Turniej Szachowy „Przemocy mówię NIE!”
28.04.2017 - MDK Zamość

Projekt profilaktyczny „Przemocy mówię Nie” jest skierowany do dzieci i młodzieży województwa lubelskiego. Działania obejmowały w tym roku: konkurs plastyczny, turniej szachowy oraz turniej gier komputerowych.

28 marca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy w ramach projektu profilaktycznego „Przemocy mówię NIE!”.

Do szachowej rywalizacji przystąpiło 53 szachistów w tym 9 uczniów naszej szkoły: Michał Sałapat (5a), Borys Artymiak (5a), Wiktor Kiełbiński (5b), Aleksander Pańczyk (3a), Kacper Bartnik (3c), Szymon Skorupski (2e), Paula Martyna (3a), Aleksandra Rycyk (3a) oraz Natalia Furmanek (3a). Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zdobyli 2 medale: złoty i brązowy.

Dnia 5.04.2017 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu profilaktycznego "Przemocy mówię NIE". Projekt objęli swoim patronatem: Prezydent Miasta Zamość, Komendant Policji w Zamościu, Komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

Podczas uroczystego podsumowania nasi uczniowie odebrali dyplomy, puchary i medale za rywalizację w turnieju szachowym.

Wyniki naszych uczniów:

Kategoria dziewczęta klasy I-III
Paula Martyna - I miejsce
Aleksandra Rycyk - III miejsce
Natalia Furmanek - IV miejsce

Kategoria chłopcy klasy I-III
Aleksander Pańczyk - V miejsce
Szymon Skorupski - VIII miejsce

Kategoria chłopcy klasy IV-VI
Wiktor Kiełbiński - V miejsce
Michał Sałapat - VII miejsce
Borys Artymiak - VIII miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko