Uczniowie starszych klas czytają młodszym kolegom

W piątek, 15 czerwca 2018r. zakończona została akcja popularyzująca czytelnictwo wśród uczniów klas IV – VII. O wartości czytania chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas 4-7, którzy po raz kolejny zaangażowali się w całoroczną akcję „Uczniowie starszych klas czytają młodszym kolegom”. W trakcie comiesięcznych spotkań w świetlicy, zostały zaprezentowane uczniom nauczania początkowego książki dostosowane do wieku małych odbiorców. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w treści czytanych utworów, oglądały ilustracje i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Akcja bardzo zaangażowała uczniów klas starszych, którzy z przejęciem przygotowywali się do czytania w świetlicy. Wspólne spotkania przy książce integrowały środowisko uczniowskie, wpływały także na kształtowanie postawy otwartości, umiejętności poprawnej komunikacji interpersonalnej, a przede wszystkim promowały czytanie. Wszak książka łączy pokolenia!

W tegorocznej akcji „Uczniowie starszych klas czytają młodszym kolegom” udział wzięli: Martyna Chałas (6a), Wanesa Rycyk (6a), Kamila Chmiel (6b), Nikola Rajtar (6b), Weronika Wojtas (4a), Hanna Kawalec (4a), Wiktoria Bajwoluk (4d), Marianna Kostyła (4d).

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan