WYJAZD EDUKACYJNY KLASY III „D”
DO „FARMY ILUZJI”

W czwartek, 7 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III „d” z wychowawczynią p. Eweliną Sienicką udali się do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Park ten jest wyjątkową kompozycją wielu atrakcji dla dzieci, połączonych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej i ciekawej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

W trakcie pobytu przewodnik objaśnił uczniom zasady panujące w Parku oraz pokazał to, co można zobaczyć w późniejszym czasie wolnym. W „Farmie Iluzji” uczniowie korzystali z następujących atrakcji:
- związanych z iluzją: latająca chata tajemnic, tunel zapomnienia, tajemnica opuszczonej kopalni, zakręcony domek, muzeum iluzji, pokój Amesa, labirynt luster, bajkowy pałac cieni, głowa na talerzu, studnia nieskończoności, lewitujący kran, lewitujące piłeczki, meble olbrzyma, ścieżka złudzeń, ogródek olbrzyma,
- związanych z przygodą: przeprawa tratwami, szlak trapera, zatoka piratów, wiklinowy labirynt, wioska kamiennych stworów,
- związanych z logicznym myśleniem: lasek doświadczeń, giga szachy i chińczyk, lejek grawitacyjny,
- związanych z aktywnością i zabawą: mini park trampolin, park linowy, linowy plac zabaw „Pajęczyna”,
drewniany plac zabaw, kwiaty, miasteczko łowców smoków, pole dmuchawców, mega klocki,
- związanych z czystą rozrywką: kolejka górska „Dragon”, przejażdżka westernowym pociągiem, karuzela łańcuchowa, statek piracki, drzewo spadania,
- obejrzeli również zagrodę ze zwierzątkami, w której mieszkają: kucyki, króliki, kózki afrykańskie oraz kaczki i kury.

Podczas zwiedzania „Farmy Iluzji” oprócz licznych atrakcji i zabaw ruchowych, nie zabrakło czasu na pyszny obiad i rozkoszowanie się smakiem tradycyjnych lodów oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i emocji oraz z uśmiechem na twarzy.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Sienicka