarna do kromki chleba
 
Dnia 15 marca 2021r w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu w ramach projektu edukacyjnego zainicjowanego przez Piotra Błażewicza zrealizowanego wspólnie z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi odbyły się warsztaty pod hasłem „Od ziarna do kromki chleba”, w którym brały udział: klasa IIIa wych. Joanna Libiszewska, klasa IIIb wych. Ewelina Sienicka, klasa IIIc wych. Małgorzata Czajkowska.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

12 marca 2021 r.
Siódmoklasistka – laureatką kuratoryjnego konkursu polonistycznego
 
Nie mówię, że się udało – twierdzę, że na to zasłużyła. Dominika Gałan z klasy VII B została laureatką Konkursu polonistycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty . Do tego zadania przygotowywała się pod kierunkiem p. Moniki Słomianowskiej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 marca 2021 r.
DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
 
Dnia 10 marca 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu w ramach projektu realizowanego przez szkołę „Akademia Bezpieczeństwa „odbył się organizowany wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu, Komendą Miejską Policji w Zamościu, Dyrekcją, Nauczycielami, Uczniami oraz Radą Rodziców szkoły „Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

8 marca 2021 r.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
 
Młodsi uczniowie naszej szkoły postanowili, aby w dniu 8 marca za pośrednictwem nagrania w szkole oraz w domu zapanowała radosna atmosfera. Dzieci ze szczególnym zaangażowaniem postarały się uczynić ten dzień wyjątkowo miłym, przygotowując krótkie występy dla mamy, babci, pań i koleżanek.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

21 luty 2021 r.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
 
21 lutego obchodzimy coroczne święto Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wtedy pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

17 luty 2021 r.
Pomagamy zwierzętom
 
Uczniowie z klas I-III przy współpracy Małego Samorządu Uczniowskiego oraz świetlicy szkolnej aktywnie włączyli się w akcję „Pełna Miska dla Schroniska”. Uczniowie przynosili karmę dla kotów, które obchodziły swoje święto dnia 17 lutego. Na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej dzieci wykonały plakat w formie 3D pt. „ Kocie opowieści”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

12 luty 2021 r.
Ogólnopolski projekt pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”
 
Uczniowie klasy IIIA wych. Joanna Libiszewska przystąpili do ogólnopolskiego projektu pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, który realizowali od października 2020 roku do lutego 2021 roku. Projekt był częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

11 luty 2021 r.
„TŁUSTY CZWARTEK” W ŚWIETLICY
 
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła , dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. 11 lutego, w „tłusty czwartek” dzieci ze świetlicy szkolnej obejrzały film, w którym poznały tradycje dawne i dzisiejsze związane z tłustym czwartkiem. Następnie wykonały smakowite „papierowe pączki”.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

3 luty 2021 r.
„Pięknie czytamy, bibliotekę odwiedzamy!”
 
We wtorek (2.02.2021 r.) i w środę (3.02.2021 r.) biblioteka szkolna otworzyła swoje drzwi dla nowych czytelników. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona przyjaciół książki. Spotkanie uczniów z nauczycielem bibliotekarzem odbyło się z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru oraz zachowania się w bibliotece.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 stycznia 2021 r.
Harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera ,,ORLĘTA” grały w WOŚP!!!
 
Harcerstwo to nieustanna chęć i gotowość do służby i niesienia pomocy. I tak to rozumieją i stosują w swoim życiu i działaniach harcerki starsze z naszej drużyny, z klasy VIIIC Lena Gałan, Emilka Krasoń, Julia Jędrzejewska, Marysia Terlecka oraz Martyna Lipiak z IIILO, nasza absolwentka – przyboczna drużyny. Zagrały w tym roku, w 29Finale WOŚP, 31 stycznia 2021 roku, kwestując od rana do godzin popołudniowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

31 stycznia 2021 r.
Wiktoria Sitarz – stypendystka „Lubelskie wspiera uzdolnionych”
 
W roku szkolnym 2020/2021 Województwo Lubelskie realizuje program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości. Celem programu jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 stycznia 2021 r.
Zosia Łagoda laureatką konkursu informatycznego - III miejsce
 
Po raz piętnasty zorganizowano w Polsce Konkurs Informatyczny pod nazwą Bóbr. W dniach 9-13 listopada 2020 roku uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania informatyczne, a wyniki zostały przesłane do organizatorów w Toruniu za pomocą platformy konkursowej. W pierwszych dniach stycznia 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu. Sukcesem zakończył się udział Zosi Łagody z klasy 4c. W kategorii Benjamin (klasy IV-VI) Zosia zdobyła III miejsce w Polsce.
[więcej informacji]

15 stycznia 2021 r.
HARCERSKIE FERIE
 
Kiedy naprawdę do nas zawitała zimowa aura pod koniec ferii harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera ze swoją drużynową postanowiły wyruszyć w teren! W czwartek 14 stycznia harcerki starsze, a w piątek 15 stycznia młodsze. Zapoznały się z GEOCACHINGIEM (czyt. geokeszingiem), grą terenową polegającą na poszukiwaniu z GPS-em tzw. skrytek czyli keszy, uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy, czyli Keszerów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

28 grudnia 2020 r.
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w SP6 Zamość
 
Podczas wizyty w Zamościu Pan Minister spotkał się z Prezydentem Miasta Zamość Andrzejem Wnukiem, zastępcą Prezydenta Piotrem Zającem, Dyrektorem Wydziału Oświaty Agnieszką Kowal oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu Sebastianem Plewą. Po spotkaniu odbyło się krótkie zwiedzanie „Starego Miasta„ oraz najważniejszych zabytków w mieście.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

19 grudnia 2020 r.
JASEŁKA
 
Uczniowie z klasy Ib od początku roku szkolnego wykazywali dużą aktywność artystyczną. Dzieci zapisały się do tworzących się przy szkole kółek zainteresowań min. kółko teatralnego. Systematycznie i chętnie uczęszczały na zajęcia prowadzone przez Panią Krystynę Różańską. Rozwijały swoje zainteresowania i zdolności artystyczne, które pokazały już na swoim ślubowaniu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia], [zobacz film]

18 grudnia 2020 r.
„Razem na Święta”
 
W dniach od 04. do 18. grudnia 2020 roku uczniowie klasy 6A aktywnie włączyli się do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Okres przedświąteczny, to szczególny czas kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie czy zwykłe gesty życzliwości.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 grudnia 2020 r.
PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ ZAPNIJ PASY’’
 
W dniu 16.12.2020r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu drogowego w Zamościu odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród konkursu plastycznego „Zapnij Pasy”, którego organizatorem jest WORD w Zamościu, Komenda Miejskiej Policji w Zamościu oraz LHS w Zamościu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 grudnia 2020 r.
”MIKOŁAJ NA SZÓSTKĘ 14”
 
Od 7 do 10 grudnia 2020 roku Uczniowski Klub Sportowy „Lider” zorganizował czternastą edycję mikołajkową pod tytułem ”Mikołaj na szóstkę 14”. W tym roku dzieci wzięły udział w czterech turniejach: Mikołajkowy Turniej Szachowy (07.12 poniedziałek), Mikołajkowy Turniej Koszykówki - tor przeszkód (08.12 wtorek), Mikołajkowy Turniej Badmintona (09.12 środa) oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego (10.12 czwartek).
[więcej informacji], [szachy], [koszykówka], [badminton], [tenis stołowy]

10 grudnia 2020 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI I MS W UNIHOKEJU
 
W dniach 9-10 grudnia 2020 r. w Hrubieszowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy. Dziewczęta młodsze zajęły II miejsce, natomiast chłopcy – III miejsce. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewczęta zdobyły III miejsce, acChłopcy w tej samej kategorii wiekowej wywalczyli IV miejsce
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 grudnia 2020 r.
Wojewódzkie szachy w naszej szkole! Medale dla naszych uczniów!
 
