WYCIECZKA DO ARSENAŁU
Stulecie odzyskania Niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków, nawet tych najmłodszych.

W czwartek, 24 maja 2018 roku uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią Elżbietą Zakrzewską oraz uczniowie klasy IIIc z wychowawczynią Małgorzatą Czajkowską w ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości wybrali się do zamojskiego Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie trzech głównych budynków:
Arsenał – wystawa stała „Arsenał zamojski od XVI do XIX wieku”- tutaj dzieci mogły zobaczyć broń białą, palną czarnoprochową oraz umundurowanie i wyposażenie z tego okresu.
Prochownia – w tym budynku dzieci obejrzały przepiękną prezentację multimedialną „Historia twierdzy i miasta Zamość".
Pawilon pod Kurtyną – tutaj dzieci podziwiały ciężkie uzbrojenie wojskowe, wysłuchały historii rozwoju techniki wojskowej oraz historii wizerunku Białego Orła.

Na zakończenie wszyscy uczniowie bezbłędnie wypełnili związaną z tematem wycieczki kartę pracy. To była wspaniała lekcja historii.

Tekst: Elżbieta Zakrzewska
Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska