TENISOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ –„JOGUŚ 2013”

Galeria zdjęć: GALERIA

Dnia 19 czerwca 2013 r. na obiektach KT „Return” Zamość zostały rozegrane Mistrzostwa Szkół „Joguś 2013” Szkoły swoich zawodników przygotowały do konkurencji programu Tenis 10 realizowanego przez uczestników zawodów. Każda szkoła mogła wystawić dwa czteroosobowe zespoły (dwie dziewczynki, dwóch chłopców). Do rywalizacji zgłosiło się 15 zespołów ze szkół miasta Zamościa, Tomaszowa , Szczebrzeszyna i Sitańca. W skład naszej reprezentacji weszli następujące uczniowie:
Marczewska Magda, Markowska Paulina, Kulik Jakub, Nowicki Maciej – zespół A
Mulawa Sylwia, Paradowska Julia, Ciepiel Jakub, Zams Igor – zespół B

Zawody odbywały się w następujących konkurencjach:

SPRAWNOŚCIOWE
- bieg na 20 m (szybkość biegowa),
- bieg wahadłowy z odrzucaniem piłek (zwinność, technika pracy nóg),

GRA PARATENISOWA
- rzucanka, na jedno pole serwisowe po przekątnej

ZAWODY TENISOWE
- gra pojedyncza na jedno pole serwisowe na wprost, wariant zwykły.

Wyniki zespołów w każdej konkurencji były punktowane, a suma zdobytych punktów decydowała o miejscu w ogólnej klasyfikacji. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół z Tomaszowa przed Szczebrzeszynem a trzecie miejsce zajął zespół Szkół Społecznych w Zamościu. Nasze drużyny plasowały się odpowiedni : zespół B na 11 , a zespół A na 13 miejscu . Głównym sponsorem zawodów była Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie i Urząd miasta Zamościa od , których dzieci otrzymały nagrody i upominki a kibice mogli degustować serki, jogurty i inne wyroby mleczne . Wszystkim dopisały humory i uśmiechy.

Tekst i zdjęcia: Artur Zawiślak