DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W naszej szkolnej bibliotece na czytelników jak zawsze czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była akcja Cukierek za książkę. Czytelnicy, którzy w tym dniu wypożyczyli książkę, mogli poczęstować się małym co nieco. Natomiast uczennice należące do koła bibliotecznego: Martyna Chałas, Martyna Lipiak oraz Nadia Skwarzyńska, przygotowały gazetkę o sławnych osobach, które były bibliotekarzami. I tak dowiedzieliśmy się, że w bibliotece pracowali m.in.: Maria Kownacka – autorka Plastusiowego pamiętnika, Adam Mickiewicz, Stefan Żeromski, bracia Grimm, a nawet piosenkarka Reni Jusis. W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie mieli także możliwość złożenia życzeń szkolnym bibliotekarzom, wypisując je na przygotowanych karteczkach. Jako osoba najbardziej zainteresowana, mam nadzieję, że choć połowa się spełni!

Atrakcje zorganizowane w tym dniu, przyciągnęły do biblioteki wielu miłośników książek i słodyczy. W ciągu paru godzin liczba wypożyczonych książek wynosiła ponad 65. Wszystkich czytelników zapraszamy do regularnego odwiedzania biblioteki szkolnej!

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan