Grand Prix Zamościa w szachach 2017/2018
turniej I – 30 września 2017 roku

30 września w Zamojskim Centrum Wystawowym "Szachy Świata" odbył się I turniej Grand Prix Zamościa w szachach sezonu 2017/2018. W comiesięcznych zawodach grają zawodnicy z klas I-IV chłopcy i dziewczęta oraz uczniowie klas V-VII, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych w oddzielnych turniejach. Grand Prix będzie trwało od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. W Grand Prix wystartowało 12 uczniów "szóstki".

Naszą szkołę reprezentowali:
Klasy I-IV chłopcy: Michał Barczewski (3d), Szymon Skorupski (3e), Aleksander Pańczyk (4a).
Klasy I-IV dziewczęta: Natalia Lipska (3d), Maja Ciemięga (4a), Natalia Furmanek (4a), Hanna Kawalec (4a), Paula Martyna (4a) oraz Aleksandra Rycyk (4a).
Klasy V i starsi: Wiktor Kiełbiński (6b), Michał Sałapat (6a), Borys Artymiak (6a).

Nasi uczniowie wywalczyli trzy medale:
Hanna Kawalec - I miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV
Paula Martyna - II miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV
Wiktor Kiełbiński - I miejsce w kategorii klas V i starsi.

Poziom turniejów był bardzo wyrównany. O miejscach na podium decydowała często predyspozycja dnia. Gratulacje dla medalistów oraz dla wszystkich za udział w turnieju. Następny, II turniej, odbędzie się w październiku 2017 r. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko