Mój dzienniczek lektur

W środę, 13 czerwca 2018r. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Mój dzienniczek lektur”, organizowanego przez bibliotekę szkolną. Przez cały rok szkolny uczniowie klas 2 i 3 wytrwale przychodzili do biblioteki, wypożyczali książki, a po przeczytaniu opisywali je w przeznaczonych na ten cel zeszytach, dodatkowo wykonując ilustracje. Komisja konkursowa w składzie: p. Elżbieta Ciszewska – wychowawca kl. 1 oraz p. Dorota Zwolan- n-l bibliotekarz oceniała poprawność zapisu, estetykę wykonanej ilustracji oraz treść samodzielnie zredagowanego opisu.

Nagrody w konkursie zdobyli:
za I miejsce: Hanna Wysocka (kl. 2a), Malwina Gontarz (kl. 3c) i Milena Pasieczna (kl. 3a),
za wyróżnienie: Marta Dmitroca (kl. 2a) , Katarzyna Wasińczuk (kl. 2b), oraz Michał Barczewski (kl. 3d).

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy za udział w konkursie. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na wystawie w bibliotece szkolnej.

Konkurs „Mój dzienniczek lektur” jest jedną z form propagowania czytelnictwa przez bibliotekę szkolną, kształtowania aktywności i kultury czytelniczej.

Tekst: Dorota Zwolan
Zdjęcia: Dorota Zwolan