JUŻ WAKACJE!!!

Galeria zdjęć: GALERIA

Trochę matematyki („królowej wszystkich nauk”) na posumowanie roku szkolnego 2012/2013:

1. wakacje zaczęły się 28 czerwca 2013 roku i potrwają do 31 sierpnia 2013 roku
  2. 46,52% uczniów klas IV-VI otrzymało świadectwo z biało-czerwonym paskiem. A to oznacza, że co drugi uczeń osiągnął średnią ocen co najmniej 4,75:)
  3. gdybyśmy wszystkich uczniów klas IV – VI ustawili w jednym rzędzie – to co 3 z nich otrzymałby nagrodę książkową za średnią ocen co najmniej 5,0 na świadectwie:)
  4. najwyższe średnie w poszczególnych klasach możecie odnaleźć w „osiągnięciach”, ale kilka informacji przytoczyć można i tutaj: najwyższą średnią –5,91 –uzyskały dziewczyny z VI c –Julia Dubel i Julia Stępora.
  5. najlepszą klasą okazała się klasa V a – wszyscy uczniowie pokazali, na co ich stać, ambitnie podeszli do wyzwań nauki i razem osiągnęli wynik – średnia klasy – 4.89, a wszyscy uczniowie klas IV –VI przyczynili się do poprawy wyników szkoły i wypracowali średnią – 4.56 za cały rok szkolny:)
  6. 85 uczniów klas szóstych swoją pracą na sprawdzianie na zakończenie szkoły podstawowej osiągnęło wspaniały wynik – 27,8 pkt. i dało szkole I miejsce w rankingu publicznych zamojskich szkół podstawowych. Wynik szkoły był wyższy od średniej liczby punktów uzyskanych w województwie i w Polsce, i pozwolił dołączyć szkole do zaledwie 5,9% placówek w całej Polsce, które osiągnęły staninę „bardzo wysoki ” . To jakby wicemistrzostwo kraju:)
  7. dzięki wspólnej pracy nauczycieli i uczniów oraz wsparciu rodziców – dwie szóstoklasistki przyniosły chwałę szkole i rodzicom – zostały finalistkami wojewódzkiego etapu Konkursu Polonistycznego;
  8. 19 uczniów – mimo szalejących katarów, gryp i innych choróbsk – przychodziło do szkoły codziennie i osiągnęło wynik – 100% frekwencji na zajęciach szkolnych:)
  9. 34 uczniów otrzymało stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce oraz znaczące osiągnięcia sportowe;
  10. ponadto spośród wielu uczniów naszej szkoły mamy 5 laureatów Konkursów Matematycznych MiMaK i SZPAK;
  11. mamy 9 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC;
  12. jest również 2 laureatów Konkursu Informatycznego Myszk@;
  13. w naszej szkole odbyła się ewaluacja zewnętrzna – otrzymaliśmy aż 7 literek A (bardzo wysoki poziom) i 3 literki B (wysoki poziom) w 10 różnych obszarach.

W przemówieniu na koniec roku szkolnego dyrektor Artur Waśko ponownie powtórzył opinię, że w naszej szkole panuje moda na bycie i stawanie się lepszym. Pogratulował uczniom, ich rodzicom i nauczycielom i podziękował wszystkim za całoroczną pracę. Ostatnie zaś słowa na uroczystej akademii poświęcił życzeniom wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku.

Do zobaczenia po wakacjach:)

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz