Czytamy młodszym kolegom lektury

Dnia 27 lutego 2017 r. uczniowie klasy III E wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kołtun w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” czytali uczniom klasy I B fragmenty lektury Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanych fragmentów, poznały przygody bohatera-pluszowego misia. Na zakończenie otrzymali w upominku wykonanego przez uczniów klasy III E – misia, Czarnego Noska.

Myślę, że każdy znalazł w tych zajęciach coś ciekawego. Młodsi zrozumieli, dlaczego warto czytać książki. Starsi uczniowie mogli poczuć się dumni, że mają taką rolę do spełnienia. To wydarzenie zachęciło dzieci do wypożyczenia książki z biblioteki szkolnej.

Wspólne czytanie książek integruje uczniów, wpływa na kształtowanie postawy otwartości, a przede wszystkim promuje czytanie i zachęca uczniów do samodzielnego czytania.

Tekst: Barbara Kołtun
Zdjęcia: Joanna Wcisło.