SEZON NARCIARSKI JUŻ RUSZYŁ!!

Galeria zdjęć: GALERIA

Zima przyszła, nie zawiodła nas, instruktorów i przede wszystkim naszych uczniów – trzecioklasistów. Nie ma co prawda śniegu w takiej ilości by lepić bałwana, ale wystarczyło kilka dni z minusową temperaturą, by stok narciarski w Jacni został otwarty.

Najbardziej niecierpliwie czekali na zimę uczniowie klas trzecich. Oni to właśnie rozpoczęli długo oczekiwaną realizację V edycji Programu Narciarstwa Zjazdowego realizowanej w naszej szkole.

W piątek, 8 stycznia 2016r. odbył się I etap wspomnianego programu, polegający na uczestnictwie dzieci w zajęciach teoretycznych w sali lekcyjnej. Uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami i wiadomościami dotyczącymi sprzętu narciarskiego oraz jazdy na nartach ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa ujętych w tzw. „dekalogu narciarskim”. Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą ogólnopolskiego projektu „Bezpieczny Stok” oraz odbył się pokaz sprzętu narciarskiego.

Od następnego tygodniu uczniowie trzech klas trzecich realizować będą II i III etap naszego programu. Etapy te będą realizowane na stoku narciarskim w Jacni i polegać będą na zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu narciarskiego. Uczniowie będą uczyć się nakładania i zdejmowania nart, podstawowych kroków chodzenia, zmiany kierunku i poznania podstawowych komend instruktora. Rozpoczną również swoje pierwsze zjazdy.

Trzymamy kciuki za nich i mamy nadzieję, że zima nam dopisze. Nagrodą dla wszystkich najlepszych uczestników programu realizowanego w Jacni, będzie wyjazd na „Białą szkołę” w przyszłym roku szkolnym w polskie Tatry.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko