W BWA – Galerii Zamojskiej

W czwartek, 17.05.2018 r. dziesięcioro uczniów z klas piątych i szóstych udało się pod opieką n-la bibliotekarza, p. Doroty Zwolan do BWA – Galerii Zamojskiej, aby obejrzeć wystawę „Twórczość Henryka Sienkiewicza w ilustracji”. Prace powstały podczas XXXII Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbył się w 2016 r. w Zwierzyńcu. W tematykę prezentowanych prac wprowadził nas dyrektor BWA – p. Jerzy Tyburski, który w barwny i ciekawy sposób opowiedział nam o wystawie. Na pamiątkę wizyty otrzymaliśmy katalog, który w naszej szkolnej bibliotece będzie nam przypominał o obejrzanych pracach. Wizyta w BWA – Galerii Zamojskiej bardzo nam się podobała, była atrakcyjną formą kontaktu ze sztuką.

„Według mnie warto przyjść do BWA, ponieważ możemy tam zobaczyć piękne ilustracje i obrazy. W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć wystawę pt. „Twórczość Henryka Sienkiewicza w ilustracji”. Moim zdaniem autorzy tych dzieł mają wielkie talenty. Również bardzo podoba mi się to, w jaki sposób przedstawiają obrazy. BWA to miejsce, gdzie trzeba poświecić trochę czasu, ale warto! Przez zapoznanie się z wystawą, otwiera nam się droga do czegoś nowego. Bardzo podobają mi się takie kreatywne rzeczy, w BWA są piękne, tematyczne prace.”

Kamila Chmiel, klasa 6b

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan