Czerwono – żółty autobus…. w „Szóstce”

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniu 11 czerwca 2013 roku na prośbę dyrekcji naszej szkoły przyjechał autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Zamościu. Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach edukacji komunikacyjnej. W ramach współpracy szkoły z zamojskim MZK pracownicy tej firmy przybliżyli dzieciom historię komunikacji miejskiej w Zamościu, która to liczy sobie już ponad 50 lat. . Dla wielu dzieci to było pierwsze takie spotkanie, gdyż wielu z nich nie miało jeszcze okazji jechać miejskim autobusem. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami i przepisami jakie obowiązują wszystkich pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika. Ważnymi ćwiczeniami praktycznymi była umiejętność kasowania biletów oraz bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Mamy nadzieję, że dzięki tej interesującej lekcji nasi uczniowie bez problemów w przyszłości będą korzystać ze środków miejskiej komunikacji w Zamościu.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko