Dzień Książki i Prasy

Dnia 9 maja 2018 r. z okazji Dnia Książki i Prasy, które zawsze obchodzimy w maju odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas I – III pt. Książka dawniej, a dziś...” przeprowadzone przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu p. Monikę Bzdziuch i p. Dariusza Kapitana.

Uczniowie poznali podstawowe elementy budowy książki (okładka, obwoluta, spis treści, wyklejka, karta tytułowa) oraz wygląd książki na przestrzeni dziejów od Babilonu po czasy współczesne w kontekście powstania i historii książki. Przypomniano także zasady dbania o książki. Przedstawiono Kamishibi – teatrzyk obrazkowy jako alternatywę książki tradycyjnej - z opowiadaniem „Rower Walentynki”.

Na zakończenie podsumowano projekt czytelniczy realizowany w szkole przez klasy I – III pt. „Opowieści bez liku małych czytelników”.

Uczniowie klasy III E odczytali opowiadanie pt. „Przygoda ze szkołą”, które wspólnie pisały wszystkie klasy I, II, III.

Tekst : Barbara Kołtun
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewic