JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI - II EDYCJA

Galeria zdjęć: GALERIA

Dnia 15 listopada 2012r. w świetlicy szkolnej odbyła się II EDYCJA JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Celem konkursu było:

1. popularyzowanie poezji dziecięcej,
  2. rozwijanie zdolności recytatorskich,
  3. zachęcanie do występów na scenie.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w konkursie przedstawili wybrany przez siebie wiersz. Zaprezentowane zostały utwory znanych polskich poetów piszących dla dzieci. Publiczność złożona z uczniów naszej szkoły oraz z rodziców mogła usłyszeć wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Marcina Brykczyńskiego, Hanny Zdzitowieckiej, Stanisława Jachowicza oraz Jana Kochanowskiego.

Jury w składzie:

1. pani Ewa Szczepanik - Barczewska– przedstawiciel rodziców,
  2. pani Marzena Plewa – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
  3. pani Anna Greszta – wychowawca świetlicy,
wytypowało zwycięzców konkursu:

I miejsce Julia Pleśniak – kl. 2 c

II miejsce Sara Kotlińska – kl. 2 b

III miejsce Martyna Chałas – kl. 1 a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy, a zwycięzcy gry planszowe, ufundowane przez rodziców z naszej szkoły.

Małym artystom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst: Elżbieta Ciszewska

Zdjęcia: Anna Greszta