„Nasz” ksiądz Tomasz Winogrodzki
Zamojską Osobowość Roku - MORANDO 2012

Galeria zdjęć: GALERIA

Ksiądz Tomasz Winogrodzki jest od 6 lat jest nauczycielem naszej szkoły. Uczy religii uczniów klas II-III oraz klasę VI a ,,sportową”. Od wielu lat – jako wikariusz parafii p.w. Św. Krzyża- dał się poznać jako człowiek o wielkich talentach i wielu pomysłach. Dobro dzieci – uczniów, których uczy i zawodników, których trenuje - jest dla niego najważniejsze.

Jest założycielem i twórcą „Gaudium” (łac. radość) Diecezjalnego Klubu Sportowego, w którym chłopcy i dziewczęta mogą rozwijać swoje uzdolnienia sportowe i aktywnie spędzić czas wolny. Gra w piłkę nożną staje się okazja do zabawy, ale przede wszystkim do kształcenia charakteru, rozwijania talentów sportowych i okazją do osiągania pierwszych sukcesów

Cała społeczność ,,Szóstki” składa Księdzu szczere gratulacje, i cieszy się, że Jego postawa została zauważona na terenie naszego miasta. Niechaj zdobyte wyróżnienie za dotychczasowe działania, stanie się zachętą do dalszej pracy na rzecz młodych.

Jesteśmy dumni , że mamy wśród nas tak wyjątkowego pedagoga.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko