XII HUFCOWY FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

W czwartek, 12 kwietnia 2018roku, w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”, zuchy i harcerze z zamojskiego hufca ZHP spotkali się na XII Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Każdy zespół miał zaprezentować dwie piosenki z repertuaru harcerskiego i turystycznego. Jurorzy festiwalu oceniali występujących w 3 kategoriach: zuchy, harcerze i harcerze starsi. Atmosfera wśród występujących była bardzo przyjazna, bo pomimo rywalizacji chodziło przecież o dobrą zabawę i popularyzowanie harcerskiego śpiewogrania.

Druhenki z naszej szkoły, z 57 ZDH im. Stefana Milera, w kategorii harcerze: wyśpiewały I miejsce, piosenkami „ Krajka” i „Gdzie ta keja”.

Pomimo tremy oczarowały swoim śpiewem i jurorów i publiczność tak, że po prezentacji wszystkich zespołów, biorących udział w festiwalu występowały jeszcze poza konkursem z kolejnymi piosenkami i pląsami harcerskimi. A nagroda jaką zdobyły, to weekendowy bezpłatny wyjazd dla całej drużyny pod namioty do Majdanu Sopockiego.

Naszą drużynę reprezentowały: Martyna Lipiak, Martyna Chałas, Lena Gałan, Julia Herbin, Emilka Krasoń, Inga Pańko, Julia Jędrzejewska, Ola Kaliszczuk, Gabrysia Kopiel, Marika Jedlińska i Kamila Zawadzka. Gratulacje i wielkie brawa dla druhenek i niech ich śpiew niesie radość, bo jak mówią słowa harcerskiej piosenki: „Idź tam, gdzie słychać śpiew, tam dobre serca mają. Źli ludzie, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają.”

CZUWAJ!


Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka - drużynowa