Goście z Francji. Spotkanie szkół

W środę, 11 października 2017r. do Zamościa przybyli uczniowie Sekcji Polskiej Liceum Międzynarodowego z Saint Germain- en-Laye wraz ze swoimi nauczycielami. Pobyt w naszym mieście rozpoczęła wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego. W spotkaniu szkół uczestniczyli również delegacja uczniów z klas siódmych: Jagoda Tukendorf, Maja Puchacz i Mateusz Bogiel pod opieką Doroty Chudoby. Pani dyrektor Bożena Krupa przywitała wszystkich w swoim gabinecie, wręczyła pamiątkowe medale upamiętniające 100 – lecie I Liceum. Następnie goście zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne, aulę, gazetki i wystawy. Z historią Akademii Zamojskiej i obecną działalnością szkoły zapoznała nas Pani K. Wyszyńska- Gwozda. Młodzież z I Liceum serdecznie przywitała gości. Młodzi Francuzi zwiedzali Zamość, a następnie podziwiali krajobrazy Roztocza. Poznali historię Szczebrzeszyna , gdzie odbywa się co roku Festiwal - Stolica Języka Polskiego. Obejrzeli zabytki Zwierzyńca.

Spotkanie szkół i zwiedzanie naszego regionu odbyło się dzięki współpracy nauczycieli geografii : Doroty Chudoby i Małgorzaty Młynarczyk z Francji. Dostarczyło ono samych pozytywnych wrażeń i było okazją do wymiany doświadczeń.

Spotkanie w Zamościu

Niedawno do naszego miasta przyjechali uczniowie z Paryża, uczący się języka polskiego. Uczniowie naszej szkoły z klas siódmych oraz pani Dorota Chudoba, powitali ich na Starym Mieście. Na początku, nasi goście zostali oprowadzeni po I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego, gdzie zobaczyli między innymi występ saksofonisty w szkolnej auli.
Następnie wraz z przewodniczką zaczęli zwiedzać nasze miasto. (Jagoda Tukendorf)

W środę 11 października 2017 odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami z Francji, które miało miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Zamojskiego w Zamościu. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas VII : Jagoda Tukendorf, Maja Puchacz, Mateusz Bogiel pod opieką pani Doroty Chudoby. W trakcie spotkania zwiedziliśmy budynek liceum. Pani dyrektor Bożena Krupa wręczyła uczestnikom pamiątkowe medale z okazji 100-lecia szkoły. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać i spędzić czas z gośćmi z Francji. Spotkanie bardzo mi się podobało i cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć. ( Maja Puchacz)

Tekst i zdjęcia : Dorota Chudoba