W grudniu w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska SZS w Szachach Drużynowych na wszystkich szczeblach rywalizacji szkolnej. 3 grudnia nasza szkoła gościła drużyny w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci SZS w Szachach Drużynowych 2020/2021, 8 grudnia przybyli zawodnicy w ramach Wojewódzkiej Licealiady, natomiast 9 grudnia startowały szkoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
[więcej informacji], [Igrzyska Dzieci], [Igrzyska MS], [Licealiada]

9 grudnia 2020 r.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI I MS W PŁYWANIU 2020
 
W środę, 9 grudnia 2020roku w Lubartowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci oraz Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu organizowane przez LUBELSKI WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY. W zawodach wzięli udział uczniowie z naszej szkoły odnosząc znaczące sukcesy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

5 grudnia 2020 r.
Turniej Szachowy "Zamość 440 - Twierdza Otwarta" (FIDE RAPID)
 
W sobotę Uczniowski Klub Sportowy "LIDER" wraz ze Szkołą Podstawową nr 6 w Zamościu, przy wsparciu Urzędu Miasta Zamość zorganizował Turniej Szachowy "Zamość 440 - Twierdza Otwarta". Turniej odbył się z okazji 440. rocznicy założenia naszego miasta i został zgłoszony do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich. W zawodach wystartowało 29 zawodników z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego oraz Biłgoraja.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

27 listopada 2020 r.
Rejonowe Igrzyska SZS w Szachach Drużynowych 2020/2021
 
W piątek 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się rejonowe eliminacje Szkolnego Związku Sportowego w Szachach Drużynowych na wszystkich szczeblach rywalizacji szkolnej. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oba nasze zespoły awansowały na zawody wojewódzkie zajmując II miejsca. Awans uzyskały szkoły z pierwszych trzech miejsc każdego szczebla zawodów.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2020 r.
IGRZYSKA WOJEWDZKIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM
 
25 listopada w Hrubieszowie odbyły się Igrzyska Wojewódzkie Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Dziewczęta zajęły VI miejsce, grając w składzie: Maja Ciemięga , Anna Żołnierczuk, natomiast chłopcy w składzie: Eryk Zarębski i Filip Chmura – zajęli V miejsce.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2020 r.
Ogólnopolski projekt „Tradycyjny sad ”
 
W dniu 25.11.2020 roku zakończyła się realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad”. Projekt organizowany był przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, miał na celu poznanie sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew owocowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2020 r.
Pluszowy miś
 
25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanką przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.  Towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to...
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

25 listopada 2020 r.
Kolejny sukces recytatorski Magdy
 
Magdalena Ciszewska uczennica klasy VI D otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie 24. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Egzamin z życia” i odsyłała do wartości, takich jak odwaga cywilna, szacunek i uważność na siebie nawzajem. W związku z pandemią panującą w naszym kraju nie było przeglądów powiatowych.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 listopada 2020 r.
Medale na Otwartych Mistrzostwa LZS w Warcabach 100-polowych
 
W sobotę 21 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej w Sitańcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Warcabach 100-polowych 2020. W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący SP6 Zamość oraz UKS Lider Zamość. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 6 medali w swoich kategoriach wiekowych: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 listopada 2020 r.
PROGRAM „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”
 
Od września do listopada 2020 r. w ramach zajęć świetlicowych został zrealizowany w naszej szkole program „Przyjaciele Zippiego” promujący zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, który prowadziła pani Ewelina Sienicka. Program ten uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2020 r.
XII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa SP6 w Szachach 2020
 
14 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się XII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 w Szachach 2020. Turniej rozegrany został tempem szachów błyskawicznych 3' + 2" na dystansie 9 rund. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Zamość oraz Dyrekcji SP6 Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 listopada 2020 r.
Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS w Szachach na rok 2020
 
W sobotę 14 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa LZS Powiatu zamojskiego i Miasta Zamość w Szachach na rok 2020. Turniej rozegrany został tempem szachów szybkich 7' +5" na dystansie 5 rund.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2020 r.
„Lekcje z Temidą”
 
Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu przystąpiła do ogólnopolskiego programu przeciwdziałania przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży. Organizatorem programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą” jest Fundacja Altum. Program finansowany jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
[więcej informacji]

10 listopada 2020 r.
„Szkoła do hymnu”
 
11 listopada jest datą szczególną. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim tym, którzy nie wahali się poświęcić młodości, marzeń, zdrowia, a często nawet własnego życia dla wolnej Polski i dla nas – obecnych pokoleń, które mogą dziś żyć w suwerennym, wolnym kraju. Dzień 11 listopada jako święto państwowe w Polsce obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

