WIZYTA W MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

Dnia 19 i 20 października 2017 r. trzecioklasiści naszej szkoły wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Na miejscu czekał na uczniów przewodnik, który opowiadał oraz oprowadzał zwiedzających po muzeum, pokazując zgromadzone skarby. W muzeum uczniowie podziwiali stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, a także setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazach dmuchania bombek. Prezentacja procesu powstawania bombek była niezwykle interesująca. Dzieci zwiedziły również pracownię, w której miały okazję poznać techniki ozdabiania. Uczniowie obserwowali tam pracę pań, które własnoręcznie ozdabiają bombki. Później odbyły się warsztaty dla uczniów. Dzieci otrzymały bombki, które samodzielnie malowały i ozdabiały kolorowymi brokatami według własnej inwencji twórczej. Po warsztatach zwiedzający udali się do firmowego sklepu. Wybór jednej ozdoby nie był łatwy ze względu na ogromny wybór ozdób o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Każdy z uczestników wyjazdu otrzymał także bombkę ozdobioną własnym imieniem. Na koniec uczniowie udali się do jednej z pobliskich restauracji, w której zjedli pyszny obiad.

Wizyta uczniów klas trzecich w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie dostarczyła wszystkim uczestnikom wyjazdu wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Była to świetna okazja do integracji uczniów oraz poznania wielu cennych i nowych informacji, które z pewnością przydadzą się na zajęciach lekcyjnych. To bajkowe miejsce z pewnością na długo utkwi w pamięci wszystkim uczniom.

Tekst: Ewelina Sienicka
Zdjęcia: Ewelina Sienicka, Małgorzata Czajkowska