„SZÓSTKA NA SZÓSTKĘ”

Galeria zdjęć: GALERIA

Od wielu lat maj to najpiękniejszy miesiąc w naszej szkole. Właśnie wtedy ogłaszane są wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, zwanego potocznie „sprawdzianem szóstoklasisty”. I od wielu lat wyniki są takie same :)

27 maja 2013r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosiła wyniki szkół i okazało się, że „Szóstka” znów jest najlepsza w gronie wszystkich szkół publicznych w Zamościu. Nasi uczniowie uzyskali średnią 27,8 pkt. Dzięki temu wynikowi, w dziewięciostopniowej skali staninowej nasza szkoła, jako jedyna publiczna placówka z Zamościa, dostała się do grona 7 % szkół w Polsce, które osiągnęły 8 stanin, czyli wynik: „bardzo wysoki” .

O tak znaczącym sukcesie zdecydowała praca nauczycieli, wsparcie rodziców, lecz przede wszystkim uczniowie, którzy musieli pokonać stres i w kwietniowy poranek pokazać swoją wiedzę i umiejętności.

Wyniki poszczególnych klas:
Klasa 6A – 27,8 pkt.
Klasa 6B – 25,4 pkt.
Klasa 6C – 30,0 pkt.

Jako grono pedagogiczne jesteśmy dumni z każdego ucznia. Nie było lepszych czy słabszych – każdy z nich starał się jak najlepiej rozwiązać zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności z czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom. Wierzymy, że zdobyte w naszej szkole umiejętności pomogą każdemu z szóstoklasistów rozpocząć naukę w wybranym gimnazjum bez stresu.

Wyniki publicznych szkół podstawowych w Zamościu:
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica– 27,8 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego – 27,3 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza – 26, 9 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich – 26,6 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki – 25,5 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej – 24,4 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – 24,3 pkt.
Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi – 24,2 pkt.
Zespół Szkół Katolickich im. Św. Ojca Pio – 24,00 pkt.

Średni wynik miasta Zamość – 26,40 pkt.
Średni wynik w województwie lubelskim – 24,00 pkt.
Średni wynik w Polsce – 24,03 pkt

Tekst: Monika Słomianowska