X Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza
Tomaszów Lubelski 08-10-2016
VI miejsce i medal Pauli Martyny

8 października w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został X Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 172 zawodników, m. in. z Tomaszowa Lub., Leśniowic, Fajsławic, Zamościa, Chełma, Rudnika, Tereszpola-Kukiełek, Oleszyc i Ukrainy (Rawa Ruska, Lwów), w tym dziewięcioro naszych uczniów: Borys Artymiak (5a), Michał Sałapat (5a), Wiktor Kiełbiński (5b), Aleksandra Rycyk (3a), Paula Martyna (3a), Maja Krawczuk (3d), Michał Barczewski (2d), Natalia Lipska (2d), Szymon Skorupski (2e).

Najlepiej spisała się Paula Martyna, która zdobyła medal za VI miejsce w kategorii dziewcząt klas I-III. Dobrze także wystartowała Natalia Lipska zdobywając wysokie X miejsce. Większość naszych zawodników znalazło się w pierwszej dwudziestce w swoich kategoriach wiekowych, co jest dobrym rezultatem jak na udział w tak dużym turnieju.

Wyniki naszych uczniów:
Paula Martyna - 6. miejsce w kategorii dziewcząt do 9 lat (5.5 pkt.)
Natalia Lipska - 10. miejsce w kategorii dziewcząt do 9 lat (5.0 pkt.)
Aleksandra Rycyk - 17. miejsce w kategorii dziewcząt do 9 lat (4.0 pkt.)
Maja Krawczuk - 22. miejsce w kategorii dziewcząt do 9 lat (3.0 pkt.)
Szymon Skorupski - 26. miejsce w kategorii chłopców do 9 lat (5.0 pkt.)
Michał Barczewski - 29. miejsce w kategorii chłopców do 9 lat (4.0 pkt.)
Borys Artymiak - 12. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)
Wiktor Kiełbiński - 13. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)
Michał Sałapat - 26. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (4.0 pkt.)

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w turnieju. Wielkie podziękowania za udział i zaangażowanie dla naszych młodych zawodników!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko