LUBIMY GRY PLANSZOWE

Dnia 9 maja 2018 r. uczniowie klasy III „d” uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce gier planszowych. Na początku zajęć uczniowie zostali zapoznani z krótką historią gier planszowych, ich różnorodną tematyką oraz elementami charakterystycznymi dla gry planszowej tj. tytuł, instrukcja gry, plansza i pionki. Następnie wszyscy uczniowie zaprezentowali i krótko omówili rówieśnikom gry planszowe, które przynieśli z domu. Potwierdziło się to, iż wybór oraz tematyka gier planszowych jest ogromna. Po prezentacji nastąpiła najbardziej wyczekiwana część zajęć, w trakcie której uczniowie podzieleni na małe grupki, wspólnie z rówieśnikami grali w różne gry planszowe. W trakcie gry wymieniali swoje spostrzeżenia i uwagi na temat gier. Wszystkim uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć. Uczniowie w wolnej chwili w trakcie przerwy sięgali po gry planszowe.

Przeprowadzone zajęcia były wstępem i jednocześnie zachętą uczniów do wzięcia udziału w „Wojewódzkim konkursie na grę planszową promującą zdrowy styl życia” organizowany przez Zespół Szkół nr 12 w Lublinie. Zadaniem chętnych uczniów jest stworzenie zgodnie z regulaminem gry planszowej, w której ukażą wartość zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej lub znaczenia ciszy dla zdrowia oraz znajomości chorób cywilizacyjnych. Życzymy powodzenia uczniom biorącym udział w konkursie.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Sienicka