KONKURS CZYTELNICZY

,,DZIEJE POLSKI W LEGENDACH"

Galeria zdjęć: GALERIA

21 marca 2013 roku w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w Legendach”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i promowanie piękna polskich legend. Składał się z dwóch części: plastycznej dla klas I – II oraz literackiej dla uczniów klas III.

Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań plastycznych i czytelniczych oraz promowanie piękna polskich legend. Do konkursu czytelniczego przystąpiło 30 uczniów z klas III – reprezentantów szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Daria Szala z klasy III a przygotowywana przez panią mgr Agnieszkę Wojciechowską
  2. Dawid Reszczyński z klasy III b przygotowywany przez panią mgr Annę Kotowską
  3. Natalia Stefańska z klasy III c przygotowywana przez panią mgr Renatę Czajkowską.

Uczniowie podczas godzinnego tekstu literackiego wykazali się dokładną znajomością legend podanych w obowiązującym zestawie konkursowym.

Czas oczekiwania na sprawdzenie i ocenianie prac umilił uczniom słodki poczęstunek oraz przedstawienie teatralne pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodycze, nauczyciele zaś podziękowania za przygotowanie do konkursu.

Tekst i zdjęcia: Anna Kotowska