MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
KLAS II
„LICZBOWE ZMAGANIA KUBUSIA PUCHATKA”

Galeria zdjęć: GALERIA

24 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II zamojskich szkół podstawowych „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.

CELE KONKURSU:

1. pogłębianie u dzieci rozumienia różnorodnych działań, własności, praw i pojęć matematycznych;
  2. kształtowanie logicznego myślenia;
  3. łączenie nauki z zaletami zabawy;
  4. wyrabianie umiejętności przeżywania pozytywnych emocji związanych z odkrywaniem i działaniem;
  5. wzmacnianie motywacji do dalszych procesów myślowych i ćwiczenia określonych sposobów zachowania;
  6. wdrażanie do przestrzegania zasad właściwego zachowania i współzawodnictwa w czasie konkursu;
  7. integracja uczniów zamojskich szkół podstawowych.

Konkurs składał się z 2 części:
I część – indywidualny test,
II część – zadania do wykonania przez zespół reprezentujący szkołę.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Antoni Kindlik kl. II „a” – wych. p. Anna Kogut
  2. Oliwia Obydź kl. II „b” – wych. p. Joanna Libiszewska
  3. Wiktor Czuk kl. II „c” – wych. Joanna Wcisło

Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci rozwiązywały różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne, a w przerwie wraz ze swoimi opiekunami udały się na małe „co nieco”, przygotowane przez organizatorki konkursu.

Po podsumowaniu punktów komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Uczniowie naszej szkoły zajęli w konkursie III miejsce, otrzymując nagrody rzeczowe i dyplomy, a nauczyciele, którzy przygotowywali do konkursu otrzymali podziękowania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Ciszewska