Uczniowie ,,Szóstki” znowu zagrali w „Milionerach”

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniu 29 listopada 2012 r w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 1 w Zamościu odbyła się piąta już edycja turnieju „Milionerzy” dla uczniów klas VI szkół podstawowych.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół, wspierane przez własną publiczność. Przebieg turnieju obserwowali zaproszeni goście: Pani Dyrektor Alicja Dubel, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Jerzy Michalski, Radny Rady Miasta Zamość Pan Leszek Łuczka, Dyrektor ZOO w Zamościu Pan Grzegorz Garbuz, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 , nauczyciele poszczególnych szkół.

Uczestnicy losowali po 2 pytania z 5 kategorii: humanistyczna, matematyczna, przyrodnicza, rozrywka i sport. Mając możliwość szukania pomocy w postaci kół ratunkowych, tegoroczni zawodnicy rzadko z nich korzystali, licząc raczej na własne, tęgie głowy. Kolejny raz szóstoklasiści pokazali, jak wszechstronną posiadają wiedzę. Przegranych w zasadzie nie było. Żadna z drużyn nie pozostawała w tyle .W czołówce utrzymywały się cały czas szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Społeczna i Szkoła Podstawowa Nr 8 . Szkołę Podstawową Nr 6 reprezentowała w tym roku kl.VI c z wychowawcą, Panią Aliną Czyżyk. W skład grającej drużyny weszli: Ola Bender, Julka Dubel, Jakub Oberda i Tymon Gontarz.

Aby ostudzić nieco emocje, uczniowie gospodarzy przygotowali dla gości dwa „przerywniki”: pokaz muzyczny i pokaz walk wschodnich.

Po zażartej walce, z taką samą ilością punktów, do dogrywki przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 4, której drużyna odebrała z rąk Pani Dyrektor słodką nagrodę główną oraz niespodziankę ufundowaną przez przewodniczącego Zarządu Osiedla „Promyk”- Pana Leszka Łuczkę. Po zakończeniu turnieju wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Gimnazjum Nr 1