KLASY TRZECIE
ROZPOCZĘŁY NAUKĘ JAZDY NA NARTACH!!Filmy z wyjazdów:
FILM 1 - klasa 3a
FILM 2 - klasa 3b 1 | FILM 3 - klasa 3b 2
FILM 4 - klasa 3c
FILM 5 - wszystkie klasy
FILM 6 - wszystkie klasy (slalom 1) | FILM 7 - wszystkie klasy (slalom 2)

W końcu nadeszła zima. Trzecioklasiści dłuuugo czekali na możliwość rozpoczęcia nauki jazdy na nartach. Oni to właśnie rozpoczęli niecierpliwie oczekiwaną realizację III edycji Programu Narciarstwa Zjazdowego realizowanego w naszej szkole już od dwóch lat.

[Program narciarstwa zjazdowego dla klas III]

W pierwszym tygodniu grudnia 2013r. w szkole przeprowadzono I etap wspomnianego programu. Były to zajęcia teoretyczne w sali lekcyjnej. Uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami i wiadomościami dotyczącymi sprzętu narciarskiego, jazdy na nartach ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa ujętych w tzw. „dekalogu narciarskim”. Na spotkaniu odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca Ogólnopolskiego projektu „Bezpieczny Stok” oraz pokaz sprzętu narciarskiego.

[Zdjęcia – Etap 1 …]
[Zdjęcia – Magazynek narciarski …]

Od 4 stycznia 2014r. 78 uczniów z trzech klas trzecich rozpoczęło realizację II etapu naszego programu, który polega na zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu narciarskiego. Uczniowie uczyli się nakładania, zdejmowania nart, podstawowych kroków chodzenia, zmiany kierunku i poznania podstawowych komend instruktora. Uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę w działaniu i kilkakrotnie samodzielnie zjechali pod opieką instruktorów ze stoku. Ze względu na chęć wykorzystania doskonałych warunków pogodowych, zajęcia te odbywały się na stoku w Jacni.

[Zdjęcia 2 etap – KLASA 3a …]
[Zdjęcia 2 etap – KLASA 3b …]
[Zdjęcia 2 etap – KLASA 3c …]

Trzymamy kciuki za naszych uczniów, życzymy im jak najwięcej radości i mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko