Pierwszaki i „Pieczony Ziemniak”

Galeria zdjęć: GALERIA

11 października 2012 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły uczestniczyli w plenerowej imprezie pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Zorganizowali ją rodzice, którzy wspólnie z wychowawczyniami wypełnili czas pikniku różnymi atrakcjami.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Duet” w Zamościu zapłonęło wielkie ognisko. Przy nim piekliśmy kiełbaski, a potem jedliśmy upieczone ziemniaki. Rozegraliśmy kilka meczy w piłkę nożną. Dużym powodzeniem cieszył się plac zabaw. Wspaniałą atrakcją stały się rozgrywki sportowe tzw. „wyścigi rzędów” z różnymi rekwizytami.

Uczniowie mieli okazję zaobserwować różne drzewa i krzewy w jesiennej szacie oraz zapoznać się z zasadami prawidłowego przygotowania miejsca i budową ogniska.

Celem imprezy była przede wszystkim integracja uczniów między trzema klasami i ich rodzicami. Zabawa udała się na „szóstkę”. Pogoda dopisała, a uśmiechy nie znikały z twarzy do samego końca.

Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska