Pierwszaki na szlaku Roztocza !

Galeria zdjęć: GALERIA

6 czerwca 2013 r. trzy klasy I wyruszyły autokarem na wycieczkę do Zwierzyńca i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Po drodze odwiedziły Świerszcza – drewnianą rzeźbę stojącą przy wylocie ze Szczebrzeszyna. W Zwierzyńcu zwiedziły Kościółek na Wodzie, Zwierzyńczyk oraz obejrzały budynki starego Browaru. Największą atrakcją był spacer po wydmach, będących ostoją konika polskiego. Jeden z nich podszedł do ogrodzenia na wyciągnięcie ręki. Było to niesamowite przeżycie. Wspaniałym widokiem okazał się także łabędź, pływający po stawie „Echo”, ponieważ w ostatnich dniach zajęć w szkole śledziliśmy losy tytułowego bohatera baśni Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” i stwierdziliśmy, że brzydkie kaczątko, od momentu pojawienia się na świecie, było piękne.

Na zakończenie wycieczki piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się wspólnie w plenerze. Mimo 8 – kilometrowej wędrówki, szczęśliwi i pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.

Dziękujemy naszym wychowawczyniom: p. E. Zakrzewskiej (I a), p. M. Plewie (I b), p. M. Czajkowskiej oraz kochanym Rodzicom za wspaniałą wycieczkę.

Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: p. A. Strzałka (rodzic z I b)