KONKURS HISTORYCZNY „DZIECI ZAMOJSZCZYZNY”

Galeria zdjęć: GALERIA

Dnia 7 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie historycznym organizowanym przez Zespół Szkoły Nr 2 w Zamościu oraz Muzeum Zamojskie. Przedmiotem konkursu była wiedza o losach Dzieci Zamojszczyzny oraz historia Zamojszczyzny podczas II wojny światowej. Konkurs obejmował trzy konkurencje:

- praca plastyczna – projekt awersu i rewersu Orderu Młodego Patrioty. Piękne i oryginalne projekty przygotowali: Aleksandra Pupiec kl. Vc, Damian Piwko kl. Vc oraz Aleksandra Bender kl. VIc. Prace zostały wystawione w muzeum;

- praca literacka – „List do Grażynki Kierszniewskiej”. Szkołę naszą w tej kategorii reprezentowała uczennica Julia Dubel kl. VIc, która zajęła III miejsce;

- test historyczny pisali uczniowie: Aleksandra Bender kl. VIc, Julia Dubel kl. VIc oraz Tymon Gontarz kl. VIc. W tej konkurencji Julia Dubel zajęła I miejsce.

Laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody i dyplomy. Organizatorzy zapewnili uczniom i nauczycielom miłą atmosferę i smaczny poczęstunek.

Tekst: Dorota Kowalczyk
Zdjęcia: Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu