XII Regionalny Konkurs Informatyczny
dla Szkół Podstawowych 2016

10 czerwca 2016 roku – I LO Zamość - PODSUMOWANIE
I miejsce – SP6 Zamość

Galeria zdjęć: GALERIA

W piątek 10 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursów informatycznych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez LSCDN w Zamościu. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu była współorganizatorem XII Regionalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów Szkół Podstawowych 2016. W finale tego konkursu wystartowało 29 najlepszych uczniów z regionu, w tym aż sześciu z naszej szkoły. Uczniowie w finale rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej (do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych drużyn). W finale nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Wykazali się dużą wiedzą informatyczną oraz doskonałą pracą w grupie.

Laureatami konkursu zostali: Dominik Pańko (6b), Michał Zabiciel (6b) oraz Antoni Kindlik (5b). Jednocześnie zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie na podsumowaniu udekorowani zostali medalami, pucharem za I miejsce, dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Finalistami konkursu zostali: Igor Adamowicz (5a), Mateusz Chmiel (5a) oraz Wiktoria Ekonomiuk (6a). Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nasi finaliści zajęli drużynowo VIII miejsce, co także jest dużym sukcesem (w całym konkursie wystartowały 32 drużyny).

Wyniki drużynowe:

 1. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu - 131 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Biłgoraju - 129 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim - 123 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie - 102 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim - 101 pkt.

Wyniki indywidualne:

 1. Zabiciel Michał (SP 6 Zamość) - 94 pkt.
 2. Staroń Kacper (SP 5 Biłgoraj) - 89 pkt.
 3. Pańko Dominik (SP 6 Zamość) - 86 pkt.
 4. Kuźniarz Dominik (SP 3 Tomaszów Lub.) - 85 pkt.
 5. Kindlik Antoni (SP 6 Zamość) - 84 pkt.
  Łaba Piotr (SP 5 Biłgoraj) - 84 pkt.

Gratulujemy sukcesu!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko