Witaj, szkoło !!!!

Galeria zdjęć: GALERIA

3 września 2012 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i rodzice odśpiewali hymn państwowy. Nowi członkowie pocztu sztandarowego wprowadzili sztandar naszej szkoły. Następnie wszyscy wysłuchali krótkiego, okolicznościowego przemówienia dyrektora szkoły p. Artura Waśko. „Niech dla wszystkich, rozpoczynający się rok szkolny okaże się jeszcze lepszy od poprzedniego”. – te słowa dyrektora najlepiej podsumowują życzenia na nowy rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Szczególnie miło powitani zostali uczniowie klas I. Pierwszoklasiści otrzymali gromkie brawa i zapewnienie, że w naszej szkole spotkają na pewno życzliwych nauczycieli i sympatycznych kolegów, którzy wspólnie uczynią wszystko, aby pierwszaki mieli w szkole zawsze uśmiechnięte buzie.

Uczniom klas starszych dyrektor życzył tylko najlepszych ocen, a szóstoklasistom powtórzenia sukcesu z poprzedniego roku szkolnego – czyli uzyskania najwyższych w Zamościu wyników na sprawdzianie na zakończenie szkoły podstawowej. To dzięki wytrwałej pracy najstarsi uczniowie sprawili, że „Szóstka” po raz kolejny okazała się najlepsza i zajęła pierwsze miejsce wśród zamojskich publicznych podstawówek na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – uczennica klasy VI „a” - Dominika Kowalczyk. Radziła uczniom, aby nie myśleli już o wakacjach, tylko o nauce, która nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz może się stać wspaniałą i pasjonującą przygodą. Po krótkim powitaniu, wszyscy udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz