Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX

W poniedziałek, 4 czerwca 2018 r. w Lublinie po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, leksykalnej oraz kulturoznawczej.

W konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: tytuł laureata (tylko najlepszy wynik w kraju w danej kategorii), ocena bardzo dobra i ocena dobra. Nasi uczniowie – podobnie jak w latach ubiegłych – godnie reprezentowali naszą szkołę.

Michał Magryta (kl IVa) i Paweł Nowak (kl IVa) uzyskali wynik DOBRY w kategorii KITTENS (klasy trzecie i czwarte), a Wiktoria Sitarz (kl Va) za podobny wynik wyróżniona została w kategorii BUNNIES (klasy piąte i szóste).

Warto dodać, że nasza szkoła wypadła bardzo dobrze w rankingu szkół powiatu zamojskiego zajmując DRUGIE miejsce zarówno w kategorii KITTENS jak i BUNNIES.

Tekst: Jerzy Smól
Zdjęcia: Agnieszka Reder - Nowak