SPOTKANIE WIGILIJNE w KLASIE VC

Galeria zdjęć: GALERIA

Dnia 20 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyło się Spotkanie Wigilijne uczniów klasy Vc. O godzinie 13.20 przyszli zaproszeni goście i zasiedli do pięknie przystrojonego stołu, na którym tradycyjnie znalazły się: opłatek, jemioła, sianko, oraz 12 potraw wigilijnych.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Pan dyrektor Artur Waśko, ksiądz Tomasz Winogrodzki oraz nasi nauczyciele: Pani Marta Mazurek, Pan Krzysztof Nowak, Pani Grażyna Orszewska oraz Pani Tereska Stasiuk, która czuwa nad czystością w naszej klasie i na naszym piętrze, a także Pani Asia Górna, pielęgniarka, która zawsze pomaga nam, gdy komuś coś dolega. Na nasze spotkanie przyszła też koleżanka, która niestety w tym roku chodzi do innej szkoły.

Uroczystość rozpoczął ksiądz Tomasz Winogrodzki przybliżając nam historię i znaczenie Wigilii oraz czytając Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa. Usłyszeliśmy też wiele ciepłych słów od Pana Dyrektora dla nas i dla naszych rodzin. Potem podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia.

Następnie przy blasku świec rozpoczęła się uroczysta wieczerza złożona z wielu tradycyjnych potraw. Dania były przepyszne. Nasze mamy bardzo się postarały. Na półmiskach znajdowały się m.in. ryba po grecku, pierogi z kapustą, kluski z makiem oraz wiele innych smakowitych potraw. Kamila, która jest harcerką i zdobywa właśnie sprawność kuchcika, sama zrobiła pyszną sałatkę jarzynową i upiekła smaczne ciasto.

Później śpiewaliśmy kolędy, które nadały tej chwili świąteczny nastrój. Nie zabrakło też konkursów na najładniejszą interpretację kolędy. Swój talent wokalny nasza klasa pokazała podczas nietypowej aranżacji kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Nasza uroczystość była przepiękna i z utęsknieniem czekamy na następną takie spotkanie.

Tekst: Gabriela Łuczka, klasa Vc
Zdjęcia: Artur Waśko