10 listopada 2020 r.
II PATRIOTYCZNY RAJD NOCNY
 
We wtorek wieczorem, 10 listopada harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera ,,Orlęta” spotkały się w małych grupkach ze swoją drużynową i Rodzicami, aby uczcić 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wędrówkę rozpoczęły pod pomnikiem Batalionów Chłopskich i uczciły tych, którzy ,,Żywią i Bronią”, a walcząc z hitlerowskim okupantem bronili polską wieś przed pacyfikacją.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

9 listopada 2020 r.
Sukcesy w Konkursie Szachowym - SzachMaks IV oraz I Mistrzostwach Polski Juniorów w Solvingu
 
9 listopada 2020 r. poznaliśmy wyniki internetowego konkursu rozwiązywania zadań szachowych Szachmaks IV i zarazem I Mistrzostw Polski Juniorów w Solvingu. Sukces odnieśli szachiści naszego UKS Lider i SP6 Zamość w czwartej edycji konkursu szachowego, który odbył się 28 października 2020 r. - 1 laureat ogólnopolski i 5 wojewódzkich!
[więcej informacji]

9 listopada 2020 r.
Konkurs „Jesienne drzewo”
 
W dniu 09 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” organizowany przez świetlicę szkolną. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej drzewo lub drzewa jesienią. Komisja w składzie Dorota Zwolan, Marzena Klempka dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców konkursu.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

7 listopada 2020 r.
Harcerki pamiętają!
 
Harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera "Orlęta" z naszej szkoły co roku odwiedzają Rotundę Zamojską, aby uczcić pamięć harcerek i harcerzy, którzy oddali swoje młode życie w obronie Ojczyzny: dh Grażynka Kierszniewska, dh Halina Białówna, Fenc Bogdan, Gomułka Antoni i inni. Podobnie i w tym roku delegacja drużyny zapaliła w sobotę 07.11.2020 r. listopadowe Znicze Pamięci pod bramą Rotundy.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

6 listopada 2020 r.
„Szkoła Pamięta”
 
W pierwszych dniach listopada uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły podjęli inicjatywę MEN, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych w naszej „małej Ojczyźnie”. W akcji chodziło przede wszystkim o to, aby zachęcić uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i postaci historycznych oraz do zwrócenia większej uwagi na historię swojej małej ojczyzny.
[więcej informacji]

22 października 2020 r.
Uroczystość pasowania na „ ŚWIETLICZAKA”
 
Dnia 22 października 2020 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na „ ŚWIETLICZAKA” uczniów z klas pierwszych, którzy systematycznie uczęszczają na świetlicę szkolną i biorą udział w zajęciach tam prowadzonych. Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w zabawach i zadaniach przygotowanych i poprowadzonych przez nauczycieli pracujących w świetlicy szkolnej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

21 października 2020 r.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
 
W środę 21 października 2020 roku odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. W tym roku, wyjątkowo bez obecności rodziców i z zachowaniem rygorów epidemiologicznych, klasa 1 a z wychowawczynią Elżbietą Ciszewską i klasa 1 b z wychowawczynią Joanną Wcisło składały przysięgę podczas osobnych uroczystości w obecności Dyrekcji Szkoły.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

20 października 2020 r.
ŚLADY NASZYCH DRZEW
 
Taki tytuł noszą albumy wykonywane przez uczniów klas 5A, 5B, 7A, 7B, 7C, 7D i 8C, w ramach warsztatów z okazji Dnia Krajobrazu, który obchodzimy 20 października. Co roku upowszechnia się idee organizacji tzw. „spacerów krajobrazowych”. Spacery krajobrazowe powinny odbywać się zarówno w obszarach przyrodniczych (nie tylko obszarach chronionych), jak i kulturowych (miastach, wsiach, parkach, ogrodach, itp.).
[więcej informacji]

19 października 2020 r.
Lapbook na lekcjach języka polskiego
 
W październiku podczas omawiania lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” uczniowie klasy VI C i VI D rozpoczęli swoją przygodę z lapbookami. W wolnym tłumaczeniu lapbook to „książka stworzona na kolanie”, obrazkowa mapa myśli. Uczeń może go wykonać dowolnie, dobierając elementy, komponując z części logiczną całość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej 2020
 
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku w naszej szkole nie odbyły się tradycyjne obchody Dnia Edukacji Narodowej, a Dyrekcja Szkoły spotkała się z Nauczycielami na uroczystej Radzie Pedagogicznej online.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 października 2020 r.
NASZ „TRADYCYJNY SAD ”
 
W październiku 2020 roku zespół „Mini sadownicy SP 6" z klasy VIA pod opieką pani Alicji Tarnowskiej zakończył realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt realizowany był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

16 października 2020 r.
Rozczytana klasa
 
Uczniowie klasy IIIa wych. Joanna Libiszewska, przystąpili do projektu pt. „Przerwa z książką”. Zgodnie z zaleceniami uczniowie spędzają przerwy w swoich klasach. Aby umilić sobie wolny czas klasa zdecydowała, że w październiku będziemy czytać wybrane fragmenty książek z cyklu Nela Mała Reporterka.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 października 2020 r.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, a nade wszystko w kształtowanie serc, umysłów i młodych charakterów. Dziękujemy za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wyróżniają naszą szkołę i stanowią o jej wyjątkowości.
[więcej]

12 października 2020 r.
„Zazieleniamy teren szkoły”
 
W dniu 12 października 2020 roku w ramach akcji sadzenia drzew teren wokół szkoły został wzbogacony o kilkadziesiąt sadzonek iglaków dzięki współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu jako forma podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu. W Polsce akcja sadzenia „Dzień Drzewa” odbywa się od ok. 2002 roku w dniu 10 października.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

09 października 2020 r.
„Ogród deszczowy”
 
W dniu 09 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w zakresie przygotowania i funkcjonowania ogrodów deszczowych w ramach realizacji przez miasto Zamość obiektów błękitno – zielonej infrastruktury. Warsztaty prowadzone były przez przedstawicieli Fundacji Sendzimira z siedzibą w Warszawie, której celem jest promocja zrównoważonego rozwoju poprzez upowszechnianie i praktyczne wdrażanie jego założeń.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

09 października 2020 r.
„CZWARTKI LA”
 
W piątek 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennym finale " Czwartków LA". Złote medale zdobyli: Dawid Czapka – 60 m i skok w dal, Anna Tkaczyk – 60 m, Amelia Staszczuk – 300 m. Brązowy medal zdobył Aleks Popis w skoku w dal. W finale ogólnopolskim, który odbył się w Łodzi- Dawid Czapka zdobył złoty medal w skoku w dal i został Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

18 września 2020 r.
Samorząd Uczniowski wybrany!
 
Druga połowa września roku szkolnego 2020/20201 upłynęła w naszej szkole na dokonywaniu wyborów. I to nie byle jakich! Wszystkie klasy starsze – od czwartej do ósmej – miały prawo oraz przywilej wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Szkoła została przyozdobiona plakatami wyborczymi z obietnicami oraz programem działań kandydatów. Wszyscy wyborcy mieli więc okazję zapoznać się z ich sylwetkami.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

14 września 2020 r.
Medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym
 
W dniach 12 i 13 września 2020 r. na hali sportowej GLOBUS w Lublinie odbył się XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Organizatorzy turnieju (PZKT oraz Lubelski KKT) dołożyli wszelkich starań by w tym trudnym okresie, szalejącej na świecie pandemii, przestrzegać obostrzeń i rygorów. Pomimo ograniczonych możliwości treningowych w okresie "lock dawnu" również udany start odnotowali uczniowie SP6 Zamość.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

8 września 2020 r.
ZDROWA WODA
 
Dnia 8 września klasę I B odwiedziła prezes Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu pani Małgorzata Bzówka. Pani prezes przyniosła ze sobą prezenty, które wręczyła dzieciom. Była to woda tzw.” kranówa” w szklanych butelkach. Pani prezes opowiadała dzieciom o codziennych zadaniach PGK Zamość oraz o wodzie z kranu, i jej zbawiennym wpływie na organizm ludzki.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]

1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
 
We wtorek, 1 września 2020 roku uczniowie po kilkumiesięcznej przerwie wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego ze względu na przepisy sanitarne odbyło się jednak inaczej niż w latach ubiegłych. Na sali gimnastycznej zgromadzili się jedynie pierwszoklasiści z rodzicami, których uroczyście powitali Pan Dyrektor Sebastian Plewa i Pani Wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun.
[więcej informacji], [zobacz zdjęcia]