Zamojska Szkolna Liga Szachowa 2016/2017
Mała Zamojska Szkolna Liga Szachowa 2016/2017
turniej I – 19 października 2016 roku
I MIEJSCE w "małej" lidze szachowej

19 października w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu odbył się I turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej. W tym roku szkolnym liga została powiększona o tzw. "małą ligę" dla klas I-III szkoły podstawowej. Turnieje ligi szachowej , tak jak w roku poprzednim, przeprowadzane są w szkole społecznej. W turnieju starszych zawodników do rywalizacji w lidzie zgłosiło się 10 drużyn (Szkoła Społeczna - 2 drużyny, III LO w Zamościu - 2 drużyny, Gimnazjum Nr 1 Zamość - 3 drużyny, Gimnazjum Tereszpol-Kukiełki, MDK Zamość oraz SP6 Zamość) oraz 7 drużyn w "małej lidze" (SP2 Zamość - 2 drużyny, Szkoła Społeczna, SP Tereszpol-Kukiełki, MDK Zamość, SP6 Zamość i UKS Lider Zamość).

Świetnie rozpoczął rywalizację zespół SP6 w Małej Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej zajmując po zaciętej rywalizacji I miejsce w klasyfikacji końcowej pierwszego turnieju. Bardzo dobrze spisał się także nasz zespół w Zamojskiej Szkolnej Lidze Szachowej (klasy IV-VI i starsi) zajmując wysokie IV miejsce będąc w klasyfikacji jedyną szkołą podstawową.

Naszą szkołę reprezentowali:
MAŁA ZAMOJSKA SZKOLNA LIGA SZACHOWA
SP6 Zamość – Michał Barczewski (2d), Aleksander Pańczyk (3a), Szymon Skorupski (2f)
UKS Lider Zamość – Aleksandra Rycyk (3a), Hanna Kawalec (3a), Paula Martyna (3a)

ZAMOJSKA SZKOLNA LIGA SZACHOWA
SP6 Zamość – Michał Sałapat (5a), Borys Artymiak (5a), Wiktor Kiełbiński (5b)

Opiekunem drużyn szachowych jest pan Grzegorz Pańko. Następny, II turniej, z cyklu Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej odbędzie się 16 listopada 2016 r.

MAŁA ZAMOJSKA SZKOLNA LIGA SZACHOWA
Klasyfikacja po I turnieju:

Miejsce Zespół Punkty
1 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu 20
2 ZS Społecznych w Zamościu 15
3 Szkoła Podstawowa Tereszpol-Kukiełki 10
4 Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu 9
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu - zespół II 8
6 Uczniowski Klubu Sportowy LIDER w Zamościu 7
7 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu - zespół I 6

ZAMOJSKA SZKOLNA LIGA SZACHOWA
Klasyfikacja po I turnieju: