Apel z okazji wstąpienia Polski do UE
oraz pokaz projektów w ramach akcji
“Uczniowie z klasą”

W środę 9 maja 2007 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbył się apel z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz pokaz projektów uczniowskich zrealizowanych
w ramach programu „Uczniowie z klasą”.

Po otwarciu apelu i słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora szkoły pana Artura Waśko, uczniowie z klasy 5c zaprezentowali pokaz multimedialny na temat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym samym rozpoczęły się także prezentacje dokonań uczniów w ramach akcji „Uczniowie z klasą”.

Swoje pokazy zaprezentowało 23 uczniów, którzy pod opieką nauczycieli od października 2006 roku do kwietnia 2007 roku tworzyli swoje projekty.

Cała społeczność szkolna zobaczyła siedem pokazów:

 1. Kamila Antoszek, Agnieszka Kawka, Monika Kustra i Edyta Nowak z klasy 5c pokazały swoje dokonania, tworząc własną gazetkę „Kolorowy świat”. Pierwszy numer pojawi się
  w antyramach na I piętrze.

 2. Tomasz Gil, uczeń z klasy 5c okazał się miłośnikiem odległych czasów, wyświetlił multimedialną lekcję przeszłości pt. „Dinozaury” z własnymi nagranymi komentarzami.

 3. Urszula Lis, Ada Pilipczuk, Małgorzata Szczeniak, Joanna Kowalczyk i Katarzyna Zumska – koleżanki z 5c, zapoznały wszystkich ze swoją gazetką „Mały botanik”, którą będą rozpowszechniały lada dzień.

 4. Monika Kaliszewicz, Joanna Kowal, Małgorzata Radaj i Magdalena Słoma – uczennice z 6c udowodniły, że „Dziewczyny potrafią!”. Wydały tomik z własnymi opowiadaniami i wierszami, których fragmenty zaprezentowały na apelu i stronie internetowej szkoły.

 5. Wiktoria Juszczak – uczennica z klasy 5a zaprezentowała swoje uzdolnienia poetyckie, wydała swój pierwszy w życiu tomik wierszy o roku liturgicznym. Znalazły się w nim aż 53 utwory! Mogliśmy się z niektórymi zapoznać. Tomik będzie dostępny w bibliotece szkolnej oraz na szkolnej stronie internetowej.

 6. Patrycja Barteczko i Magdalena Domina z klasy 6b oraz Kinga Bałabuch, Aleksandra Dudkowska, Aleksandra Grona i Iwona Krzesińska z klasy 6d zaprezentowały swoje działania wspierające zbieranie funduszy na „Adopcję na odległość” - akcję zapewniającą godne warunki życia i nauki Gilbertowi – chłopcu z Peru.

 7. Klaudia Kudełko, Joanna Kulasza i Dominika Siek z klasy 6c pokazały dokonania
  w projekcie „Piosenka jest dobra na wszystko” i co najważniejsze – nagrały własną płytę!

Wszystkim uczniom gratulujemy efektów swojej pracy. Mamy nadzieję, że w czerwcu będziemy mogli wspólnie cieszyć się z sukcesu, jakim będzie otrzymanie przez tych uczniów tytułu „UCZEŃ Z KLASĄ”. Na to zasługują!

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Piotr Siewień, Grzegorz Pańko