Spotkanie z dietetykiem - „Fakty i mity o dietach”

W środę, 13 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych, uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem klinicznym panią Dagmarą Papierowską, która zajmuje się leczeniem zaburzeń metabolicznych, w tym również ustalaniem indywidualnych diet dla pacjentów.

„ Moda na odchudzanie, czy to bezpieczne dla młodych ludzi w fazie rozwoju, nieregularne przyjmowanie posiłków, stres, wszechobecne konserwanty, szybka przekąska”? . Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zweryfikować swoją wiedzę o zasadach racjonalnego odżywiania, zdrowej żywności, piramidzie zdrowego żywienia. Warto było usłyszeć od specjalisty o groźnych zaburzeniach stanu zdrowia i rozwoju związanych z nieprawidłowym odżywianiem tj. nadwagą, otyłością, anoreksją i bulimią. Celem spotkania była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży naszej szkoły poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety oraz dbałości o własne zdrowie. Serdecznie dziękujemy pani Dagmarze za prelekcję i poświęcony czas, postaramy się w miarę możliwości kontynuować w różnych formach działania z zakresu profilaktyki prozdrowotnej.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Jakub Kulik 7b