SUKCESY W ,,DZIĘCIOLE ‘’

Galeria zdjęć: GALERIA

7 lutego 2013r. w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ,,Dzięcioł”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III i miał na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych.

Do konkursu przystąpiło 44 uczniów - reprezentantów 10 zamojskich szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali:

1. Julia Wiater z klasy III a – przygotowywana przez panią Agnieszkę Wojciechowską,
  2. Jakub Banach, Dawid Reszczyński z klasy III b- przygotowywani przez panią Annę Kotowską,
  3. Michał Zabiciel z klasy III c – przygotowywany przez panią Renatę Czajkowską.

Uczniowie zmagali się z zawiłościami matematycznymi podczas godzinnego testu, który następnie został oceniony przez komisję.

Czas oczekiwania na wyniki umilił słodki poczęstunek, a serdeczną atmosferę konkursu dopełnił spektakl teatralny przygotowany przez uczniów kl. I b pt.,, O rybim królu, o panu Kowalskim i samochodzie”. Wszyscy nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę i wykazali się rozległą wiedzą matematyczną, a JULIA WIATER zajęła II miejsce w VIII edycji ,,Dzięcioła”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym matematykom i życzymy wielu sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Ciszewska