OGÓLNOPOLSKI BIEG WOKÓŁ TWIERDZY ZAMOŚĆ - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W środę 2 maja 2018 r. w Zamościu już po raz piąty w naszym mieście został zorganizowany Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość, którego organizatorami byli: Urząd Miasta Zamość oraz Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS. Bieg ten zorganizowano dla dzieci, młodzieży, służb mundurowych , nauczycieli i innych zainteresowanych. W zawodach uczestniczyła również duża grupa uczestników marszu Nordic Walking.

Dzieci oraz dorośli startowali na różnych dystansach. Uczniowie klas III – VI, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mieli do pokonania dystans o długości od 300 do 600 metrów w zależności od kategorii wiekowej . Również z naszej szkoły liczna reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła w nim udział. Ich osiągnięcia sportowe są bardzo wysokie, z czego jesteśmy bardzo dumni .

Oto wyniki naszych uczniów:
I miejsce - Kacper Kurzępa w kategorii chłopcy rocz. 2009-2010 na dystansie 300 m.
I miejsce - Dawid Czapka w kategorii chłopcy rocz. 2008 na dystansie 300 m ( który reprezentował również KS Agros Zamość)
III miejsce - Adrian Fic w kategorii chłopcy rocz. 2005-2006 na dystansie 600 m.
XII miejsce - Emilia Banicka w kategorii dziewcząt rocz. 2005-2006 na dystansie 600 m.

W ten oto sposób uczniowie uczcili na sportowo obchody Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Wszystkim dziękujemy i serdecznie gratulujemy sukcesów.

Tekst : Artur Waśko
Zdjęcia: rodzice uczniów, portale internetowe: ezamosc, życie zamościa