Wojewódzkie Igrzyska SZS
w Szachach Drużynowych 2016

6 grudnia 2016 – SP6 ZAMOŚĆ

Wyniki szczegółowe: [Wyniki Igrzysk Wojewódzkich SZS w Szachach Drużynowych]

6 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Igrzyska SZS w Szachach Drużynowych. To już drugi raz jak mieliśmy zaszczyt gościć najlepszych szachistów z całego województwa. Rok wcześniej przyjmowaliśmy w murach naszej szkoły gimnazjalistów, a w tym roku najlepszych uczniów szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z 17 szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Sędziami zawodów byli Grzegorz Pańko i Andrzej Czochra. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. szachownica I: Michał Sałapat (5a)
  2. szachownica II: Borys Artymiak (5a)
  3. szachownica III: Wiktor Kiełbiński (5b)
  4. szachownica IV: Paula Martyna (3a)
oraz rezerwowy: Aleksander Pańczyk (3a)
Opiekunem drużyny szachowej jest p. Grzegorz Pańko.

Nasza szkoła sprostała zadaniu. Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze. Turniej przebiegał bez zakłóceń, a zawodnicy i opiekunowie, mamy nadzieję, czuli się w murach szkoły wyśmienicie.

Pod względem sportowym zawody zdominowały Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zajmując I miejsce oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zdobywcy II miejsca. Natomiast na III miejscu ukończyła zawody Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chełmie. Nasza szkoła do ostatniej rundy walczyła o brązowy medal. Niestety minimalna porażka w siódmym meczu dała nam VIII miejsce. Za rok powalczymy o medale.
Mecze naszej reprezentacji:

1. runda: SP6 Zamość – SP Mieniany 4:0
  2. runda: SP Wojsawice – SP6 Zamość 0:4
  3. runda: SP6 Zamość – SP4 Chełm 2:2
  4. runda: SP3 Międzyrzec Podlaski – SP6 Zamość 4:0
  5. runda: SP6 Zamość – SP Tomaszowice 4:0
  6. runda: SP2 Tomaszów Lubelski – SP6 Zamość 4:0
  7. runda: SP4 Łuków – SP6 Zamość 2,5:1,5

Mamy nadzieję, że bardzo dobrze i sprawnie organizacyjne przeprowadzone zawody staną się okazją do spotkania szkół podstawowych na turnieju rangi wojewódzkiej w następnym roku.

Za tak doskonały finał organizacyjny turnieju należą się szczególne podziękowania: dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 6 za szeroką pomoc w każdej sprawie, p. Alinie Czyżyk za sprawne i ładne wykonanie oprawy wizualnej, p. Aleksandrowi Pańczykowi za przygotowanie sali, kolegom wuefistom za dużą pomoc i wyrozumiałość, panom konserwatorom i paniom sprzątaczkom oraz wszystkim innym zaangażowanym w zawody.

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz, Grzegorz Pańko