Muzyczne wspomnienia... Koncert chóru szkolnego

Galeria zdjęć: GALERIA

Chór szkolny złożony z uzdolnionych muzycznie uczniów klas V-VI w tym roku szkolnym 2012/2013 uatrakcyjniał wszystkie uroczystości szkolne i państwowe. Na program artystyczny poszczególnych występów składały się piosenki i pieśni dwu- a nawet trzygłosowe. Uczniowie chętnie angażowali się w próby chóru, szczególnie przed ważnymi występami, ale i w czasie pracy nad repertuarem własnym. Praca ta zaowocowała dość obszernym tematycznie materiałem wokalnym. Jednak najbardziej ambitni uczestnicy chóru w formie żartu wyrażali swój „artystyczny niedosyt”, skarżąc się, że chór zwykle jest tłem dla innych występujących artystów. Wtedy pojawił się pomysł na zorganizowanie koncertu chóru szkolnego. 20 czerwca 2013r. odbył się ten wyjątkowy koncert. W programie znalazły się wybrane utwory, które były prezentowane na poszczególnych występach. Oto lista tych utworów:

• Pałacyk Michla
  • Przepraszamy was za wszystko
  • Przybyli ułani
  • Zawsze czeka ktoś (sł. i muz. K. Nowak)
  • Rankiem
  • Chodź, pomaluj mój świat
  • Wokół nas
  • Forever – z repertuaru grupy Papa Roach (duet wokalny)
  • Otwórz oczy
  • Bartoszu, Bartoszu
  • Pa.. aa... (kołysanka Majki Jeżowskiej)
  • Lato z ptakami odchodzi

Do niektórych utworów akompaniował sekstet fletowy złożony z uczestników chóru. Na widowni z trudem pomieścili się prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, a ich gromkie owacje przysporzyły wiele radości występującym.

Tekst: Krzysztof Nowak
    Zdjęcia: Artur Waśko