CZYTELNICZE ZMAGANIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Jak nazywał się pies, który jeździł koleją? Kto podróżował w drugim wagonie w wierszu „Lokomotywa”? Czyją głowę miał Gryf w legendzie „O szlachetnym Gryfie i pięknej Syrenie”?- na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie, biorący udział w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz…?” dla klas I-III szkoły podstawowej, który odbył się 9 maja 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej. Pierwszy, powiatowy etap konkursu miał formę testu dotyczącego treści ośmiu książek podanych w regulaminie. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Marta Malicka (kl. 2b), Aleksandra Adamowicz (kl. 3a), Zuzanna Lichota (kl. 3a), Lena Kozorys (kl. 3d) oraz Marcin Kowalczuk (kl.3e). Z ostatniej chwili mamy informację , że wszyscy nasi uczniowie awansowali do II – powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Dorota Zwolan – nauczyciel-bibliotekarz.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan