Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi. Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

Dnia 26.04.2018 w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy IVc pod opieką pań: K.Adamczuk oraz A.Tarnowskiej. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące ochrony powietrza, ziemi, wody i lasów.

Ponadto ucznennica Maja Ciemięga z klasy IVa przygotowała prezentację multimedialną pt. „Ekologia w moim domu”, a uczeń Oskar Czuchaj z klasy VIIb – filmik dotyczący zachowań ekologicznych w domu. Materiały te są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Tekst: Katarzyna Adamczuk
Zdjęcia: Jakub Kulik