TRZECIOKLASIŚCI W ZWIERZYŃCU

Galeria zdjęć: GALERIA

Dnia 26.09. 2012 roku uczniowie klas trzecich wraz wychowawcami: p. Agnieszką Wojciechowską, p. Anną Kotowską, p. Renatą Czajkowską oraz opiekunami: p. Katarzyną Adamczuk i praktykantami uczestniczyli w rajdzie edukacyjno - przyrodniczym po Zwierzyńcu i jego najpiękniejszych i najciekawszych okolicach.

Spacerem po ścieżce przyrodniczej na Bukową Górę, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie pięknych zakątków Roztocza Środkowego. Dzieci miały okazję zapoznać się z najcenniejszymi walorami przyrodniczymi tej okolicy.

Następnym punktem programu naszej wędrówki było zwiedzanie barokowego kościoła na wodzie, największej atrakcji tego małego miasteczka. oraz słuchanie ciekawych opowieści o Roztoczu. Dzieci z przyjemnością zwiedziły również inne zabytki związane z dawną ordynacją zamojską. W centrum miasta był też czas na odpoczynek, zjedzenie pysznych lodów oraz kupienie pamiątek.

Następnie uczniowie zwiedzili Ośrodek Edukacyjno – Muzealny, w którym obejrzeli interesujące ekspozycje flory i fauny oraz film o tematyce przyrodniczej.

Ostatnim punktem rajdu było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy zręcznościowe na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do Zamościa. Był to wspaniały dzień spędzony na świeżym powietrzu, a bezpośredni kontakt z przyrodą z pewnością rozbudził w uczniach wrażliwość na jej piękno i potrzebę ochrony.

Tekst: Anna Kotowska
Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska