VI Spartakiada Dzieci i Młodzieży
Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2017

11 kwietnia 2017 roku – Tomaszów Lubelski

11 kwietnia 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ organizowanej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Celem Spartakiady było przypomnienie o siódmej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz uczczenie ofiar katastrofy poprzez szlachetną rywalizację sportową.

Uczniowie nasi startowali w turnieju piłki nożnej szkół podstawowych oraz w zawodach szachowych. Spośród jedenastu reprezentacji szkół z rejonu zamojskiego nasi młodzi piłkarze przygotowujący się do rozgrywek SZS zajęli miejsca IV-VI.

W zawodach szachowych wystartowało 192 zawodników i zawodniczek, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu. Wyśmienicie spisał się Michał Sałapat (5a), który wywalczył III miejsce! W tej samej kategorii bardzo wysokie VII miejsce zajął Borys Artymiak (5a).

Szkołę Podstawową Nr 6 w Zamościu reprezentowali:

1. Szymon Skorupski (2e)
  2. Aleksander Pańczyk (3a)
  3. Paula Martyna (3a)
  4. Aleksandra Rycyk (3a)
  5. Wiktor Kiełbiński (5b)
  6. Michał Sałapat (5a)
  7. Borys Artymiak (5a)

Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Pańko.

Serdecznie gratulujemy piłkarzom i szachistom udziału, trzymamy kciuki przed następnymi zawodami.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko