VI Spartakiada Dzieci i Młodzieży
Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2017

11 kwietnia 2017 roku – Tomaszów Lubelski

11 kwietnia 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ organizowanej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Celem Spartakiady było przypomnienie o siódmej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz uczczenie ofiar katastrofy poprzez szlachetną rywalizację sportową.

Uczniowie nasi startowali w turnieju piłki nożnej szkół podstawowych oraz w zawodach szachowych. Spośród jedenastu reprezentacji szkół z rejonu zamojskiego nasi młodzi piłkarze przygotowujący się do rozgrywek SZS zajęli miejsca IV-VI.

W zawodach szachowych wystartowało 192 zawodników i zawodniczek, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu. Wyśmienicie spisał się Michał Sałapat (5a), który wywalczył III miejsce! W tej samej kategorii bardzo wysokie VII miejsce zajął Borys Artymiak (5a).