Opiekuj się świadomie!

Dnia 4.06.2018 uczniowie klas IVa i IVc wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Zamojskiej Fundacji dla Zwierząt i Środowiska ZEA – Panem Jarosławem Margolem, który odwiedził nasze szkolne mury w towarzystwie swojej adoptowanej suczki Florki. W czasie pogadanki uczniowie dowiedzieli się z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się posiadanie zwierzątka oraz jakie warunki należy spełnić aby stać się opiekunem z prawdziwego zdarzenia. Poruszone zostały również kwestie bezdomności zwierząt, sposobów jej zapobiegania i świadomej, odpowiedzialnej adopcji. Ustaliliśmy też jak postępować w przypadku spotkania z nieznanym psem. Uczniowie mieli również szansę na zaspokojenie własnej ciekawości, mogąc zadawać pytania związane z tematem oraz opowiadając historie z życia wzięte. Na koniec Florka pozwoliła nam na kilka chwil przytulania a uczniowie w podziękowaniu za wizytę ofiarowali fundacji zebraną przez siebie karmę i smakołyki dla zwierzaków.

Tekst: Katarzyna Adamczuk
Zdjęcia: Aleksandra Matysiak, Katarzyna Adamczuk