Wojenne rocznice naszej Ojczyzny

Galeria zdjęć: GALERIA

Wierszami i piosenkami uczniowie klasy VA i VIB oraz członkowie szkolnego chóru uczcili na uroczystym apelu dwie wojenne rocznice: powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz Powstania Warszawskiego.

Chociaż od tych wydarzeń minęło wiele lat i dla dzieci są one już tylko tematami z historii, coroczne spotkania na uroczystych apelach pozwalają zatrzymać wspomnienia o wielkich i tragicznych chwilach z przeszłości z naszego kraju. Powinnością młodych Polaków, również uczniów naszej szkoły jest pamiętać o obrońcach Ojczyzny. Oni oddali swoje życie za to, byśmy teraz mogli spokojnie żyć, uczyć się i realizować własne marzenia.

Cześć Ich pamięci!

Nad artystyczną realizacją uroczystego apelu czuwali: pani Monika Słomianowska, Dorota Chudoba oraz Krzysztof Nowak, a oprawą plastyczną przygotowali: pani Alina Czyżyk oraz pan Aleksander Pańczyk.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Artur Waśko